OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025-26

    Beløb i hele tusinder Agat Ejendomme A/S LISSAU GUDHJEM ApS JK Boliger ApS
    Regnskabsperiode start 01.02.2025
    Regnskabsperiode slut 31.01.2026
    Nettoomsætning 72.200' - -
    Andre eksterne omkostninger -5.200' - -
    Bruttofortjeneste 23.500' - -
    Personaleomkostninger -10.800' - -
    Resultat før skat 1.500' - -
    Skat af årets resultat -700' - -
    Årets resultat I alt 800' - -
    Materielle anlægsaktiver 1.700' - -
    Anlægsaktiver 675.800' - -
    Varebeholdninger 35.800' - -
    Likvide beholdninger 9.200' - -
    Omsætningsaktiver 90.300' - -
    Aktiver I alt 766.100' - -
    Overført overskud eller underskud 184.900' - -
    Egenkapital 266.900' - -
  • Årsregnskab for 2024-25

    Regnskabsperiode start 01.02.2024 01.01.2024 01.07.2024
    Regnskabsperiode slut 31.01.2025 31.12.2024 30.06.2025
    Nettoomsætning 70.400' - -
    Andre eksterne omkostninger -5.300' -2' -
    Bruttofortjeneste 500' - 312'
    Personaleomkostninger -10.700' - -9'
    Af- og nedskrivninger - - -101'
    Driftsresultat - 74' 202'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - 0' -
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -144'
    Resultat før skat -59.200' 73' 59'
    Skat af årets resultat -4.100' 1' -35'
    Årets resultat I alt -63.300' 73' 24'
    Grunde og bygninger - - 4.335'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 54'
    Materielle anlægsaktiver 2.100' - 4.389'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 864' -
    Finansielle anlægsaktiver - 864' -
    Anlægsaktiver 664.300' 864' 4.389'
    Varebeholdninger 39.900' - -
    Udskudt skat - 13' -
    Andre tilgodehavender - - 0'
    Tilgodehavender - 13' 0'
    Likvide beholdninger 18.800' 0' 91'
    Omsætningsaktiver 106.800' 13' 91'
    Aktiver I alt 771.100' 877' 4.480'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 489' -
    Overført overskud eller underskud 184.200' -14' 233'
    Egenkapital 267.300' 601' 273'
    Hensættelse til udskudt skat - - 3'
    Hensatte forpligtelser - - 3'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 2.914'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 2.914'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 100'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 82'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 232' 996'
    Selskabsskat - - 21'
    Anden gæld - 7' 92'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 277' 1.291'
    Gældsforpligtelser - 277' 4.205'
    Passiver I alt - 877' 4.480'
  • Årsregnskab for 2023-24

    Regnskabsperiode start 01.02.2023 01.01.2023 01.07.2023
    Regnskabsperiode slut 31.01.2024 31.12.2023 30.06.2024
    Nettoomsætning 238.700' - -
    Andre eksterne omkostninger -6.500' -2' -
    Bruttofortjeneste -11.100' - 283'
    Personaleomkostninger -11.900' - -10'
    Af- og nedskrivninger - - -100'
    Driftsresultat - 78' 172'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - 54' -
    Andre finansielle indtægter - - 2'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -135'
    Resultat før skat -49.300' 130' 40'
    Skat af årets resultat -800' 1' -31'
    Årets resultat I alt -50.100' 131' 9'
    Grunde og bygninger - - 4.435'
    Materielle anlægsaktiver 3.000' - 4.435'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 789' -
    Finansielle anlægsaktiver - 789' -
    Anlægsaktiver 551.800' 789' 4.435'
    Varebeholdninger 223.400' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 0'
    Udskudt skat - 12' -
    Andre tilgodehavender - - 102'
    Tilgodehavender - 12' 102'
    Likvide beholdninger 41.000' 0' 80'
    Omsætningsaktiver 316.300' 12' 182'
    Aktiver I alt 868.100' 801' 4.617'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 414' -
    Overført overskud eller underskud 247.500' -11' 209'
    Egenkapital 332.300' 527' 249'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 3.014'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.014'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 100'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 63'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 232' -
    Selskabsskat - - 23'
    Anden gæld - 5' 95'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 274' 1.355'
    Gældsforpligtelser - 274' 4.368'
    Passiver I alt - 801' 4.617'
  • Årsregnskab for 2022-23

