OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Andelsboligforeningen Krohaven Channi Property Group ApS LOGIS A/S
    Regnskabsperiode start 16.05.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - 35' 32.086'
    Personaleomkostninger - - -27.776'
    Af- og nedskrivninger - - -132'
    Driftsresultat - 35' 4.178'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 4.402'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - 454'
    Andre finansielle indtægter - 0' 1.157'
    Andre finansielle omkostninger - - -109'
    Resultat før skat - 35' 10.082'
    Skat af årets resultat - -8' -1.453'
    Årets resultat I alt - 27' 8.629'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 115'
    Materielle anlægsaktiver - - 115'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 14.145'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 0'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 14.543'
    Anlægsaktiver - - 14.659'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 5.538'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 19.638'
    Udskudt skat - - 73'
    Andre tilgodehavender - 3' 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 3.045'
    Tilgodehavender - 3' 28.294'
    Likvide beholdninger - 77' 6.196'
    Omsætningsaktiver - 80' 34.491'
    Aktiver I alt - 80' 49.149'
    Virksomhedskapital - 40' 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 14.081'
    Overført overskud eller underskud - 27' 19.872'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 6.652'
    Egenkapital - 67' 41.109'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.570'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 418'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Selskabsskat - 8' 787'
    Anden gæld - - 1.765'
    Periodeafgrænsningsposter - - 1.502'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 13' 4.471'
    Gældsforpligtelser - 13' 8.041'
    Passiver I alt - 80' 49.149'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Nettoomsætning - - 67.272'
    Andre eksterne omkostninger - - -8.846'
    Bruttofortjeneste - - 36.682'
    Personaleomkostninger - - -26.981'
    Af- og nedskrivninger - - -205'
    Driftsresultat - - 9.496'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 400'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - 21'
    Andre finansielle indtægter - - 176'
    Andre finansielle omkostninger - - -842'
    Resultat før skat - - 9.250'
    Skat af årets resultat - - -1.970'
    Årets resultat I alt - - 7.280'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 168'
    Materielle anlægsaktiver - - 168'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 9.743'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 358'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 10.499'
    Anlægsaktiver - - 10.667'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 3.934'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 15.586'
    Udskudt skat - - 77'
    Andre tilgodehavender - - 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 1.110'
    Tilgodehavender - - 20.706'
    Likvide beholdninger - - 10.497'
    Omsætningsaktiver - - 31.203'
    Aktiver I alt - - 41.870'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 9.679'
    Overført overskud eller underskud - - 22.297'
    Egenkapital - - 32.479'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.462'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 1.087'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 187'
    Selskabsskat - - 2.080'
    Anden gæld - - 2.308'
    Periodeafgrænsningsposter - - 267'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 5.928'
    Gældsforpligtelser - - 9.390'
    Passiver I alt - - 41.870'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Nettoomsætning - - 56.861'
    Andre driftsindtægter - - 0'
    Andre eksterne omkostninger - - -8.320'
    Bruttofortjeneste - - 29.344'
    Personaleomkostninger - - -26.586'
    Af- og nedskrivninger - - -205'
    Driftsresultat - - 2.553'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 250'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - 20'
    Andre finansielle indtægter - - 780'
    Andre finansielle omkostninger - - -205'
    Resultat før skat - - 3.399'
    Skat af årets resultat - - -695'
    Årets resultat I alt - - 2.704'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 372'
    Materielle anlægsaktiver - - 372'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 9.644'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 350'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 10.393'
    Anlægsaktiver - - 10.765'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 1.561'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 5.723'
    Udskudt skat - - 71'
    Periodeafgrænsningsposter - - 1.018'
    Tilgodehavender - - 8.372'
    Likvide beholdninger - - 14.749'
    Omsætningsaktiver - - 23.121'
    Aktiver I alt - - 33.886'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 9.580'
    Overført overskud eller underskud - - 15.416'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 25.500'
    Anden langfristet gæld - - 3.345'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.345'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 868'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 1.161'
    Selskabsskat - - 260'
    Anden gæld - - 570'
    Periodeafgrænsningsposter - - 132'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 5.041'
    Gældsforpligtelser - - 8.386'
    Passiver I alt - - 33.886'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Nettoomsætning - - 50.520'
    Andre driftsindtægter - - 3'
