OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024-25

    Beløb i hele tusinder PSF ApS Boliginvest Turkey PARAMETRIC TECHNOLOGY (DENMARK) A/S
    Regnskabsperiode start 01.10.2024
    Regnskabsperiode slut 30.09.2025
    Nettoomsætning - - 14.000'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.965'
    Bruttofortjeneste - - 12.035'
    Personaleomkostninger - - -11.303'
    Af- og nedskrivninger - - -42'
    Driftsresultat - - 690'
    Andre finansielle omkostninger - - -5'
    Resultat før skat - - 685'
    Skat af årets resultat - - -160'
    Årets resultat I alt - - 525'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 37'
    Materielle anlægsaktiver - - 37'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 11'
    Finansielle anlægsaktiver - - 11'
    Anlægsaktiver - - 49'
    Udskudt skat - - 19'
    Andre tilgodehavender - - 7'
    Periodeafgrænsningsposter - - 53'
    Tilgodehavender - - 5.111'
    Likvide beholdninger - - 4.184'
    Omsætningsaktiver - - 9.295'
    Aktiver I alt - - 9.344'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 6.344'
    Egenkapital - - 6.844'
    Langfristet selskabsskat - - 130'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 130'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 62'
    Gæld til associerede virksomheder - - 50'
    Selskabsskat - - 132'
    Anden gæld - - 118'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.370'
    Gældsforpligtelser - - 2.500'
    Passiver I alt - - 9.344'
  • Årsregnskab for 2023-24

    Regnskabsperiode start 01.10.2023
    Regnskabsperiode slut 30.09.2024
    Nettoomsætning - - 12.938'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.560'
    Bruttofortjeneste - - 11.378'
    Personaleomkostninger - - -10.490'
    Af- og nedskrivninger - - -41'
    Driftsresultat - - 847'
    Andre finansielle omkostninger - - 0'
    Resultat før skat - - 846'
    Skat af årets resultat - - -195'
    Årets resultat I alt - - 651'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 79'
    Materielle anlægsaktiver - - 79'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 153'
    Finansielle anlægsaktiver - - 153'
    Anlægsaktiver - - 233'
    Udskudt skat - - 15'
    Andre tilgodehavender - - 232'
    Periodeafgrænsningsposter - - 132'
    Tilgodehavender - - 5.031'
    Likvide beholdninger - - 3.155'
    Omsætningsaktiver - - 8.187'
    Aktiver I alt - - 8.419'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 5.819'
    Egenkapital - - 6.319'
    Langfristet selskabsskat - - 169'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 169'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 185'
    Gæld til associerede virksomheder - - 343'
    Selskabsskat - - 175'
    Anden gæld - - 207'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.932'
    Gældsforpligtelser - - 2.101'
    Passiver I alt - - 8.419'
  • Årsregnskab for 2022-23

    Regnskabsperiode start 01.10.2022
    Regnskabsperiode slut 30.09.2023
    Nettoomsætning - - 14.898'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.553'
    Bruttofortjeneste - - 13.344'
    Personaleomkostninger - - -12.333'
    Af- og nedskrivninger - - -31'
    Driftsresultat - - 980'
    Andre finansielle omkostninger - - -6'
    Resultat før skat - - 974'
    Skat af årets resultat - - -224'
    Årets resultat I alt - - 750'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 88'
    Materielle anlægsaktiver - - 88'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 153'
    Finansielle anlægsaktiver - - 153'
    Anlægsaktiver - - 241'
    Udskudt skat - - 17'
    Andre tilgodehavender - - 35'
    Periodeafgrænsningsposter - - 182'
    Tilgodehavender - - 6.012'
    Likvide beholdninger - - 2.806'
    Omsætningsaktiver - - 8.818'
    Aktiver I alt - - 9.059'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 5.168'
    Egenkapital - - 5.668'
    Langfristet selskabsskat - - 199'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 199'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 24'
    Gæld til associerede virksomheder - - 972'
    Selskabsskat - - 45'
    Anden gæld - - 171'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.192'
    Gældsforpligtelser - - 3.391'
    Passiver I alt - - 9.059'
  • Årsregnskab for 2021-22

    Regnskabsperiode start 01.10.2021
    Regnskabsperiode slut 30.09.2022
    Nettoomsætning - - 13.200'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.295'
    Bruttofortjeneste - - 11.904'
    Personaleomkostninger - - -11.460'
    Af- og nedskrivninger - - -45'
    Driftsresultat - - 399'
    Andre finansielle omkostninger - - -15'
    Resultat før skat - - 384'
    Skat af årets resultat - - -99'
    Årets resultat I alt - - 285'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 38'
    Materielle anlægsaktiver - - 38'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 138'
    Finansielle anlægsaktiver - - 138'
    Anlægsaktiver - - 177'
    Udskudt skat - - 18'
    Andre tilgodehavender - - 10'
    Periodeafgrænsningsposter - - 82'
    Tilgodehavender - - 5.349'
    Likvide beholdninger - - 1.670'
    Omsætningsaktiver - - 7.019'
    Aktiver I alt - - 7.195'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 4.418'
    Egenkapital - - 4.918'
    Langfristet selskabsskat - - 72'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 33'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 206'
    Gæld til associerede virksomheder - - 855'
    Selskabsskat - - 33'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.245'
    Gældsforpligtelser - - 2.278'
    Passiver I alt - - 7.195'
  • Årsregnskab for 2020-21

