OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Tømrerfirmaet Kristian Bech ApS Andelsboligforeningen Smedegården DPF Ejendomme ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste 24' - -130'
    Personaleomkostninger 0' - -
    Af- og nedskrivninger -31' - -
    Driftsresultat -7' - -
    Andre finansielle indtægter 0' - 269'
    Andre finansielle omkostninger 0' - -155'
    Resultat før skat -7' - -16'
    Skat af årets resultat 0' - -
    Årets resultat I alt -7' - -16'
    Andre anlæg og driftsmidler 30' - -
    Materielle anlægsaktiver 30' - -
    Anlægsaktiver 30' - -
    Andre tilgodehavender - - 2'
    Tilgodehavender 0' - 327'
    Likvide beholdninger 170' - 2.823'
    Omsætningsaktiver 170' - 3.149'
    Aktiver I alt 200' - 3.149'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Overført overskud eller underskud 104' - 399'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 1.500'
    Egenkapital 154' - 2.969'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 24' - 180'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Anden gæld 19' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 46' - 180'
    Gældsforpligtelser 46' - 180'
    Passiver I alt 200' - 3.149'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023 31.12.2023
    Bruttofortjeneste -6' - -369'
    Personaleomkostninger -50' - -
    Af- og nedskrivninger -31' - -
    Andre driftsomkostninger - - 0'
    Driftsresultat -87' - -369'
    Andre finansielle indtægter 0' - 70'
    Andre finansielle omkostninger 0' - -225'
    Resultat før skat -87' - -524'
    Skat af årets resultat 0' - 0'
    Årets resultat I alt -87' - -524'
    Andre anlæg og driftsmidler 61' - -
    Materielle anlægsaktiver 61' - -
    Anlægsaktiver 61' - -
    Andre tilgodehavender 0' - 123'
    Periodeafgrænsningsposter 0' - -
    Tilgodehavender 2' - 448'
    Likvide beholdninger 187' - 13.023'
    Omsætningsaktiver 189' - 13.471'
    Aktiver I alt 250' - 13.471'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Overført overskud eller underskud 111' - 1.916'
    Egenkapital 161' - 2.986'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 20' - 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 10.405'
    Anden gæld 48' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 88' - 10.485'
    Gældsforpligtelser 88' - 10.485'
    Passiver I alt 250' - 13.471'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022 31.12.2022
    Bruttofortjeneste -78' - -176'
    Personaleomkostninger 0' - -
    Af- og nedskrivninger -31' - -
    Andre driftsomkostninger - - -1.475'
    Driftsresultat -109' - -1.651'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger -2' - -344'
    Resultat før skat -112' - -1.996'
    Skat af årets resultat 0' - 325'
    Årets resultat I alt -112' - -1.671'
    Andre anlæg og driftsmidler 92' - -
    Materielle anlægsaktiver 92' - -
    Anlægsaktiver 92' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 0' - -
    Andre tilgodehavender 6' - 363'
    Periodeafgrænsningsposter 1' - -
    Tilgodehavender 23' - 752'
    Likvide beholdninger 191' - 13.215'
    Omsætningsaktiver 214' - 13.967'
    Aktiver I alt 306' - 13.967'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 0'
    Overført overskud eller underskud 198' - 2.440'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital 248' - 3.510'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 37' - 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 10.377'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld 0' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 58' - 10.457'
    Gældsforpligtelser 58' - 10.457'
    Passiver I alt 306' - 13.967'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021 31.12.2021
    Bruttofortjeneste 168' - -1'
    Personaleomkostninger -111' - -
    Af- og nedskrivninger -21' - 0'
    Andre driftsomkostninger 0' - -
    Driftsresultat 36' - -1'
    Andre finansielle indtægter 0' - 0'
    Andre finansielle omkostninger -3' - -487'
    Resultat før skat 33' - -488'
    Skat af årets resultat 0' - -1.950'
    Årets resultat I alt 33' - -2.438'
    Grunde og bygninger - - 0'
    Andre anlæg og driftsmidler 123' - 0'
    Materielle anlægsaktiver 123' - 0'
    Anlægsaktiver 123' - 0'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 55' - 0'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender 0' - 2.025'
    Periodeafgrænsningsposter 1' - -
    Tilgodehavender 80' - 2.025'
    Likvide beholdninger 271' - 14.801'
    Omsætningsaktiver 351' - 16.826'
    Aktiver I alt 473' - 16.826'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 0'
    Overført overskud eller underskud 310' - 4.111'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital 360' - 5.181'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 29' - 80'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 10.345'
    Selskabsskat - - 1.220'
    Anden gæld 77' - 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser 113' - 11.645'
    Gældsforpligtelser 113' - 11.645'