    Andre eksterne omkostninger - - -7.053'
    Bruttofortjeneste - - 28.870'
    Personaleomkostninger - - -25.738'
    Af- og nedskrivninger - - -181'
    Driftsresultat - - 2.951'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 192'
    Andre finansielle indtægter - - 1.237'
    Andre finansielle omkostninger - - -225'
    Resultat før skat - - 4.156'
    Skat af årets resultat - - -871'
    Årets resultat I alt - - 3.285'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 475'
    Materielle anlægsaktiver - - 485'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 8.935'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 334'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 9.667'
    Anlægsaktiver - - 10.152'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 2.498'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 7.696'
    Udskudt skat - - 78'
    Periodeafgrænsningsposter - - 944'
    Tilgodehavender - - 11.216'
    Likvide beholdninger - - 11.616'
    Omsætningsaktiver - - 22.832'
    Aktiver I alt - - 32.985'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 8.870'
    Overført overskud eller underskud - - 12.963'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 3.000'
    Egenkapital - - 25.337'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 538'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 30'
    Selskabsskat - - 72'
    Anden gæld - - 4.953'
    Periodeafgrænsningsposter - - 1.268'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 7.647'
    Gældsforpligtelser - - 7.647'
    Passiver I alt - - 32.985'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Nettoomsætning - - 48.372'
    Andre eksterne omkostninger - - -6.054'
    Bruttofortjeneste - - 29.562'
    Personaleomkostninger - - -26.376'
    Af- og nedskrivninger - - -230'
    Driftsresultat - - 2.957'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 630'
    Andre finansielle indtægter - - 18'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.043'
    Resultat før skat - - 2.561'
    Skat af årets resultat - - -425'
    Årets resultat I alt - - 2.136'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 317'
    Materielle anlægsaktiver - - 361'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 8.154'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 308'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 8.861'
    Anlægsaktiver - - 9.222'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 2.582'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 9.400'
    Udskudt skat - - 101'
    Periodeafgrænsningsposter - - 713'
    Tilgodehavender - - 12.796'
    Likvide beholdninger - - 15.693'
    Omsætningsaktiver - - 28.489'
    Aktiver I alt - - 37.710'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 8.090'
    Overført overskud eller underskud - - 12.870'
    Egenkapital - - 21.464'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 287'
    Selskabsskat - - 409'
    Anden gæld - - 6.730'
    Periodeafgrænsningsposter - - 3.599'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 16.246'
    Gældsforpligtelser - - 16.246'
    Passiver I alt - - 37.710'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Nettoomsætning - - 54.394'
    Andre eksterne omkostninger - - -6.948'
    Bruttofortjeneste - - 33.131'
    Personaleomkostninger - - -27.276'
    Af- og nedskrivninger - - -466'
    Driftsresultat - - 5.390'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 120'
    Andre finansielle indtægter - - 97'
    Andre finansielle omkostninger - - -502'
    Resultat før skat - - 5.104'
    Skat af årets resultat - - -1.148'
    Årets resultat I alt - - 3.957'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 420'
    Materielle anlægsaktiver - - 509'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 8.127'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 294'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 8.819'
    Anlægsaktiver - - 9.328'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 4.953'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 8.410'
    Udskudt skat - - 116'
    Periodeafgrænsningsposter - - 341'
    Tilgodehavender - - 14.123'
    Likvide beholdninger - - 13.291'
    Omsætningsaktiver - - 27.414'
    Aktiver I alt - - 36.742'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 8.062'
    Overført overskud eller underskud - - 11.364'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 19.930'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 422'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 3.943'
    Periodeafgrænsningsposter - - 4.397'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 16.812'
    Gældsforpligtelser - - 16.812'
    Passiver I alt - - 36.742'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Nettoomsætning - - 65.645'
    Andre eksterne omkostninger - - -7.457'
    Bruttofortjeneste - - 41.742'
    Personaleomkostninger - - -24.471'
    Af- og nedskrivninger - - -510'
    Driftsresultat - - 16.761'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 3.004'
    Andre finansielle indtægter - - 289'
    Andre finansielle omkostninger - - -357'
    Resultat før skat - - 19.698'
    Skat af årets resultat - - -3.682'
    Årets resultat I alt - - 16.016'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 685'
    Materielle anlægsaktiver - - 788'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 7.732'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 834'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Finansielle anlægsaktiver - - 8.964'
    Anlægsaktiver - - 9.752'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 7.333'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 11.291'
