OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Andelsboligforeningen Smedegården SNEAKERS 4 YOU ApS DPF Ejendomme ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - - -130'
    Andre finansielle indtægter - - 269'
    Andre finansielle omkostninger - - -155'
    Resultat før skat - - -16'
    Årets resultat I alt - - -16'
    Andre tilgodehavender - - 2'
    Tilgodehavender - - 327'
    Likvide beholdninger - - 2.823'
    Omsætningsaktiver - - 3.149'
    Aktiver I alt - - 3.149'
    Virksomhedskapital - - 1.070'
    Overført overskud eller underskud - - 399'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 1.500'
    Egenkapital - - 2.969'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 180'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 180'
    Gældsforpligtelser - - 180'
    Passiver I alt - - 3.149'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - -369'
    Andre driftsomkostninger - - 0'
    Driftsresultat - - -369'
    Andre finansielle indtægter - - 70'
    Andre finansielle omkostninger - - -225'
    Resultat før skat - - -524'
    Skat af årets resultat - - 0'
    Årets resultat I alt - - -524'
    Andre tilgodehavender - - 123'
    Tilgodehavender - - 448'
    Likvide beholdninger - - 13.023'
    Omsætningsaktiver - - 13.471'
    Aktiver I alt - - 13.471'
    Virksomhedskapital - - 1.070'
    Overført overskud eller underskud - - 1.916'
    Egenkapital - - 2.986'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 10.405'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 10.485'
    Gældsforpligtelser - - 10.485'
    Passiver I alt - - 13.471'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - -176'
    Andre driftsomkostninger - - -1.475'
    Driftsresultat - - -1.651'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -344'
    Resultat før skat - - -1.996'
    Skat af årets resultat - - 325'
    Årets resultat I alt - - -1.671'
    Andre tilgodehavender - - 363'
    Tilgodehavender - - 752'
    Likvide beholdninger - - 13.215'
    Omsætningsaktiver - - 13.967'
    Aktiver I alt - - 13.967'
    Virksomhedskapital - - 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 0'
    Overført overskud eller underskud - - 2.440'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 3.510'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 10.377'
    Selskabsskat - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 10.457'
    Gældsforpligtelser - - 10.457'
    Passiver I alt - - 13.967'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - -19' -1'
    Af- og nedskrivninger - - 0'
    Driftsresultat - - -1'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -487'
    Resultat før skat - -20' -488'
    Skat af årets resultat - 4' -1.950'
    Årets resultat I alt - -15' -2.438'
    Grunde og bygninger - - 0'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 0'
    Materielle anlægsaktiver - - 0'
    Anlægsaktiver - - 0'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 141' -
    Varebeholdninger - 141' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 0' 0'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 2.025'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - 4' -
    Periodeafgrænsningsposter - 0' -
    Tilgodehavender - 4' 2.025'
    Likvide beholdninger - 0' 14.801'
    Omsætningsaktiver - 146' 16.826'
    Aktiver I alt - 146' 16.826'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 0'
    Overført overskud eller underskud - 40' 4.111'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - 90' 5.181'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - 44' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 9' 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 1' 10.345'
    Selskabsskat - - 1.220'
    Anden gæld - 2' 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 55' 11.645'
    Gældsforpligtelser - 55' 11.645'
    Passiver I alt - 146' 16.826'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - 3' 4.580'
    Af- og nedskrivninger - 0' -6.936'
    Driftsresultat - 3' -2.356'
    Andre finansielle indtægter - - 28'
    Andre finansielle omkostninger - 0' -305'
    Resultat før skat - 3' -2.633'
    Skat af årets resultat - -1' 569'
    Årets resultat I alt - 2' -2.064'
    Grunde og bygninger - - 23.415'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 5.152'
    Materielle anlægsaktiver - - 28.567'
    Anlægsaktiver - - 28.567'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 158' -
    Varebeholdninger - 158' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 1' 240'
    Udskudt skat - - 1.082'
    Periodeafgrænsningsposter - 1' -
    Tilgodehavender - 2' 1.322'
    Likvide beholdninger - 19' 4.499'
    Omsætningsaktiver - 178' 5.821'
    Aktiver I alt - 178' 34.388'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 4.582'
    Overført overskud eller underskud - 56' 712'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 4.000'
    Egenkapital - 106' 10.364'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.262'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 10.530'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.476'
