OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Andelsboligforeningen Krohaven Channi Property Group ApS SUHRKE INVEST A/S
    Regnskabsperiode start 16.05.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - 35' -
    Driftsresultat - 35' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Resultat før skat - 35' -
    Skat af årets resultat - -8' -
    Årets resultat I alt - 27' -
    Andre tilgodehavender - 3' -
    Tilgodehavender - 3' -
    Likvide beholdninger - 77' -
    Omsætningsaktiver - 80' -
    Aktiver I alt - 80' -
    Virksomhedskapital - 40' -
    Overført overskud eller underskud - 27' -
    Egenkapital - 67' -
    Selskabsskat - 8' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 13' -
    Gældsforpligtelser - 13' -
    Passiver I alt - 80' -
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Nettoomsætning - - 2.665'
    Andre eksterne omkostninger - - -125'
    Bruttofortjeneste - - -2.245'
    Driftsresultat - - -2.245'
    Resultat før skat - - -2.245'
    Skat af årets resultat - - 487'
    Årets resultat I alt - - -1.758'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Udskudt skat - - 487'
    Andre tilgodehavender - - 134'
    Tilgodehavender - - 623'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 44.233'
    Likvide beholdninger - - 64.289'
    Omsætningsaktiver - - 109.145'
    Aktiver I alt - - 109.145'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 105.377'
    Egenkapital - - 105.877'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 3.183'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 85'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.268'
    Gældsforpligtelser - - 3.268'
    Passiver I alt - - 109.145'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Nettoomsætning - - 21.406'
    Andre eksterne omkostninger - - -209'
    Bruttofortjeneste - - 21.093'
    Driftsresultat - - 21.093'
    Resultat før skat - - 21.093'
    Skat af årets resultat - - -4.283'
    Årets resultat I alt - - 16.810'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 384'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 201'
    Tilgodehavender - - 585'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 28.994'
    Likvide beholdninger - - 81.670'
    Omsætningsaktiver - - 111.249'
    Aktiver I alt - - 111.249'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 107.134'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 107.634'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 48'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.615'
    Gældsforpligtelser - - 3.615'
    Passiver I alt - - 111.249'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Nettoomsætning - - 1.831'
    Andre eksterne omkostninger - - -245'
    Bruttofortjeneste - - -2.091'
    Driftsresultat - - -2.091'
    Resultat før skat - - -2.091'
    Skat af årets resultat - - 406'
    Årets resultat I alt - - -1.684'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 420'
    Udskudt skat - - 459'
    Andre tilgodehavender - - 193'
    Tilgodehavender - - 1.072'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 95.001'
    Likvide beholdninger - - 4.882'
    Omsætningsaktiver - - 100.955'
    Aktiver I alt - - 100.955'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 90.324'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 10.000'
    Egenkapital - - 100.824'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Selskabsskat - - 53'
    Anden gæld - - 78'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 131'
    Gældsforpligtelser - - 131'
    Passiver I alt - - 100.955'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Nettoomsætning - - 22.384'
    Andre driftsindtægter - - 0'
    Andre eksterne omkostninger - - -413'
    Bruttofortjeneste - - 21.154'
    Driftsresultat - - 21.154'
    Resultat før skat - - 21.154'
    Skat af årets resultat - - -4.539'
    Årets resultat I alt - - 16.615'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 262'
    Tilgodehavender - - 262'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 106.607'
    Likvide beholdninger - - 37.554'
    Omsætningsaktiver - - 144.423'
    Aktiver I alt - - 144.423'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 142.009'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 142.509'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Selskabsskat - - 1.600'
    Anden gæld - - 314'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.914'
    Gældsforpligtelser - - 1.914'
    Passiver I alt - - 144.423'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Nettoomsætning - - 7.909'
    Andre driftsindtægter - - 684'
    Andre eksterne omkostninger - - -176'
