OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2025
    Regnskabsperiode slut 31.12.2025
    Bruttofortjeneste - - 0'
    Driftsresultat - - 0'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - -253'
    Andre finansielle indtægter - - 109'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - -144'
    Skat af årets resultat - - 0'
    Årets resultat I alt - - -144'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.250'
    Anlægsaktiver - - 1.250'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 55'
    Tilgodehavender - - 55'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 1.709'
    Likvide beholdninger - - 422'
    Omsætningsaktiver - - 2.186'
    Aktiver I alt - - 3.436'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 3.227'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 159'
    Egenkapital - - 3.436'
    Selskabsskat - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 0'
    Gældsforpligtelser - - 0'
    Passiver I alt - - 3.436'
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - - 0'
    Driftsresultat - - 0'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - -266'
    Andre finansielle indtægter - - 195'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - -71'
    Skat af årets resultat - - -51'
    Årets resultat I alt - - -122'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.250'
    Anlægsaktiver - - 1.250'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.000'
    Andre tilgodehavender - - 73'
    Tilgodehavender - - 1.073'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 1.101'
    Likvide beholdninger - - 301'
    Omsætningsaktiver - - 2.475'
    Aktiver I alt - - 3.725'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 3.530'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 135'
    Egenkapital - - 3.715'
    Selskabsskat - - 10'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 10'
    Gældsforpligtelser - - 10'
    Passiver I alt - - 3.725'
  • Årsregnskab for 2023

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - 0'
    Driftsresultat - - 0'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - -374'
    Andre finansielle indtægter - - 187'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - -187'
    Skat af årets resultat - - 0'
    Årets resultat I alt - - -187'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 0'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.100'
    Anlægsaktiver - - 1.100'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.327'
    Tilgodehavender - - 1.327'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 1.508'
    Likvide beholdninger - - 24'
    Omsætningsaktiver - - 2.859'
    Aktiver I alt - - 3.959'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 3.787'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 122'
    Egenkapital - - 3.959'
    Passiver I alt - - 3.959'
  • Årsregnskab for 2022

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - -1'
    Driftsresultat - - -1'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 3.977'
    Andre finansielle omkostninger - - -179'
    Resultat før skat - - 3.797'
    Skat af årets resultat - - 0'
    Årets resultat I alt - - 3.797'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 146'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.245'
    Anlægsaktiver - - 1.245'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 1.080'
    Tilgodehavender - - 1.084'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 1.923'
    Likvide beholdninger - - 11'
    Omsætningsaktiver - - 3.018'
    Aktiver I alt - - 4.263'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 4.095'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 118'
    Egenkapital - - 4.263'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 0'
    Gældsforpligtelser - - 0'
    Passiver I alt - - 4.263'
  • Årsregnskab for 2021

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - - 0'
    Driftsresultat - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -13'
    Resultat før skat - - 370'
    Skat af årets resultat - - 3'
    Årets resultat I alt - - 373'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 315'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.365'
    Anlægsaktiver - - 1.365'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Tilgodehavender - - 3'
    Likvide beholdninger - - 0'
    Omsætningsaktiver - - 3'
    Aktiver I alt - - 1.367'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 416'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 114'
    Egenkapital - - 580'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 243'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 787'
    Gældsforpligtelser - - 787'
    Passiver I alt - - 1.367'
  • Årsregnskab for 2020

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020 31.12.2020
    Andre eksterne omkostninger - 1.078' -
    Bruttofortjeneste - 5.382' -1'
    Personaleomkostninger - 2.127' -
    Af- og nedskrivninger - 87' -
    Driftsresultat - 1.592' -1'
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -16' -35'
    Resultat før skat - 1.576' 91'
    Skat af årets resultat - - 8'
    Årets resultat I alt - 1.576' 99'
    Andre anlæg og driftsmidler - 198' -
    Materielle anlægsaktiver - 198' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 265'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.314'
    Anlægsaktiver - - 1.314'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 8'
    Periodeafgrænsningsposter - 228' -
    Tilgodehavender - 2.312' 16'
    Likvide beholdninger - 810' -
    Omsætningsaktiver - 3.350' 16'
    Aktiver I alt - 3.548' 1.331'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 157'
    Egenkapital - 1.730' 207'
    Hensatte forpligtelser - 0' -
    Kortfristet gæld til banker - 8' 532'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.422' -
    Anden gæld - 387' -
    Periodeafgrænsningsposter - 0' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 1.818' 1.124'
    Gældsforpligtelser - 1.818' 1.124'
    Passiver I alt - 3.548' 1.331'
  • Årsregnskab for 2019