    Kortfristet gæld til banker - 0' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 8' 184'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 11' 6.897'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - 52' 937'
    Periodeafgrænsningsposter - - 4.000'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 73' 13.494'
    Gældsforpligtelser - 73' 24.024'
    Passiver I alt - 178' 34.388'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - 19' 4.102'
    Personaleomkostninger - 0' -
    Af- og nedskrivninger - -1' -12.096'
    Driftsresultat - 18' -7.994'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -749'
    Resultat før skat - 16' -8.743'
    Skat af årets resultat - -4' 1.923'
    Årets resultat I alt - 13' -6.820'
    Øvrige immaterielle anlægsaktiver - 0' -
    Immaterielle anlægsaktiver - 0' -
    Grunde og bygninger - - 23.511'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 6.116'
    Materielle anlægsaktiver - - 29.627'
    Anlægsaktiver - 0' 29.627'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 177' -
    Varebeholdninger - 177' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 0' 115'
    Udskudt skat - - 1.903'
    Andre tilgodehavender - - 0'
    Periodeafgrænsningsposter - 1' 0'
    Tilgodehavender - 1' 2.018'
    Likvide beholdninger - - 254'
    Omsætningsaktiver - 178' 2.272'
    Aktiver I alt - 178' 31.899'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Overført overskud eller underskud - 53' 6.776'
    Egenkapital - 103' 7.846'
    Hensættelse til udskudt skat - 0' 0'
    Hensatte forpligtelser - 0' 0'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 11.597'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 12.052'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.451'
    Kortfristet gæld til banker - 50' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 2' 259'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 7' 9.645'
    Selskabsskat - - 147'
    Anden gæld - 10' 499'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 75' 12.001'
    Gældsforpligtelser - 75' 24.053'
    Passiver I alt - 178' 31.899'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - 46' 3.984'
    Personaleomkostninger - -24' -
    Af- og nedskrivninger - -11' -2.481'
    Driftsresultat - 10' 1.503'
    Andre finansielle omkostninger - -2' -874'
    Resultat før skat - 8' 629'
    Skat af årets resultat - -2' -138'
    Årets resultat I alt - 7' 491'
    Øvrige immaterielle anlægsaktiver - 1' -
    Immaterielle anlægsaktiver - 1' -
    Grunde og bygninger - - 34.643'
    Andre anlæg og driftsmidler - 0' 7.080'
    Materielle anlægsaktiver - 0' 41.723'
    Anlægsaktiver - 1' 41.723'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 210' -
    Varebeholdninger - 210' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 1' 44'
    Andre tilgodehavender - - 15.839'
    Periodeafgrænsningsposter - - 96'
    Tilgodehavender - 1' 15.979'
    Likvide beholdninger - - 202'
    Omsætningsaktiver - 211' 16.181'
    Aktiver I alt - 212' 57.904'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Overført overskud eller underskud - 40' 13.596'
    Egenkapital - 90' 14.666'
    Hensættelse til udskudt skat - 0' 230'
    Hensatte forpligtelser - 0' 230'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 12.850'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 13.493'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.450'
    Kortfristet gæld til banker - 77' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 5' 27.229'
    Selskabsskat - - 369'
    Anden gæld - 36' 467'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 122' 29.515'
    Gældsforpligtelser - 122' 43.008'
    Passiver I alt - 212' 57.904'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - 23' 3.506'
    Personaleomkostninger - 0' 0'
    Af- og nedskrivninger - -13' -2.466'
    Driftsresultat - 9' 1.040'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - -3' -941'
    Resultat før skat - 6' 99'
    Skat af årets resultat - -1' -22'
    Årets resultat I alt - 5' 77'
    Øvrige immaterielle anlægsaktiver - 5' -
    Immaterielle anlægsaktiver - 5' -
    Grunde og bygninger - - 36.161'
    Andre anlæg og driftsmidler - 7' 8.044'
    Materielle anlægsaktiver - 7' 44.205'
    Anlægsaktiver - 12' 44.205'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 179' -
    Varebeholdninger - 179' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 32' 29'
    Andre tilgodehavender - - 15.443'
    Periodeafgrænsningsposter - - 95'
    Tilgodehavender - 32' 15.567'
    Likvide beholdninger - - 143'
    Omsætningsaktiver - 210' 15.710'
    Aktiver I alt - 222' 59.915'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Overført overskud eller underskud - 34' 13.105'
    Egenkapital - 84' 14.175'
    Hensættelse til udskudt skat - 0' 468'
    Hensatte forpligtelser - 0' 468'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 14.044'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 14.874'