    Bruttofortjeneste - - -8.048'
    Andre driftsomkostninger - - 0'
    Driftsresultat - - -8.048'
    Resultat før skat - - -8.048'
    Skat af årets resultat - - 1.679'
    Årets resultat I alt - - -6.369'
    Grunde og bygninger - - 0'
    Materielle anlægsaktiver - - 0'
    Anlægsaktiver - - 0'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 506'
    Udskudt skat - - 1.836'
    Andre tilgodehavender - - 222'
    Tilgodehavender - - 3.149'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 127.019'
    Likvide beholdninger - - 6.073'
    Omsætningsaktiver - - 136.240'
    Aktiver I alt - - 136.240'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 135.394'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 270'
    Egenkapital - - 136.163'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Anden gæld - - 77'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 77'
    Gældsforpligtelser - - 77'
    Passiver I alt - - 136.240'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Nettoomsætning - - 13.344'
    Andre eksterne omkostninger - - -215'
    Bruttofortjeneste - - 8.142'
    Andre driftsomkostninger - - -548'
    Resultat før skat - - 7.594'
    Skat af årets resultat - - -1.522'
    Årets resultat I alt - - 6.072'
    Grunde og bygninger - - 4.846'
    Materielle anlægsaktiver - - 4.846'
    Anlægsaktiver - - 4.846'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 43'
    Udskudt skat - - 121'
    Andre tilgodehavender - - 572'
    Periodeafgrænsningsposter - - 0'
    Tilgodehavender - - 1.064'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 125.829'
    Likvide beholdninger - - 11.433'
    Omsætningsaktiver - - 138.325'
    Aktiver I alt - - 143.171'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 142.033'
    Egenkapital - - 142.533'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 639'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 639'
    Gældsforpligtelser - - 639'
    Passiver I alt - - 143.171'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Nettoomsætning - - 13.494'
    Andre eksterne omkostninger - - -196'
    Bruttofortjeneste - - 9.109'
    Resultat før skat - - 9.109'
    Skat af årets resultat - - -2.014'
    Årets resultat I alt - - 7.095'
    Grunde og bygninger - - 8.058'
    Materielle anlægsaktiver - - 8.058'
    Anlægsaktiver - - 8.058'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 434'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 150'
    Periodeafgrænsningsposter - - 8'
    Tilgodehavender - - 591'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 122.448'
    Likvide beholdninger - - 6.317'
    Omsætningsaktiver - - 129.356'
    Aktiver I alt - - 137.414'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 135.961'
    Egenkapital - - 136.461'
    Selskabsskat - - 587'
    Anden gæld - - 366'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 953'
    Gældsforpligtelser - - 953'
    Passiver I alt - - 137.414'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Nettoomsætning - - 12.065'
    Andre eksterne omkostninger - - -126'
    Bruttofortjeneste - - 5.549'
    Personaleomkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - 5.549'
    Skat af årets resultat - - -1.413'
    Årets resultat I alt - - 4.136'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.373'
    Udskudt skat - - 543'
    Andre tilgodehavender - - 508'
    Tilgodehavender - - 3.090'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 123.149'
    Likvide beholdninger - - 8.254'
    Omsætningsaktiver - - 134.493'
    Aktiver I alt - - 134.493'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 128.866'
    Egenkapital - - 129.366'
    Selskabsskat - - 26'
    Anden gæld - - 5.102'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 5.127'
    Gældsforpligtelser - - 5.127'
    Passiver I alt - - 134.493'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Nettoomsætning - - 12.008'
    Direkte omkostninger - - -2.560'
    Andre eksterne omkostninger - - -127'
    Bruttofortjeneste - - 9.321'
    Personaleomkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - 9.321'
    Skat af årets resultat - - 531'
    Årets resultat I alt - - 9.851'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.000'
    Udskudt skat - - 1.261'
    Andre tilgodehavender - - 459'
    Tilgodehavender - - 2.987'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 110.550'
    Likvide beholdninger - - 11.768'
    Omsætningsaktiver - - 125.305'
    Aktiver I alt - - 125.305'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 124.730'
    Egenkapital - - 125.230'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 0'