    Passiver I alt 473' - 16.826'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020 31.12.2020
    Bruttofortjeneste 206' - 4.580'
    Personaleomkostninger -246' - -
    Af- og nedskrivninger -11' - -6.936'
    Andre driftsomkostninger -10' - -
    Driftsresultat -61' - -2.356'
    Andre finansielle indtægter 4' - 28'
    Andre finansielle omkostninger -3' - -305'
    Resultat før skat -61' - -2.633'
    Skat af årets resultat 0' - 569'
    Årets resultat I alt -61' - -2.064'
    Grunde og bygninger - - 23.415'
    Andre anlæg og driftsmidler 94' - 5.152'
    Materielle anlægsaktiver 94' - 28.567'
    Anlægsaktiver 94' - 28.567'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 0' - 240'
    Udskudt skat - - 1.082'
    Andre tilgodehavender 62' - -
    Periodeafgrænsningsposter 1' - -
    Tilgodehavender 103' - 1.322'
    Likvide beholdninger 341' - 4.499'
    Omsætningsaktiver 444' - 5.821'
    Aktiver I alt 538' - 34.388'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Reserve for nettoopskrivninger - - 4.582'
    Overført overskud eller underskud 277' - 712'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 4.000'
    Egenkapital 327' - 10.364'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.262'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 10.530'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.476'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 42' - 184'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 6.897'
    Selskabsskat 0' - 0'
    Anden gæld 139' - 937'
    Periodeafgrænsningsposter - - 4.000'
    Kortfristet gældsforpligtelser 210' - 13.494'
    Gældsforpligtelser 210' - 24.024'
    Passiver I alt 538' - 34.388'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019 31.12.2019
    Bruttofortjeneste 358' - 4.102'
    Personaleomkostninger -281' - -
    Af- og nedskrivninger -4' - -12.096'
    Andre driftsomkostninger 0' - -
    Driftsresultat 73' - -7.994'
    Andre finansielle omkostninger -2' - -749'
    Resultat før skat 70' - -8.743'
    Skat af årets resultat -16' - 1.923'
    Årets resultat I alt 54' - -6.820'
    Grunde og bygninger - - 23.511'
    Andre anlæg og driftsmidler 10' - 6.116'
    Materielle anlægsaktiver 10' - 29.627'
    Anlægsaktiver 10' - 29.627'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 146' - 115'
    Udskudt skat - - 1.903'
    Andre tilgodehavender 119' - 0'
    Periodeafgrænsningsposter 7' - 0'
    Tilgodehavender 272' - 2.018'
    Likvide beholdninger 695' - 254'
    Omsætningsaktiver 967' - 2.272'
    Aktiver I alt 977' - 31.899'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Overført overskud eller underskud 338' - 6.776'
    Egenkapital 388' - 7.846'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Hensatte forpligtelser - - 0'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 11.597'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 12.052'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.451'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 409' - 259'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 9.645'
    Selskabsskat 16' - 147'
    Anden gæld 149' - 499'
    Kortfristet gældsforpligtelser 589' - 12.001'
    Gældsforpligtelser 589' - 24.053'
    Passiver I alt 977' - 31.899'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - - 3.984'
    Af- og nedskrivninger - - -2.481'
    Driftsresultat - - 1.503'
    Andre finansielle omkostninger - - -874'
    Resultat før skat - - 629'
    Skat af årets resultat - - -138'
    Årets resultat I alt - - 491'
    Grunde og bygninger - - 34.643'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 7.080'
    Materielle anlægsaktiver - - 41.723'
    Anlægsaktiver - - 41.723'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 44'
    Andre tilgodehavender - - 15.839'
    Periodeafgrænsningsposter - - 96'
    Tilgodehavender - - 15.979'
    Likvide beholdninger - - 202'
    Omsætningsaktiver - - 16.181'
    Aktiver I alt - - 57.904'
    Virksomhedskapital - - 1.070'
    Overført overskud eller underskud - - 13.596'
    Egenkapital - - 14.666'
    Hensættelse til udskudt skat - - 230'
    Hensatte forpligtelser - - 230'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 12.850'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 13.493'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.450'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 27.229'
    Selskabsskat - - 369'
    Anden gæld - - 467'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 29.515'
    Gældsforpligtelser - - 43.008'
    Passiver I alt - - 57.904'
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 02.08.2017 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018 31.12.2017
    Bruttofortjeneste 675' - 3.506'
    Personaleomkostninger -300' - 0'
    Af- og nedskrivninger -6' - -2.466'
    Andre driftsomkostninger -1' - -
    Driftsresultat 368' - 1.040'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger -2' - -941'
    Resultat før skat 366' - 99'
