OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste -6' -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 3.553' -
    Andre finansielle omkostninger -13' -
    Resultat før skat 3.534' -
    Skat af årets resultat 2' -
    Årets resultat I alt 3.536' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 9.478' -
    Finansielle anlægsaktiver 9.478' -
    Anlægsaktiver 9.478' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 66' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 1.027' -
    Tilgodehavender 1.093' -
    Likvide beholdninger 425' -
    Omsætningsaktiver 1.518' -
    Aktiver I alt 10.995' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 9.353' -
    Overført overskud eller underskud 372' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 135' -
    Egenkapital 9.984' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 0' -
    Selskabsskat 979' -
    Anden gæld 33' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 1.011' -
    Gældsforpligtelser 1.011' -
    Passiver I alt 10.995' -
  • Årsregnskab for 2023

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.200' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger -27' -
    Resultat før skat 1.173' -
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 1.173' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 8.150' -
    Finansielle anlægsaktiver 8.150' -
    Anlægsaktiver 8.150' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 322' -
    Tilgodehavender 322' -
    Likvide beholdninger 403' -
    Omsætningsaktiver 725' -
    Aktiver I alt 8.875' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 8.025' -
    Overført overskud eller underskud 24' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 122' -
    Egenkapital 8.296' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 63' -
    Selskabsskat 345' -
    Anden gæld 172' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 579' -
    Gældsforpligtelser 579' -
    Passiver I alt 8.875' -
  • Årsregnskab for 2022

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.160' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger -13' -
    Resultat før skat 1.147' -
    Skat af årets resultat 1' -
    Årets resultat I alt 1.148' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 7.450' -
    Finansielle anlægsaktiver 7.450' -
    Anlægsaktiver 7.450' -
    Udskudt skat 0' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 267' -
    Tilgodehavender 267' -
    Likvide beholdninger 404' -
    Omsætningsaktiver 671' -
    Aktiver I alt 8.121' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 7.325' -
    Overført overskud eller underskud 18' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 118' -
    Egenkapital 7.585' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 367' -
    Selskabsskat 166' -
    Anden gæld 3' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 536' -
    Gældsforpligtelser 536' -
    Passiver I alt 8.121' -
  • Årsregnskab for 2021

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 98' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger -5' -
    Resultat før skat 93' -
    Skat af årets resultat 1' -
    Årets resultat I alt 94' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 6.528' -
    Finansielle anlægsaktiver 6.528' -
    Anlægsaktiver 6.528' -
    Udskudt skat 1' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 0' -
    Tilgodehavender 127' -
    Likvide beholdninger 334' -
    Omsætningsaktiver 461' -
    Aktiver I alt 6.989' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 6.403' -
    Overført overskud eller underskud 148' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 114' -
    Egenkapital 6.790' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 198' -
    Anden gæld 1' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 199' -
    Gældsforpligtelser 199' -
    Passiver I alt 6.989' -
  • Årsregnskab for 2020

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 797' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger -35' -
    Resultat før skat 762' -
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 762' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 6.930' -
    Finansielle anlægsaktiver 6.930' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 0' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 22' -
    Tilgodehavender 166' -
    Likvide beholdninger 308' -
    Aktiver I alt 7.404' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 6.805' -
    Overført overskud eller underskud 226' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 113' -
    Egenkapital 7.269' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 55' -
    Anden gæld 1' -
    Passiver I alt 7.404' -
  • Årsregnskab for 2019

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder -758' -
    Andre finansielle omkostninger -8' -
    Resultat før skat -765' -
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt -765' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 6.133' -
    Finansielle anlægsaktiver 6.133' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 861' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 0' -
    Tilgodehavender 923' -
    Likvide beholdninger 308' -
    Aktiver I alt 7.365' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 6.008' -
    Overført overskud eller underskud 374' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 108' -
    Egenkapital 6.615' -
    Selskabsskat 0' -
    Anden gæld 671' -
    Passiver I alt 7.365' -
  • Årsregnskab for 2018

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.900' -
    Andre finansielle omkostninger -4' -
    Årets resultat I alt 1.896' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 6.891' -
    Finansielle anlægsaktiver 6.891' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 689' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 624' -
    Tilgodehavender 1.314' -
    Likvide beholdninger 308' -
    Aktiver I alt 8.512' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 6.766' -
    Overført overskud eller underskud 489' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 108' -
    Egenkapital 7.488' -
    Selskabsskat 584' -
    Anden gæld 440' -
    Passiver I alt 8.512' -
  • Årsregnskab for 2017

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 625' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger -3' -
    Årets resultat I alt 622' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 4.991' -
    Finansielle anlægsaktiver 4.991' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 645' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 166' -
    Tilgodehavender 811' -
    Likvide beholdninger 308' -
    Aktiver I alt 6.110' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 4.866' -
    Overført overskud eller underskud 601' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 100' -
    Egenkapital 5.692' -
    Selskabsskat 166' -
    Anden gæld 253' -
    Passiver I alt 6.110' -
  • Årsregnskab for 2016

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.269' -
    Andre finansielle indtægter 0' -
    Andre finansielle omkostninger 0' -
    Årets resultat I alt 1.269' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 3.097' -
    Finansielle anlægsaktiver 4.366' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 598' -
    Tilgodehavender 598' -
    Likvide beholdninger 308' -
    Aktiver I alt 5.272' -
    Virksomhedskapital 125' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 4.241' -
    Overført overskud eller underskud 704' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 100' -
    Egenkapital 5.169' -
    Anden gæld 103' -
    Passiver I alt 5.272' -
  • Årsregnskab for 2015

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 318' -
    Andre finansielle omkostninger -3' -
    Resultat før skat 316' -
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 316' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 3.097' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 815' -
    Tilgodehavender 855' -
    Likvide beholdninger 268' -
    Aktiver I alt 4.221' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 2.972' -
    Overført overskud eller underskud 804' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 100' -
    Egenkapital 4.001' -
    Selskabsskat 0' -
    Anden gæld 220' -
    Gældsforpligtelser 220' -
    Passiver I alt 4.221' -
  • Årsregnskab for 2014

    Beløb i hele tusinder EBERLINSVEJ HOLDING ApS Sønder Stenderup Idrætsforening
    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 962' -
    Andre finansielle omkostninger -1' -
    Resultat før skat 961' -
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 961' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 2.779' -
    Likvide beholdninger 244' -
    Aktiver I alt 4.004' -
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode 2.654' -
    Overført overskud eller underskud 906' -
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 100' -
    Egenkapital 3.785' -
    Selskabsskat 304' -
    Anden gæld 219' -
    Gældsforpligtelser 219' -
    Passiver I alt 4.004' -
Accepter cookies

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser. Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies. Læs mere om cookies her.