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Andre eksterne omkostninger - 1.128' -
    Bruttofortjeneste - 4.061' -
    Personaleomkostninger - 2.243' -
    Af- og nedskrivninger - 71' -
    Driftsresultat - 119' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -33' -
    Resultat før skat - 87' -
    Årets resultat I alt - 87' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 285' -
    Materielle anlægsaktiver - 285' -
    Tilgodehavender - 1.562' -
    Likvide beholdninger - 2.602' -
    Omsætningsaktiver - 4.164' -
    Aktiver I alt - 4.449' -
    Egenkapital - 154' -
    Hensatte forpligtelser - 600' -
    Kortfristet gæld til banker - 8' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 3.310' -
    Anden gæld - 290' -
    Periodeafgrænsningsposter - 87' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 3.695' -
    Gældsforpligtelser - 3.695' -
    Passiver I alt - 4.449' -
  • Årsregnskab for 2018-19

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2018 14.12.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018 31.12.2019
    Andre eksterne omkostninger - 1.322' -1'
    Bruttofortjeneste - 4.589' -1'
    Personaleomkostninger - 2.322' -
    Af- og nedskrivninger - 78' -
    Driftsresultat - 67' -1'
    Andre finansielle indtægter - 1' -
    Andre finansielle omkostninger - -33' -37'
    Resultat før skat - 35' 50'
    Skat af årets resultat - - 8'
    Årets resultat I alt - 35' 58'
    Andre anlæg og driftsmidler - 135' -
    Materielle anlægsaktiver - 135' -
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 137'
    Finansielle anlægsaktiver - - 1.137'
    Anlægsaktiver - - 1.137'
    Tilgodehavender - 1.202' 8'
    Likvide beholdninger - 2.148' -
    Omsætningsaktiver - 3.350' 8'
    Aktiver I alt - 3.485' 1.146'
    Virksomhedskapital - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - 58'
    Egenkapital - 67' 108'
    Kortfristet gæld til banker - - 668'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.725' -
    Anden gæld - 258' -
    Periodeafgrænsningsposter - 1.435' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 3.418' 1.037'
    Gældsforpligtelser - 3.418' 1.037'
    Passiver I alt - 3.485' 1.146'
  • Årsregnskab for 2017

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Andre eksterne omkostninger - 1.370' -
    Bruttofortjeneste - 3.686' -
    Personaleomkostninger - 2.063' -
    Af- og nedskrivninger - 60' -
    Driftsresultat - 44' -
    Andre finansielle indtægter - 5' -
    Andre finansielle omkostninger - -26' -
    Resultat før skat - 22' -
    Årets resultat I alt - 22' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 103' -
    Materielle anlægsaktiver - 103' -
    Tilgodehavender - 1.739' -
    Likvide beholdninger - 323' -
    Omsætningsaktiver - 2.062' -
    Aktiver I alt - 2.165' -
    Egenkapital - 32' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.892' -
    Anden gæld - 213' -
    Periodeafgrænsningsposter - 28' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.133' -
    Gældsforpligtelser - 2.133' -
    Passiver I alt - 2.165' -
  • Årsregnskab for 2016

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Andre eksterne omkostninger - -1.506' -
    Bruttofortjeneste - 3.755' -
    Personaleomkostninger - 2.078' -
    Af- og nedskrivninger - 55' -
    Driftsresultat - 27' -
    Andre finansielle indtægter - 4' -
    Andre finansielle omkostninger - -18' -
    Resultat før skat - 12' -
    Årets resultat I alt - 12' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 163' -
    Materielle anlægsaktiver - 163' -
    Tilgodehavender - 2.052' -
    Likvide beholdninger - 1.209' -
    Omsætningsaktiver - 3.262' -
    Aktiver I alt - 3.424' -
    Egenkapital - 9' -
    Hensatte forpligtelser - 0' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 3.048' -
    Anden gæld - 200' -
    Periodeafgrænsningsposter - 166' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 3.415' -
    Gældsforpligtelser - 3.415' -
    Passiver I alt - 3.424' -
  • Årsregnskab for 2015

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Andre eksterne omkostninger - -1.479' -
    Bruttofortjeneste - 3.600' -
    Personaleomkostninger - 1.925' -
    Af- og nedskrivninger - 91' -
    Driftsresultat - -3' -
    Andre finansielle indtægter - 4' -
    Andre finansielle omkostninger - -10' -
    Resultat før skat - -10' -
    Årets resultat I alt - -10' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 174' -
    Materielle anlægsaktiver - 174' -
    Tilgodehavender - 1.073' -
    Likvide beholdninger - 1.013' -
    Omsætningsaktiver - 2.086' -
    Aktiver I alt - 2.260' -
    Egenkapital - -3' -
    Hensatte forpligtelser - 280' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.691' -
    Anden gæld - 168' -
    Periodeafgrænsningsposter - 124' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 1.983' -
    Gældsforpligtelser - 1.983' -
    Passiver I alt - 2.260' -
  • Årsregnskab for 2014