    Kortfristet gæld til banker - 111' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 0'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 2' 27.842'
    Selskabsskat - - 189'
    Anden gæld - 21' 917'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 139' 30.398'
    Gældsforpligtelser - 139' 45.272'
    Passiver I alt - 222' 59.915'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - 95' 3.929'
    Personaleomkostninger - -80' -564'
    Af- og nedskrivninger - -13' -2.431'
    Driftsresultat - 2' 934'
    Andre finansielle indtægter - - 48'
    Andre finansielle omkostninger - -2' -1.050'
    Resultat før skat - 0' -68'
    Skat af årets resultat - 0' 16'
    Årets resultat I alt - 0' -52'
    Øvrige immaterielle anlægsaktiver - 9' -
    Immaterielle anlægsaktiver - 9' -
    Grunde og bygninger - - 38.688'
    Andre anlæg og driftsmidler - 17' 7.983'
    Materielle anlægsaktiver - 17' 46.671'
    Anlægsaktiver - 25' 46.671'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 194' -
    Varebeholdninger - 194' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 53' 17'
    Andre tilgodehavender - - 15.461'
    Periodeafgrænsningsposter - - 94'
    Tilgodehavender - 53' 15.573'
    Likvide beholdninger - - 923'
    Omsætningsaktiver - 247' 16.496'
    Aktiver I alt - 273' 63.166'
    Virksomhedskapital - 50' 1.070'
    Overført overskud eller underskud - 29' 13.028'
    Egenkapital - 79' 14.098'
    Hensættelse til udskudt skat - 2' 635'
    Hensatte forpligtelser - 2' 635'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 15.471'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 16.301'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.452'
    Kortfristet gæld til banker - 133' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 127'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 10' 30.211'
    Anden gæld - 46' 344'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 191' 32.133'
    Gældsforpligtelser - 191' 48.434'
    Passiver I alt - 273' 63.166'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015 31.12.2015
    Personaleomkostninger - -120' -
    Af- og nedskrivninger - -6' -1.311'
    Andre finansielle indtægter - - 45'
    Andre finansielle omkostninger - -3' -313'
    Resultat før skat - 43' 457'
    Årets resultat I alt - 29' 405'
    Øvrige immaterielle anlægsaktiver - 13' -
    Immaterielle anlægsaktiver - 13' -
    Grunde og bygninger - - 9.996'
    Andre anlæg og driftsmidler - 26' 9.606'
    Materielle anlægsaktiver - 26' 19.602'
    Anlægsaktiver - 39' 19.602'
    Fremstillede varer og handelsvarer - 134' -
    Varebeholdninger - 134' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 7' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 248'
    Andre tilgodehavender - 0' 166'
    Periodeafgrænsningsposter - - 94'
    Tilgodehavender - 7' 508'
    Likvide beholdninger - 0' 155'
    Omsætningsaktiver - 141' 663'
    Aktiver I alt - 180' 20.265'
    Virksomhedskapital - 50' 570'
    Overført overskud eller underskud - 29' 6.426'
    Egenkapital - 79' 6.996'
    Hensættelse til udskudt skat - 4' 610'
    Hensatte forpligtelser - 4' 610'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.177'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 11.381'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 930'
    Kortfristet gæld til banker - 20' -
    Selskabsskat - 10' -
    Anden gæld - 18' 348'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 97' 1.278'
    Gældsforpligtelser - 97' 12.659'
    Passiver I alt - 180' 20.265'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 23.01.2014 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - 192' 2.040'
    Personaleomkostninger - -186' -
    Af- og nedskrivninger - -3' -1.310'
    Driftsresultat - 3' 729'
    Andre finansielle indtægter - - 126'
    Andre finansielle omkostninger - -3' -281'
    Resultat før skat - 0' 575'
    Skat af årets resultat - 0' -130'
    Årets resultat I alt - 0' 445'
    Grunde og bygninger - - 10.322'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 10.540'
    Materielle anlægsaktiver - - 20.862'
    Anlægsaktiver - 17' 20.862'
    Varebeholdninger - 117' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 92' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.493'
    Andre tilgodehavender - - 391'
    Periodeafgrænsningsposter - - 92'
    Tilgodehavender - - 1.976'
    Likvide beholdninger - 2' 1'
    Omsætningsaktiver - 211' 1.977'
    Aktiver I alt - 228' 22.839'
    Virksomhedskapital - 50' 570'
    Overført overskud eller underskud - 0' 6.022'
    Egenkapital - 50' 6.592'
    Hensættelse til udskudt skat - - 1.070'
    Hensatte forpligtelser - - 1.070'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.894'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 12.381'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 923'
    Kortfristet gæld til banker - 135' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 6' -
    Anden gæld - 37' 1.875'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.797'
    Gældsforpligtelser - 178' 15.178'
    Passiver I alt - 228' 22.839'
Accepter cookies