    Udskudt skat - - 98'
    Periodeafgrænsningsposter - - 71'
    Tilgodehavender - - 18.793'
    Likvide beholdninger - - 16.191'
    Omsætningsaktiver - - 34.984'
    Aktiver I alt - - 44.736'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 7.725'
    Overført overskud eller underskud - - 7.583'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 9.000'
    Egenkapital - - 24.812'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 669'
    Selskabsskat - - 2.866'
    Anden gæld - - 5.196'
    Periodeafgrænsningsposter - - 3.368'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 19.923'
    Gældsforpligtelser - - 19.923'
    Passiver I alt - - 44.736'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Nettoomsætning - - 62.191'
    Andre eksterne omkostninger - - -6.221'
    Bruttofortjeneste - - 44.503'
    Personaleomkostninger - - -23.083'
    Af- og nedskrivninger - - -611'
    Driftsresultat - - 20.810'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 1.706'
    Andre finansielle indtægter - - 59'
    Andre finansielle omkostninger - - -884'
    Resultat før skat - - 21.691'
    Skat af årets resultat - - -4.396'
    Årets resultat I alt - - 17.295'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 920'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 4.567'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 274'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Anlægsaktiver - - 6.312'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 34.427'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 4.249'
    Udskudt skat - - 82'
    Andre tilgodehavender - - 1'
    Periodeafgrænsningsposter - - 30'
    Likvide beholdninger - - 8.488'
    Omsætningsaktiver - - 47.276'
    Aktiver I alt - - 53.589'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 4.561'
    Overført overskud eller underskud - - 3.572'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 15.000'
    Egenkapital - - 23.636'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 483'
    Selskabsskat - - 3.012'
    Anden gæld - - 11.583'
    Periodeafgrænsningsposter - - 14.874'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 29.952'
    Passiver I alt - - 53.589'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Nettoomsætning - - 50.676'
    Andre eksterne omkostninger - - 6.162'
    Bruttofortjeneste - - 34.578'
    Personaleomkostninger - - -22.663'
    Af- og nedskrivninger - - -428'
    Driftsresultat - - 11.486'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 1.180'
    Andre finansielle indtægter - - 355'
    Andre finansielle omkostninger - - 49'
    Resultat før skat - - 12.973'
    Skat af årets resultat - - -2.596'
    Årets resultat I alt - - 10.376'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 520'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 3.035'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 273'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Anlægsaktiver - - 4.451'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 2.999'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 2.811'
    Udskudt skat - - 60'
    Andre tilgodehavender - - 1'
    Periodeafgrænsningsposter - - 388'
    Likvide beholdninger - - 15.579'
    Omsætningsaktiver - - 21.839'
    Aktiver I alt - - 26.290'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 3.029'
    Overført overskud eller underskud - - 2.982'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 9.000'
    Egenkapital - - 15.515'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 765'
    Selskabsskat - - 558'
    Anden gæld - - 2.859'
    Periodeafgrænsningsposter - - 6.593'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 10.775'
    Passiver I alt - - 26.290'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Nettoomsætning - - 42.198'
    Andre eksterne omkostninger - - 5.363'
    Bruttofortjeneste - - 28.801'
    Personaleomkostninger - - -20.915'
    Af- og nedskrivninger - - -443'
    Driftsresultat - - 7.444'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 912'
    Andre finansielle indtægter - - 32'
    Andre finansielle omkostninger - - 94'
    Resultat før skat - - 8.293'
    Skat af årets resultat - - -1.752'
    Årets resultat I alt - - 6.541'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 678'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 1.818'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 398'
    Anlægsaktiver - - 3.033'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 4.854'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.175'
    Udskudt skat - - 41'
    Andre tilgodehavender - - 16'
    Periodeafgrænsningsposter - - 5'
    Likvide beholdninger - - 11.525'
    Omsætningsaktiver - - 17.617'
    Aktiver I alt - - 20.650'
    Virksomhedskapital - - 504'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - 1.812'
    Overført overskud eller underskud - - 2.786'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 3.000'
    Egenkapital - - 8.102'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 122'
    Selskabsskat - - 853'
    Anden gæld - - 3.323'
    Periodeafgrænsningsposter - - 8.250'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 12.548'
    Passiver I alt - - 20.650'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - - 20.938'
    Personaleomkostninger - - -18.039'
    Af- og nedskrivninger - - -365'
    Driftsresultat - - 2.534'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 863'
    Andre finansielle indtægter - - 421'
    Andre finansielle omkostninger - - 29'
    Resultat før skat - - 3.789'
    Skat af årets resultat - - -744'