    Regnskabsperiode start 01.02.2022 01.01.2022 01.07.2022
    Regnskabsperiode slut 31.01.2023 31.12.2022 30.06.2023
    Nettoomsætning 178.500' - -
    Andre eksterne omkostninger -6.100' -2' -
    Bruttofortjeneste -38.900' - 268'
    Personaleomkostninger -12.100' - -
    Af- og nedskrivninger - - -100'
    Driftsresultat - -2' 168'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - -4' -
    Andre finansielle omkostninger - -1' -135'
    Resultat før skat -61.300' -6' 33'
    Skat af årets resultat -2.600' 1' -30'
    Årets resultat I alt -63.900' -6' 3'
    Grunde og bygninger - - 4.536'
    Materielle anlægsaktiver 2.100' - 4.536'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 655' -
    Finansielle anlægsaktiver - 655' -
    Anlægsaktiver 649.000' 655' 4.536'
    Varebeholdninger 344.400' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 7'
    Udskudt skat - 12' -
    Tilgodehavender - 12' 7'
    Likvide beholdninger 57.200' 0' 84'
    Omsætningsaktiver 469.900' 12' 91'
    Aktiver I alt 1.118.900' 667' 4.626'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 280' -
    Overført overskud eller underskud 297.600' -9' 200'
    Egenkapital 394.300' 396' 240'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 3.114'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.114'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 99'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 45'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 227' -
    Selskabsskat - - 22'
    Anden gæld - 8' 880'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 271' 1.272'
    Gældsforpligtelser - 271' 4.386'
    Passiver I alt - 667' 4.626'
  • Årsregnskab for 2021-22

    Regnskabsperiode start 01.02.2021 01.01.2021 01.07.2021
    Regnskabsperiode slut 31.01.2022 31.12.2021 30.06.2022
    Nettoomsætning 134.500' - -
    Andre eksterne omkostninger -5.700' -2' -
    Bruttofortjeneste -1.400' - 289'
    Personaleomkostninger -16.100' - -
    Af- og nedskrivninger - - -100'
    Driftsresultat - 290' 189'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -121'
    Resultat før skat 6.300' 290' 68'
    Skat af årets resultat -2.000' 1' -37'
    Årets resultat I alt 4.300' 290' 31'
    Grunde og bygninger - - 4.636'
    Materielle anlægsaktiver 1.800' - 4.636'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 659' -
    Finansielle anlægsaktiver - 659' -
    Anlægsaktiver 907.500' 659' 4.636'
    Varebeholdninger 422.900' - -
    Udskudt skat - 12' -
    Tilgodehavender - 12' -
    Likvide beholdninger 1.500' 0' 56'
    Omsætningsaktiver 534.200' 12' 56'
    Aktiver I alt 1.441.700' 671' 4.692'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 284' -
    Overført overskud eller underskud 361.500' -7' 197'
    Egenkapital 458.100' 402' 237'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 3.213'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.213'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 98'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 21'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 227' -
    Selskabsskat - - 105'
    Anden gæld - 7' 803'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 269' 1.242'
    Gældsforpligtelser - 269' 4.455'
    Passiver I alt - 671' 4.692'
  • Årsregnskab for 2020-21

    Regnskabsperiode start 01.02.2020 01.01.2020 01.07.2020
    Regnskabsperiode slut 31.01.2021 31.12.2020 30.06.2021
    Nettoomsætning 161.600' - -
    Andre eksterne omkostninger -6.700' -2' -
    Bruttofortjeneste -101.500' - 630'
    Personaleomkostninger -27.200' - -
    Af- og nedskrivninger -3.500' - -67'
    Driftsresultat - 62' 563'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -179'
    Resultat før skat -133.800' 61' 384'
    Skat af årets resultat -5.100' 1' -68'
    Årets resultat I alt -138.900' 62' 316'
    Grunde og bygninger - - 4.737'
    Materielle anlægsaktiver 3.600' - 4.737'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 367' -
    Finansielle anlægsaktiver - 367' -
    Anlægsaktiver 904.200' 367' 4.737'
    Varebeholdninger - - 0'
    Udskudt skat - 11' -
    Andre tilgodehavender - - 0'
    Tilgodehavender - 11' 0'
    Likvide beholdninger 18.500' 0' 42'
    Omsætningsaktiver 600.500' 11' 42'
    Aktiver I alt 1.504.700' 379' 4.779'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Overført overskud eller underskud 357.200' -13' 166'
    Egenkapital 454.500' 112' 206'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 3.311'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.311'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 97'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 48'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 227' -
    Selskabsskat - - 68'
    Anden gæld - 5' 842'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 267' 1.262'
    Gældsforpligtelser - 267' 4.572'
    Passiver I alt - 379' 4.779'
  • Årsregnskab for 2019-20