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Andre eksterne omkostninger - -1.786' -
    Bruttofortjeneste - 4.031' -
    Personaleomkostninger - 1.784' -
    Af- og nedskrivninger - 131' -
    Driftsresultat - 151' -
    Andre finansielle indtægter - 4' -
    Andre finansielle omkostninger - -11' -
    Resultat før skat - 144' -
    Årets resultat I alt - 144' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 70' -
    Materielle anlægsaktiver - 70' -
    Tilgodehavender - 2.036' -
    Likvide beholdninger - 323' -
    Omsætningsaktiver - 2.359' -
    Aktiver I alt - 2.430' -
    Egenkapital - 7' -
    Hensatte forpligtelser - 250' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.894' -
    Anden gæld - 166' -
    Periodeafgrænsningsposter - 112' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.173' -
    Gældsforpligtelser - 2.173' -
    Passiver I alt - 2.430' -
  • Stamdata

    Beløb i hele tusinder Ellesgaard I/S CENTERFORENINGEN CITY 2 PN2C Holding ApS
    Stiftet 01.01.2009 16.10.1999 05.12.2018
    Datterselskaber 0 0 1
    Direktører 0 0 1
    Legale ejere 0 0 2
    Ultimative ejere 0 0 2
    Revisor Revisionspligt er fravalgt - ingen revisor JS Revision, Godkendt Revisionsaktieselskab
    2610 Rødovre, DK
    Revisionspligt er fravalgt - ingen revisor
    Adresse
    CVR-nummer
    31926297
    24254852
    40104151
    Kontakt Tel: +4556932023
    E-mail: christermysling@gmail.com
    Branchekode 01.46.20 Produktion af slagtesvin 94.11.00 Erhvervs- og arbejdsgiverorganisationers aktiviteter 64.21.20 Ikke-finansielle holdingselskaber
    Produktionsenheder
    Ellesgaard I/S
    P-nr.: 1015043543
    3740 Svaneke, DK
    PN2C Holding ApS
    P-nr.: 1024228025
    Engvangen 24, 5750 Ringe, DK
    Tegningsregel Foreningen tegnes af formanden og et bestyrelsesmedlem i forening. Ved låneoptagelse tegnes foreningen dog af den samlede bestyrelse. Låneoptagelse, der ligger uden for den vedtagne budgetramme, kan alene finde sted med generalforsamlingens godkendelse. Bestyrelsen kan meddele prokura - enkel eller kollektiv og/eller andre. Virksomheden tegnes af en direktør.
    Selskabets formål Centerforeningen er lejernes interesseorganisation og er ansvarlig for i samarbejde med den af City 2 s ejere etablerede Centeradministration og dennes marketingafdeling at fastholde, styrke og udbygge City 2 s position som regionalcenter for Købemhavns Vestegn. Centerforeningen vil søge sin målsætning realiseret blandt andet ved at medvirke til tilrettelægelsen og gennemførelsen af salgsfremmende foranstaltninger, kampanger og aktiviteter som led i City 2 s samlede overordnede markedsføringsindsats. at medvirke til sikringen af en fælles salgs-, kunde- og servicepolitik at medvirke ved fastlæggelsen af centrets serviceniveau med hensyn til driften, dvs. renholdelse/snetydning af centerområdets fællesarealer, fælles belysning, ventilation, varme, vareindlevering, renovation, vagtordning samt udsmykning m.v. at medvirke ved fastlæggelsen af minimumsbutikstider, City 2 s samlede åbningstid samt andre generalle forskrifter for centret samt at påtale forhold, hvor den enkelte butik iøvrigt påvirker City 2 s image i negativ retning. Til styrkelse af markedsføringsindsatsen er tilretelæggelsen og udførelsen af de fælles markedsføringsopgaver henlagt til det i fællesskab med ejerne etablerede markedsføringsudvalg for City 2, jf. § 12. Det ligger uden for foreningens formål at varetage den enkelte lejers indivituelle interesser i forhold til udlejer. Selskabets formål er at fungere som holdingselskab og foretage investering i virksomheder.
    Antal ansatte 42 Medarbejdere (19 årsværk, December 2020) 1 Medarbejder (0,34 årsværk, Februar 2026)
    Registreret kapital 50.000 DKK
Accepter cookies

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser. Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies. Læs mere om cookies her.