Sammenlign virksomheder
Sammenlign regnskaber, nøgletal og stamdata for op til 5 virksomheder side om side.
-
EJENDOMSSELSKABET ADMIRALENS GÅRD ApS CVR: 29538379×
-
Årsregnskab for 2015
Beløb i hele tusinder EJENDOMSSELSKABET ADMIRALENS GÅRD ApS Regnskabsperiode start 01.01.2015 Regnskabsperiode slut 31.12.2015 Bruttofortjeneste 2.537' Af- og nedskrivninger 1' Driftsresultat 2.537' Andre finansielle indtægter 0' Andre finansielle omkostninger 1.154' Resultat før skat 1.383' Skat af årets resultat 0' Årets resultat I alt 1.383' Grunde og bygninger 53.500' Andre anlæg og driftsmidler 5' Materielle anlægsaktiver 53.505' Anlægsaktiver 53.505' Andre tilgodehavender 432' Tilgodehavender 432' Omsætningsaktiver 432' Aktiver I alt 53.937' Virksomhedskapital 150' Overført overskud eller underskud -12.275' Egenkapital -12.125' Langfristet gæld til realkreditinstitutter 51.828' Langfristede gældsforpligtelser 51.828' Kortfristet gæld til banker 0' Gæld til tilknyttede virksomheder 12.972' Anden gæld 1.262' Kortfristet gældsforpligtelser 14.234' Gældsforpligtelser 66.062' Passiver I alt 53.937' -
Årsregnskab for 2014
Beløb i hele tusinder EJENDOMSSELSKABET ADMIRALENS GÅRD ApS Regnskabsperiode start 01.01.2014 Regnskabsperiode slut 31.12.2014 Bruttofortjeneste 2.172' Driftsresultat 2.172' Andre finansielle omkostninger 1.201' Resultat før skat 971' Skat af årets resultat 0' Årets resultat I alt 971' Grunde og bygninger 53.500' Materielle anlægsaktiver 53.500' Anlægsaktiver 53.500' Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 4' Andre tilgodehavender 649' Tilgodehavender 653' Omsætningsaktiver 653' Aktiver I alt 54.153' Virksomhedskapital 150' Overført overskud eller underskud -13.658' Egenkapital -13.508' Langfristet gæld til realkreditinstitutter 51.828' Langfristede gældsforpligtelser 51.828' Kortfristet gæld til banker 0' Gæld til tilknyttede virksomheder 14.742' Anden gæld 1.091' Kortfristet gældsforpligtelser 15.833' Gældsforpligtelser 67.661' Passiver I alt 54.153'
-
Stamdata
Beløb i hele tusinder EJENDOMSSELSKABET ADMIRALENS GÅRD ApS Stiftet 17.05.2006 Datterselskaber 0 Direktører 0 Legale ejere 0 Ultimative ejere 0 Revisor Revisionspligt er fravalgt - ingen revisor Adresse CVR-nummer 29538379Branchekode 68.20.30 Anden udlejning af boliger Produktionsenheder