Sammenlign virksomheder
Sammenlign regnskaber, nøgletal og stamdata for op til 5 virksomheder side om side.
-
BERLIN BOLIGEJENDOMME A/S CVR: 30193407×
-
Årsregnskab for 2015
Beløb i hele tusinder BERLIN BOLIGEJENDOMME A/S Regnskabsperiode start 01.01.2015 Regnskabsperiode slut 31.12.2015 Andre eksterne omkostninger -1.578' Driftsresultat -1.578' Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 0' Andre finansielle indtægter 35.300' Resultat før skat 33.722' Årets resultat I alt 33.722' Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 0' Finansielle anlægsaktiver 0' Anlægsaktiver 0' Tilgodehavender hos nærtstående parter 0' Andre tilgodehavender 184' Tilgodehavender 184' Likvide beholdninger 72.974' Omsætningsaktiver 73.158' Aktiver I alt 73.158' Virksomhedskapital 13.500' Overført overskud eller underskud 58.087' Foreslået udbytte for regnskabsåret 0' Egenkapital 71.587' Leverandører af varer og tjenesteydelser 1.570' Kortfristet gældsforpligtelser 1.570' Gældsforpligtelser 1.570' Passiver I alt 73.158' -
Årsregnskab for 2014
Beløb i hele tusinder BERLIN BOLIGEJENDOMME A/S Regnskabsperiode start 01.01.2014 Regnskabsperiode slut 31.12.2014 Andre eksterne omkostninger -25' Driftsresultat -655' Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder -631' Andre finansielle indtægter 177' Resultat før skat -478' Årets resultat I alt -478' Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 33.367' Finansielle anlægsaktiver 33.367' Anlægsaktiver 33.367' Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.517' Tilgodehavender 4.517' Likvide beholdninger 1' Omsætningsaktiver 4.518' Aktiver I alt 37.885' Virksomhedskapital 13.500' Overført overskud eller underskud 24.365' Foreslået udbytte for regnskabsåret 0' Egenkapital 37.865' Leverandører af varer og tjenesteydelser 20' Kortfristet gældsforpligtelser 20' Gældsforpligtelser 20' Passiver I alt 37.885'
-
Stamdata
Beløb i hele tusinder BERLIN BOLIGEJENDOMME A/S Stiftet 05.01.2007 Datterselskaber 0 Direktører 0 Legale ejere 0 Ultimative ejere 0 Revisor Revisionspligt er fravalgt - ingen revisor Adresse CVR-nummer 30193407Branchekode 64.20.20 Ikke-finansielle holdingselskaber Produktionsenheder BERLIN BOLIGEJENDOMME A/S
P-nr.: 1012911730
Hegnshusene 183, 2700 Brønshøj, DK