    Regnskabsperiode start 01.02.2019 01.01.2019 22.05.2019
    Regnskabsperiode slut 31.01.2020 31.12.2019 30.06.2020
    Nettoomsætning 340.200' - -
    Andre eksterne omkostninger -12.300' -2' -
    Bruttofortjeneste -89.500' - -45'
    Personaleomkostninger -45.700' - -
    Af- og nedskrivninger -6.500' - -
    Driftsresultat - 223' -45'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -105'
    Resultat før skat -163.200' 222' -150'
    Skat af årets resultat -28.700' 1' 0'
    Årets resultat I alt -191.900' 223' -150'
    Materielle anlægsaktiver 7.300' - 519'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 303' -
    Finansielle anlægsaktiver - 303' -
    Anlægsaktiver 957.400' 303' 519'
    Varebeholdninger - - 2.290'
    Udskudt skat - 12' -
    Andre tilgodehavender - - 21'
    Tilgodehavender - 12' 21'
    Likvide beholdninger 5.100' 1' 1'
    Omsætningsaktiver 761.900' 12' 2.312'
    Aktiver I alt 1.719.300' 316' 2.831'
    Virksomhedskapital - 125' 40'
    Overført overskud eller underskud 481.100' -75' -150'
    Egenkapital 558.000' 50' -110'
    Kortfristet gæld til banker - - 2.015'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 15'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 228' -
    Anden gæld - 3' 583'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 266' 2.941'
    Gældsforpligtelser - 266' 2.941'
    Passiver I alt - 316' 2.831'
  • Årsregnskab for 2018-19

    Regnskabsperiode start 01.02.2018 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.01.2019 31.12.2018
    Nettoomsætning 753.200' - -
    Andre eksterne omkostninger -20.900' -3' -
    Bruttofortjeneste -71.600' - -
    Personaleomkostninger -64.300' - -
    Af- og nedskrivninger -1.400' - -
    Driftsresultat - -239' -
    Andre finansielle omkostninger - -4' -
    Resultat før skat -148.600' -243' -
    Skat af årets resultat -7.700' 1' -
    Årets resultat I alt -156.300' -241' -
    Materielle anlægsaktiver 3.300' - -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 78' -
    Finansielle anlægsaktiver - 78' -
    Anlægsaktiver 1.085.600' 78' -
    Udskudt skat - 11' -
    Tilgodehavender - 11' -
    Likvide beholdninger 5.800' 1' -
    Omsætningsaktiver 952.600' 12' -
    Aktiver I alt 2.038.200' 91' -
    Virksomhedskapital - 125' -
    Overført overskud eller underskud 673.000' -298' -
    Egenkapital 755.100' -173' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 226' -
    Anden gæld - 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 264' -
    Gældsforpligtelser - 264' -
    Passiver I alt - 91' -
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 01.02.2017 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.01.2018 31.12.2017
    Nettoomsætning 785.900' -109' -
    Andre eksterne omkostninger -20.200' -2' -
    Bruttofortjeneste -268.400' - -
    Personaleomkostninger -63.900' - -
    Af- og nedskrivninger -800' - -
    Driftsresultat - -111' -
    Andre finansielle omkostninger - -3' -
    Resultat før skat -373.700' -114' -
    Skat af årets resultat -5.300' 1' -
    Årets resultat I alt -379.000' -113' -
    Materielle anlægsaktiver 3.600' - -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 215' -
    Finansielle anlægsaktiver - 215' -
    Anlægsaktiver 523.700' 215' -
    Udskudt skat - 10' -
    Tilgodehavender - 10' -
    Likvide beholdninger 4.800' 2' -
    Omsætningsaktiver 1.747.400' 12' -
    Aktiver I alt 2.271.100' 227' -
    Virksomhedskapital - 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 0' -
    Overført overskud eller underskud 824.900' -57' -
    Egenkapital 922.800' 68' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 156' -
    Anden gæld - 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 159' -
    Gældsforpligtelser - 159' -
    Passiver I alt - 227' -
  • Årsregnskab for 2016-17