    Regnskabsperiode start 01.10.2020
    Regnskabsperiode slut 30.09.2021
    Nettoomsætning - - 13.140'
    Andre eksterne omkostninger - - -944'
    Bruttofortjeneste - - 12.196'
    Personaleomkostninger - - -11.748'
    Af- og nedskrivninger - - -52'
    Driftsresultat - - 395'
    Andre finansielle omkostninger - - -13'
    Resultat før skat - - 382'
    Skat af årets resultat - - -93'
    Årets resultat I alt - - 290'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 66'
    Materielle anlægsaktiver - - 66'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Anlægsaktiver - - 200'
    Udskudt skat - - 16'
    Andre tilgodehavender - - 1.009'
    Periodeafgrænsningsposter - - 179'
    Tilgodehavender - - 6.315'
    Likvide beholdninger - - 2.254'
    Omsætningsaktiver - - 8.569'
    Aktiver I alt - - 8.769'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 4.133'
    Egenkapital - - 4.633'
    Langfristet selskabsskat - - 34'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 1.135'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 376'
    Gæld til associerede virksomheder - - 400'
    Selskabsskat - - 62'
    Anden gæld - - 2.163'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.001'
    Gældsforpligtelser - - 4.136'
    Passiver I alt - - 8.769'
  • Årsregnskab for 2019-20

    Regnskabsperiode start 01.10.2019
    Regnskabsperiode slut 30.09.2020
    Nettoomsætning - - 13.274'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.411'
    Bruttofortjeneste - - 11.863'
    Personaleomkostninger - - -11.401'
    Af- og nedskrivninger - - -52'
    Driftsresultat - - 409'
    Andre finansielle omkostninger - - -23'
    Resultat før skat - - 386'
    Skat af årets resultat - - -94'
    Årets resultat I alt - - 292'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 109'
    Materielle anlægsaktiver - - 109'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Anlægsaktiver - - 243'
    Udskudt skat - - 15'
    Andre tilgodehavender - - 92'
    Periodeafgrænsningsposter - - 193'
    Tilgodehavender - - 4.797'
    Likvide beholdninger - - 1.837'
    Omsætningsaktiver - - 6.634'
    Aktiver I alt - - 6.877'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 3.843'
    Egenkapital - - 4.343'
    Langfristet selskabsskat - - 62'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 62'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 391'
    Selskabsskat - - 63'
    Anden gæld - - 2.018'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.472'
    Gældsforpligtelser - - 2.534'
    Passiver I alt - - 6.877'
  • Årsregnskab for 2018-19

    Regnskabsperiode start 01.10.2018
    Regnskabsperiode slut 30.09.2019
    Nettoomsætning - - 15.118'
    Andre eksterne omkostninger - - -2.047'
    Bruttofortjeneste - - 13.071'
    Personaleomkostninger - - -12.538'
    Af- og nedskrivninger - - -35'
    Driftsresultat - - 498'
    Andre finansielle omkostninger - - -60'
    Resultat før skat - - 438'
    Skat af årets resultat - - -118'
    Årets resultat I alt - - 320'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 88'
    Materielle anlægsaktiver - - 88'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Finansielle anlægsaktiver - - 134'
    Anlægsaktiver - - 221'
    Udskudt skat - - 17'
    Andre tilgodehavender - - 320'
    Periodeafgrænsningsposter - - 149'
    Tilgodehavender - - 4.279'
    Likvide beholdninger - - 3.443'
    Omsætningsaktiver - - 7.722'
    Aktiver I alt - - 7.943'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 3.552'
    Egenkapital - - 4.052'
    Langfristet selskabsskat - - 80'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 80'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 379'
    Selskabsskat - - 90'
    Anden gæld - - 3.343'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.812'
    Gældsforpligtelser - - 3.892'
    Passiver I alt - - 7.943'
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 01.10.2017
    Regnskabsperiode slut 30.09.2018
    Nettoomsætning - - 7.493'
    Andre eksterne omkostninger - - -2.448'
    Bruttofortjeneste - - 5.044'
    Personaleomkostninger - - -4.433'
    Af- og nedskrivninger - - -38'
    Driftsresultat - - 574'
    Andre finansielle omkostninger - - -69'
    Resultat før skat - - 505'
    Skat af årets resultat - - -136'
    Årets resultat I alt - - 369'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 39'
    Materielle anlægsaktiver - - 39'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 133'
    Finansielle anlægsaktiver - - 133'
    Anlægsaktiver - - 172'
    Udskudt skat - - 22'
    Andre tilgodehavender - - 67'
    Periodeafgrænsningsposter - - 92'
    Tilgodehavender - - 180'
    Likvide beholdninger - - 7.802'
    Omsætningsaktiver - - 7.982'
    Aktiver I alt - - 8.154'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 3.232'
    Egenkapital - - 3.732'
    Langfristet selskabsskat - - 22'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 22'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 374'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 1.079'
    Selskabsskat - - 110'
    Anden gæld - - 2.837'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 4.400'
    Gældsforpligtelser - - 4.423'
    Passiver I alt - - 8.154'
  • Årsregnskab for 2016-17

