OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024-25

    Beløb i hele tusinder PSF ApS Boliginvest Turkey PARAMETRIC TECHNOLOGY (DENMARK) A/S SLIMLIFE ApS
    Regnskabsperiode start 01.10.2024
    Regnskabsperiode slut 30.09.2025
    Nettoomsætning - - 14.000' -
    Andre eksterne omkostninger - - -1.965' -
    Bruttofortjeneste - - 12.035' -
    Personaleomkostninger - - -11.303' -
    Af- og nedskrivninger - - -42' -
    Driftsresultat - - 690' -
    Andre finansielle omkostninger - - -5' -
    Resultat før skat - - 685' -
    Skat af årets resultat - - -160' -
    Årets resultat I alt - - 525' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 37' -
    Materielle anlægsaktiver - - 37' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 11' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 11' -
    Anlægsaktiver - - 49' -
    Udskudt skat - - 19' -
    Andre tilgodehavender - - 7' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 53' -
    Tilgodehavender - - 5.111' -
    Likvide beholdninger - - 4.184' -
    Omsætningsaktiver - - 9.295' -
    Aktiver I alt - - 9.344' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 6.344' -
    Egenkapital - - 6.844' -
    Langfristet selskabsskat - - 130' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 130' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 62' -
    Gæld til associerede virksomheder - - 50' -
    Selskabsskat - - 132' -
    Anden gæld - - 118' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.370' -
    Gældsforpligtelser - - 2.500' -
    Passiver I alt - - 9.344' -
  • Årsregnskab for 2023-24

    Regnskabsperiode start 01.10.2023
    Regnskabsperiode slut 30.09.2024
    Nettoomsætning - - 12.938' -
    Andre eksterne omkostninger - - -1.560' -
    Bruttofortjeneste - - 11.378' -
    Personaleomkostninger - - -10.490' -
    Af- og nedskrivninger - - -41' -
    Driftsresultat - - 847' -
    Andre finansielle omkostninger - - 0' -
    Resultat før skat - - 846' -
    Skat af årets resultat - - -195' -
    Årets resultat I alt - - 651' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 79' -
    Materielle anlægsaktiver - - 79' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 153' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 153' -
    Anlægsaktiver - - 233' -
    Udskudt skat - - 15' -
    Andre tilgodehavender - - 232' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 132' -
    Tilgodehavender - - 5.031' -
    Likvide beholdninger - - 3.155' -
    Omsætningsaktiver - - 8.187' -
    Aktiver I alt - - 8.419' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 5.819' -
    Egenkapital - - 6.319' -
    Langfristet selskabsskat - - 169' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 169' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 185' -
    Gæld til associerede virksomheder - - 343' -
    Selskabsskat - - 175' -
    Anden gæld - - 207' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.932' -
    Gældsforpligtelser - - 2.101' -
    Passiver I alt - - 8.419' -
  • Årsregnskab for 2022-23

    Regnskabsperiode start 01.10.2022
    Regnskabsperiode slut 30.09.2023
    Nettoomsætning - - 14.898' -
    Andre eksterne omkostninger - - -1.553' -
    Bruttofortjeneste - - 13.344' -
    Personaleomkostninger - - -12.333' -
    Af- og nedskrivninger - - -31' -
    Driftsresultat - - 980' -
    Andre finansielle omkostninger - - -6' -
    Resultat før skat - - 974' -
    Skat af årets resultat - - -224' -
    Årets resultat I alt - - 750' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 88' -
    Materielle anlægsaktiver - - 88' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 153' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 153' -
    Anlægsaktiver - - 241' -
    Udskudt skat - - 17' -
    Andre tilgodehavender - - 35' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 182' -
    Tilgodehavender - - 6.012' -
    Likvide beholdninger - - 2.806' -
    Omsætningsaktiver - - 8.818' -
    Aktiver I alt - - 9.059' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 5.168' -
    Egenkapital - - 5.668' -
    Langfristet selskabsskat - - 199' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 199' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 24' -
    Gæld til associerede virksomheder - - 972' -
    Selskabsskat - - 45' -
    Anden gæld - - 171' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.192' -
    Gældsforpligtelser - - 3.391' -
    Passiver I alt - - 9.059' -
  • Årsregnskab for 2021-22

    Regnskabsperiode start 01.10.2021
    Regnskabsperiode slut 30.09.2022
    Nettoomsætning - - 13.200' -
    Andre eksterne omkostninger - - -1.295' -
    Bruttofortjeneste - - 11.904' -
    Personaleomkostninger - - -11.460' -
    Af- og nedskrivninger - - -45' -
    Driftsresultat - - 399' -
    Andre finansielle omkostninger - - -15' -
    Resultat før skat - - 384' -
    Skat af årets resultat - - -99' -
    Årets resultat I alt - - 285' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 38' -
    Materielle anlægsaktiver - - 38' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 138' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 138' -
    Anlægsaktiver - - 177' -
    Udskudt skat - - 18' -
    Andre tilgodehavender - - 10' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 82' -
    Tilgodehavender - - 5.349' -
    Likvide beholdninger - - 1.670' -
    Omsætningsaktiver - - 7.019' -
    Aktiver I alt - - 7.195' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 4.418' -
    Egenkapital - - 4.918' -
    Langfristet selskabsskat - - 72' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 33' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 206' -
    Gæld til associerede virksomheder - - 855' -
    Selskabsskat - - 33' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.245' -
    Gældsforpligtelser - - 2.278' -
    Passiver I alt - - 7.195' -
  • Årsregnskab for 2020-21