    Regnskabsperiode start 01.02.2016 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.01.2017 31.12.2016
    Nettoomsætning 401.500' 11' -
    Andre eksterne omkostninger -21.200' -3' -
    Bruttofortjeneste 83.100' - -
    Personaleomkostninger -58.500' - -
    Af- og nedskrivninger -400' - -
    Driftsresultat - 9' -
    Andre finansielle omkostninger - 0' -
    Resultat før skat 13.800' 9' -
    Skat af årets resultat -6.700' 1' -
    Årets resultat I alt 7.100' 9' -
    Materielle anlægsaktiver 1.300' - -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 324' -
    Finansielle anlægsaktiver - 324' -
    Anlægsaktiver 611.100' 324' -
    Udskudt skat - 9' -
    Tilgodehavender - 9' -
    Likvide beholdninger 10.500' 5' -
    Omsætningsaktiver 2.241.800' 14' -
    Aktiver I alt 2.852.900' 338' -
    Virksomhedskapital - 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 49' -
    Overført overskud eller underskud 1.203.900' 7' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 0' -
    Egenkapital 1.293.700' 181' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 154' -
    Anden gæld - 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 157' -
    Gældsforpligtelser - 157' -
    Passiver I alt - 338' -
  • Årsregnskab for 2015-16

    Regnskabsperiode start 01.02.2015 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.01.2016 31.12.2015
    Nettoomsætning 327.800' -30' -
    Andre eksterne omkostninger -23.100' -3' -
    Bruttofortjeneste -67.300' - -
    Personaleomkostninger -58.900' - -
    Af- og nedskrivninger -33.700' - -
    Driftsresultat - 27' -
    Andre finansielle omkostninger - -5' -
    Resultat før skat -191.000' 22' -
    Skat af årets resultat -31.300' 1' -
    Årets resultat I alt -222.300' 23' -
    Goodwill 0' - -
    Materielle anlægsaktiver 900' 0' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 313' -
    Finansielle anlægsaktiver - 313' -
    Anlægsaktiver 1.374.000' 313' -
    Udskudt skat - 8' -
    Tilgodehavender - 8' -
    Likvide beholdninger 0' 5' -
    Omsætningsaktiver 4.600' 13' -
    Aktiver I alt 1.378.600' 326' -
    Virksomhedskapital - 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 38' -
    Overført overskud eller underskud 1.196.600' 9' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 80' -
    Egenkapital 1.285.700' 252' -
    Kortfristet gæld til banker - 0' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 72' -
    Anden gæld - 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 74' -
    Gældsforpligtelser - 74' -
    Passiver I alt - 326' -
  • Årsregnskab for 2014-15

    Regnskabsperiode start 01.02.2014 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.01.2015 31.12.2014
    Nettoomsætning 854.700' -38' -
    Andre eksterne omkostninger - -3' -
    Bruttofortjeneste 93.300' - -
    Personaleomkostninger -56.500' - -
    Driftsresultat - 36' -
    Andre finansielle omkostninger - -12' -
    Resultat før skat -25.200' 24' -
    Skat af årets resultat -12.500' 3' -
    Årets resultat I alt -37.700' 28' -
    Goodwill 33.300' - -
    Materielle anlægsaktiver 1.000' - -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 343' -
    Finansielle anlægsaktiver - 343' -
    Anlægsaktiver 545.300' 343' -
    Udskudt skat - 7' -
    Tilgodehavender - 7' -
    Omsætningsaktiver 2.299.900' 7' -
    Aktiver I alt 2.845.200' 350' -
    Virksomhedskapital - 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 68' -
    Overført overskud eller underskud 1.419.100' 36' -
    Egenkapital 1.509.400' 229' -
    Kortfristet gæld til banker - 90' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 29' -
    Anden gæld - 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 121' -
    Gældsforpligtelser - 121' -
    Passiver I alt - 350' -
  • Årsregnskab for 2013-14

    Regnskabsperiode start 01.02.2013
    Regnskabsperiode slut 31.01.2014
    Nettoomsætning 407.000' - -
    Bruttofortjeneste 163.900' - -
    Personaleomkostninger -63.800' - -
    Resultat før skat -35.000' - -
    Skat af årets resultat -14.000' - -
    Årets resultat I alt -49.000' - -
    Goodwill 33.300' - -
    Materielle anlægsaktiver 1.400' - -
    Anlægsaktiver 600.700' - -
    Varebeholdninger 2.986.000' - -
    Likvide beholdninger 86.100' - -
    Omsætningsaktiver 3.238.900' - -
    Aktiver I alt 3.839.600' - -
    Overført overskud eller underskud 867.800' - -
    Egenkapital 1.553.700' - -
Accepter cookies