    Skat af årets resultat -82' - -22'
    Årets resultat I alt 284' - 77'
    Grunde og bygninger - - 36.161'
    Andre anlæg og driftsmidler 14' - 8.044'
    Materielle anlægsaktiver 14' - 44.205'
    Anlægsaktiver 14' - 44.205'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 215' - 29'
    Andre tilgodehavender 119' - 15.443'
    Periodeafgrænsningsposter 7' - 95'
    Tilgodehavender 341' - 15.567'
    Likvide beholdninger 167' - 143'
    Omsætningsaktiver 508' - 15.710'
    Aktiver I alt 522' - 59.915'
    Virksomhedskapital 50' - 1.070'
    Overført overskud eller underskud 284' - 13.105'
    Egenkapital 334' - 14.175'
    Hensættelse til udskudt skat - - 468'
    Hensatte forpligtelser - - 468'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 14.044'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 14.874'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 7' - 0'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 27.842'
    Selskabsskat 82' - 189'
    Anden gæld 96' - 917'
    Kortfristet gældsforpligtelser 188' - 30.398'
    Gældsforpligtelser 188' - 45.272'
    Passiver I alt 522' - 59.915'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - - 3.929'
    Personaleomkostninger - - -564'
    Af- og nedskrivninger - - -2.431'
    Driftsresultat - - 934'
    Andre finansielle indtægter - - 48'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.050'
    Resultat før skat - - -68'
    Skat af årets resultat - - 16'
    Årets resultat I alt - - -52'
    Grunde og bygninger - - 38.688'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 7.983'
    Materielle anlægsaktiver - - 46.671'
    Anlægsaktiver - - 46.671'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 17'
    Andre tilgodehavender - - 15.461'
    Periodeafgrænsningsposter - - 94'
    Tilgodehavender - - 15.573'
    Likvide beholdninger - - 923'
    Omsætningsaktiver - - 16.496'
    Aktiver I alt - - 63.166'
    Virksomhedskapital - - 1.070'
    Overført overskud eller underskud - - 13.028'
    Egenkapital - - 14.098'
    Hensættelse til udskudt skat - - 635'
    Hensatte forpligtelser - - 635'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 15.471'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 16.301'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.452'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 127'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 30.211'
    Anden gæld - - 344'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 32.133'
    Gældsforpligtelser - - 48.434'
    Passiver I alt - - 63.166'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Af- og nedskrivninger - - -1.311'
    Andre finansielle indtægter - - 45'
    Andre finansielle omkostninger - - -313'
    Resultat før skat - - 457'
    Årets resultat I alt - - 405'
    Grunde og bygninger - - 9.996'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 9.606'
    Materielle anlægsaktiver - - 19.602'
    Anlægsaktiver - - 19.602'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 248'
    Andre tilgodehavender - - 166'
    Periodeafgrænsningsposter - - 94'
    Tilgodehavender - - 508'
    Likvide beholdninger - - 155'
    Omsætningsaktiver - - 663'
    Aktiver I alt - - 20.265'
    Virksomhedskapital - - 570'
    Overført overskud eller underskud - - 6.426'
    Egenkapital - - 6.996'
    Hensættelse til udskudt skat - - 610'
    Hensatte forpligtelser - - 610'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.177'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 11.381'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 930'
    Anden gæld - - 348'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.278'
    Gældsforpligtelser - - 12.659'
    Passiver I alt - - 20.265'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - - 2.040'
    Af- og nedskrivninger - - -1.310'
    Driftsresultat - - 729'
    Andre finansielle indtægter - - 126'
    Andre finansielle omkostninger - - -281'
    Resultat før skat - - 575'
    Skat af årets resultat - - -130'
    Årets resultat I alt - - 445'
    Grunde og bygninger - - 10.322'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 10.540'
    Materielle anlægsaktiver - - 20.862'
    Anlægsaktiver - - 20.862'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.493'
    Andre tilgodehavender - - 391'
    Periodeafgrænsningsposter - - 92'
    Tilgodehavender - - 1.976'
    Likvide beholdninger - - 1'
    Omsætningsaktiver - - 1.977'
    Aktiver I alt - - 22.839'
    Virksomhedskapital - - 570'
    Overført overskud eller underskud - - 6.022'
    Egenkapital - - 6.592'
    Hensættelse til udskudt skat - - 1.070'
    Hensatte forpligtelser - - 1.070'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 10.894'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 12.381'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 923'
    Anden gæld - - 1.875'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.797'
    Gældsforpligtelser - - 15.178'
    Passiver I alt - - 22.839'
Accepter cookies