OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025

    Beløb i hele tusinder Andelsboligforeningen Krohaven Channi Property Group ApS Astrid Beckmann Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2025
    Regnskabsperiode slut 31.12.2025
    Bruttofortjeneste - - -60'
    Personaleomkostninger - - -82'
    Driftsresultat - - -142'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 191'
    Andre finansielle indtægter - - 1.158'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - 241'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - 1.447'
    Skat af årets resultat - - -385'
    Årets resultat I alt - - 1.062'
    Grunde og bygninger - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 18.594'
    Andre tilgodehavender - - 1.228'
    Finansielle anlægsaktiver - - 19.822'
    Anlægsaktiver - - 20.774'
    Tilgodehavender - - 16'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 22.760'
    Likvide beholdninger - - 2.061'
    Omsætningsaktiver - - 24.837'
    Aktiver I alt - - 45.611'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 41.507'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 4.000'
    Egenkapital - - 45.557'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 30'
    Anden gæld - - 25'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 55'
    Gældsforpligtelser - - 55'
    Passiver I alt - - 45.611'
  • Årsregnskab for 2024

    Regnskabsperiode start 16.05.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - 35' -776'
    Personaleomkostninger - - -139'
    Driftsresultat - 35' -915'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 96'
    Andre finansielle indtægter - 0' 2.097'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - -614'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - 35' 664'
    Skat af årets resultat - -8' -337'
    Årets resultat I alt - 27' 326'
    Grunde og bygninger - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 23.131'
    Andre tilgodehavender - - 0'
    Finansielle anlægsaktiver - - 23.131'
    Anlægsaktiver - - 24.084'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - 3' 527'
    Tilgodehavender - 3' 1.082'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 20.271'
    Likvide beholdninger - 77' 108'
    Omsætningsaktiver - 80' 21.461'
    Aktiver I alt - 80' 45.545'
    Virksomhedskapital - 40' 50'
    Overført overskud eller underskud - 27' 44.445'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 1.000'
    Egenkapital - 67' 45.495'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 30'
    Selskabsskat - 8' -
    Anden gæld - - 20'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 13' 50'
    Gældsforpligtelser - 13' 50'
    Passiver I alt - 80' 45.545'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - -720'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 3.764'
    Andre finansielle indtægter - - 1.274'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - -353'
    Andre finansielle omkostninger - - -5'
    Resultat før skat - - 3.960'
    Skat af årets resultat - - -43'
    Årets resultat I alt - - 3.917'
    Grunde og bygninger - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 28.363'
    Andre tilgodehavender - - 620'
    Finansielle anlægsaktiver - - 28.983'
    Anlægsaktiver - - 29.936'
    Udskudt skat - - 331'
    Andre tilgodehavender - - 775'
    Tilgodehavender - - 9.256'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 13.692'
    Likvide beholdninger - - 3.072'
    Omsætningsaktiver - - 26.020'
    Aktiver I alt - - 55.956'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 55.023'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 850'
    Egenkapital - - 55.923'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 30'
    Anden gæld - - 3'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 33'
    Gældsforpligtelser - - 33'
    Passiver I alt - - 55.956'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - -1.252'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 18.822'
    Andre finansielle indtægter - - 1.016'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.464'
    Resultat før skat - - 17.122'
    Skat af årets resultat - - 374'
    Årets resultat I alt - - 17.496'
    Grunde og bygninger - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 29.339'
    Andre tilgodehavender - - 1.118'
    Finansielle anlægsaktiver - - 30.458'
    Anlægsaktiver - - 31.411'
    Udskudt skat - - 374'
    Andre tilgodehavender - - 866'
    Tilgodehavender - - 11.321'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 7.169'
    Likvide beholdninger - - 3.382'
    Omsætningsaktiver - - 21.872'
    Aktiver I alt - - 53.283'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 52.745'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 59'
    Egenkapital - - 52.854'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 10'
    Anden gæld - - 418'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 428'
    Gældsforpligtelser - - 428'
    Passiver I alt - - 53.283'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - - -18'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 1.623'
    Andre finansielle indtægter - - 1.263'
    Andre finansielle omkostninger - - -76'
    Resultat før skat - - 2.792'
    Skat af årets resultat - - -258'
    Årets resultat I alt - - 2.534'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 16.712'
    Andre tilgodehavender - - 1.248'
    Finansielle anlægsaktiver - - 17.961'
    Anlægsaktiver - - 17.961'
    Andre tilgodehavender - - 18'
    Tilgodehavender - - 10.078'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 7.078'
    Likvide beholdninger - - 355'
    Omsætningsaktiver - - 17.511'
    Aktiver I alt - - 35.472'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 34.945'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 57'
    Egenkapital - - 35.052'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 10'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 410'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 420'
    Gældsforpligtelser - - 420'
    Passiver I alt - - 35.472'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - - -21'
    Af- og nedskrivninger - - 0'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - -1.147'
    Andre finansielle indtægter - - 803'
    Andre finansielle omkostninger - - -56'
    Resultat før skat - - -421'
    Skat af årets resultat - - -160'
    Årets resultat I alt - - -581'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 15.434'
    Andre tilgodehavender - - 1.369'
    Finansielle anlægsaktiver - - 16.803'
    Anlægsaktiver - - 16.803'
    Tilgodehavender - - 8.753'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 6.470'
    Likvide beholdninger - - 191'
    Omsætningsaktiver - - 15.414'
    Aktiver I alt - - 32.217'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 31.909'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 57'
    Egenkapital - - 32.016'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 10'
    Selskabsskat - - 112'
    Anden gæld - - 80'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 202'
    Gældsforpligtelser - - 202'
    Passiver I alt - - 32.217'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - - -10'
    Af- og nedskrivninger - - -30'
    Driftsresultat - - -40'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 677'
    Andre finansielle indtægter - - 169'
    Andre finansielle omkostninger - - -15'
    Resultat før skat - - 792'
    Skat af årets resultat - - -17'
    Årets resultat I alt - - 774'
    Immaterielle anlægsaktiver - - 0'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 18.362'
    Andre tilgodehavender - - 1.482'
    Finansielle anlægsaktiver - - 19.844'
    Anlægsaktiver - - 19.844'
    Tilgodehavender - - 7.444'
    Likvide beholdninger - - 6.094'
    Omsætningsaktiver - - 13.538'
    Aktiver I alt - - 33.382'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Reserve for udviklingsomkostninger - - 0'
    Overført overskud eller underskud - - 33.202'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 55'
    Egenkapital - - 33.307'
    Hensatte forpligtelser - - 0'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Selskabsskat - - 17'
    Anden gæld - - 57'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 75'
    Gældsforpligtelser - - 75'
    Passiver I alt - - 33.382'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - - -8'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - 1.321'
    Andre finansielle omkostninger - - -1'
    Resultat før skat - - 1.312'
    Skat af årets resultat - - 0'
    Årets resultat I alt - - 1.312'
    Immaterielle anlægsaktiver - - 30'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - 27.821'
    Finansielle anlægsaktiver - - 27.821'
    Anlægsaktiver - - 27.851'
    Likvide beholdninger - - 4.899'
    Omsætningsaktiver - - 4.899'
    Aktiver I alt - - 32.750'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Reserve for udviklingsomkostninger - - 30'
    Overført overskud eller underskud - - 32.288'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 54'
    Egenkapital - - 32.421'
    Hensatte forpligtelser - - 309'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 14'
    Anden gæld - - 5'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 19'