    Regnskabsperiode start 01.10.2016
    Regnskabsperiode slut 30.09.2017
    Nettoomsætning - - 7.182'
    Andre eksterne omkostninger - - -2.559'
    Bruttofortjeneste - - 4.623'
    Personaleomkostninger - - -4.110'
    Af- og nedskrivninger - - -41'
    Driftsresultat - - 472'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -1'
    Resultat før skat - - 471'
    Skat af årets resultat - - -112'
    Årets resultat I alt - - 359'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 64'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 131'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 2.634'
    Udskudt skat - - 23'
    Andre tilgodehavender - - 38'
    Tilgodehavender - - 2.818'
    Likvide beholdninger - - 3.547'
    Omsætningsaktiver - - 6.364'
    Aktiver I alt - - 6.559'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 2.862'
    Egenkapital - - 3.362'
    Langfristet selskabsskat - - 66'
    Selskabsskat - - 18'
    Passiver I alt - - 6.559'
  • Årsregnskab for 2015-16

    Regnskabsperiode start 01.10.2015
    Regnskabsperiode slut 30.09.2016
    Nettoomsætning - - 16.482'
    Andre eksterne omkostninger - - -2.740'
    Bruttofortjeneste - - 13.742'
    Personaleomkostninger - - -13.206'
    Af- og nedskrivninger - - -41'
    Driftsresultat - - 495'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -3'
    Resultat før skat - - 492'
    Skat af årets resultat - - -115'
    Årets resultat I alt - - 377'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 83'
    Materielle anlægsaktiver - - 83'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 130'
    Finansielle anlægsaktiver - - 130'
    Anlægsaktiver - - 213'
    Udskudt skat - - 27'
    Andre tilgodehavender - - 30'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 1.976'
    Tilgodehavender - - 2.071'
    Likvide beholdninger - - 2.935'
    Omsætningsaktiver - - 5.006'
    Aktiver I alt - - 5.219'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 2.503'
    Egenkapital - - 3.003'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 342'
    Selskabsskat - - 76'
    Anden gæld - - 1.798'
    Passiver I alt - - 5.219'
  • Årsregnskab for 2014-15

    Regnskabsperiode start 01.10.2014
    Regnskabsperiode slut 30.09.2015
    Nettoomsætning - - 15.379'
    Andre eksterne omkostninger - - -3.199'
    Bruttofortjeneste - - 12.180'
    Personaleomkostninger - - -11.641'
    Af- og nedskrivninger - - -38'
    Driftsresultat - - 500'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -7'
    Resultat før skat - - 494'
    Skat af årets resultat - - -125'
    Årets resultat I alt - - 368'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 110'
    Materielle anlægsaktiver - - 110'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 129'
    Finansielle anlægsaktiver - - 129'
    Anlægsaktiver - - 239'
    Udskudt skat - - 35'
    Andre tilgodehavender - - 25'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.163'
    Tilgodehavender - - 2.284'
    Likvide beholdninger - - 3.774'
    Omsætningsaktiver - - 6.058'
    Aktiver I alt - - 6.297'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 2.126'
    Egenkapital - - 2.626'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 440'
    Selskabsskat - - 115'
    Anden gæld - - 3.117'
    Passiver I alt - - 6.297'
  • Årsregnskab for 2013-14

    Regnskabsperiode start 01.10.2013
    Regnskabsperiode slut 30.09.2014
    Bruttofortjeneste - - 9.155'
    Personaleomkostninger - - -8.601'
    Af- og nedskrivninger - - -41'
    Driftsresultat - - 513'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -1'
    Resultat før skat - - 512'
    Skat af årets resultat - - -137'
    Årets resultat I alt - - 374'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 32'
    Materielle anlægsaktiver - - 36'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 128'
    Finansielle anlægsaktiver - - 128'
    Anlægsaktiver - - 164'
    Udskudt skat - - 48'
    Andre tilgodehavender - - 81'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.318'
    Tilgodehavender - - 2.532'
    Likvide beholdninger - - 3.322'
    Omsætningsaktiver - - 5.854'
    Aktiver I alt - - 6.018'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 1.758'
    Egenkapital - - 2.258'
    Langfristet selskabsskat - - 88'
    Selskabsskat - - 191'
    Anden gæld - - 3.032'
    Passiver I alt - - 6.018'
Accepter cookies