    Regnskabsperiode start 01.10.2020
    Regnskabsperiode slut 30.09.2021
    Nettoomsætning - - 13.140' -
    Andre eksterne omkostninger - - -944' -
    Bruttofortjeneste - - 12.196' -
    Personaleomkostninger - - -11.748' -
    Af- og nedskrivninger - - -52' -
    Driftsresultat - - 395' -
    Andre finansielle omkostninger - - -13' -
    Resultat før skat - - 382' -
    Skat af årets resultat - - -93' -
    Årets resultat I alt - - 290' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 66' -
    Materielle anlægsaktiver - - 66' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Anlægsaktiver - - 200' -
    Udskudt skat - - 16' -
    Andre tilgodehavender - - 1.009' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 179' -
    Tilgodehavender - - 6.315' -
    Likvide beholdninger - - 2.254' -
    Omsætningsaktiver - - 8.569' -
    Aktiver I alt - - 8.769' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 4.133' -
    Egenkapital - - 4.633' -
    Langfristet selskabsskat - - 34' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 1.135' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 376' -
    Gæld til associerede virksomheder - - 400' -
    Selskabsskat - - 62' -
    Anden gæld - - 2.163' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.001' -
    Gældsforpligtelser - - 4.136' -
    Passiver I alt - - 8.769' -
  • Årsregnskab for 2019-20

    Regnskabsperiode start 01.10.2019
    Regnskabsperiode slut 30.09.2020
    Nettoomsætning - - 13.274' -
    Andre eksterne omkostninger - - -1.411' -
    Bruttofortjeneste - - 11.863' -
    Personaleomkostninger - - -11.401' -
    Af- og nedskrivninger - - -52' -
    Driftsresultat - - 409' -
    Andre finansielle omkostninger - - -23' -
    Resultat før skat - - 386' -
    Skat af årets resultat - - -94' -
    Årets resultat I alt - - 292' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 109' -
    Materielle anlægsaktiver - - 109' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Anlægsaktiver - - 243' -
    Udskudt skat - - 15' -
    Andre tilgodehavender - - 92' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 193' -
    Tilgodehavender - - 4.797' -
    Likvide beholdninger - - 1.837' -
    Omsætningsaktiver - - 6.634' -
    Aktiver I alt - - 6.877' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 3.843' -
    Egenkapital - - 4.343' -
    Langfristet selskabsskat - - 62' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 62' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 391' -
    Selskabsskat - - 63' -
    Anden gæld - - 2.018' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 2.472' -
    Gældsforpligtelser - - 2.534' -
    Passiver I alt - - 6.877' -
  • Årsregnskab for 2018-19

    Regnskabsperiode start 01.10.2018
    Regnskabsperiode slut 30.09.2019
    Nettoomsætning - - 15.118' -
    Andre eksterne omkostninger - - -2.047' -
    Bruttofortjeneste - - 13.071' -
    Personaleomkostninger - - -12.538' -
    Af- og nedskrivninger - - -35' -
    Driftsresultat - - 498' -
    Andre finansielle omkostninger - - -60' -
    Resultat før skat - - 438' -
    Skat af årets resultat - - -118' -
    Årets resultat I alt - - 320' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 88' -
    Materielle anlægsaktiver - - 88' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 134' -
    Anlægsaktiver - - 221' -
    Udskudt skat - - 17' -
    Andre tilgodehavender - - 320' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 149' -
    Tilgodehavender - - 4.279' -
    Likvide beholdninger - - 3.443' -
    Omsætningsaktiver - - 7.722' -
    Aktiver I alt - - 7.943' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 3.552' -
    Egenkapital - - 4.052' -
    Langfristet selskabsskat - - 80' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 80' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 379' -
    Selskabsskat - - 90' -
    Anden gæld - - 3.343' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 3.812' -
    Gældsforpligtelser - - 3.892' -
    Passiver I alt - - 7.943' -
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 01.10.2017
    Regnskabsperiode slut 30.09.2018
    Nettoomsætning - - 7.493' -
    Andre eksterne omkostninger - - -2.448' -
    Bruttofortjeneste - - 5.044' -
    Personaleomkostninger - - -4.433' -
    Af- og nedskrivninger - - -38' -
    Driftsresultat - - 574' -
    Andre finansielle omkostninger - - -69' -
    Resultat før skat - - 505' -
    Skat af årets resultat - - -136' -
    Årets resultat I alt - - 369' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 39' -
    Materielle anlægsaktiver - - 39' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 133' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 133' -
    Anlægsaktiver - - 172' -
    Udskudt skat - - 22' -
    Andre tilgodehavender - - 67' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 92' -
    Tilgodehavender - - 180' -
    Likvide beholdninger - - 7.802' -
    Omsætningsaktiver - - 7.982' -
    Aktiver I alt - - 8.154' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 3.232' -
    Egenkapital - - 3.732' -
    Langfristet selskabsskat - - 22' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 22' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 374' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 1.079' -
    Selskabsskat - - 110' -
    Anden gæld - - 2.837' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 4.400' -
    Gældsforpligtelser - - 4.423' -
    Passiver I alt - - 8.154' -
  • Årsregnskab for 2016-17

    Regnskabsperiode start 01.10.2016
    Regnskabsperiode slut 30.09.2017
    Nettoomsætning - - 7.182' -
    Andre eksterne omkostninger - - -2.559' -
    Bruttofortjeneste - - 4.623' -
    Personaleomkostninger - - -4.110' -
    Af- og nedskrivninger - - -41' -
    Driftsresultat - - 472' -
    Andre finansielle indtægter - - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - - -1' -
    Resultat før skat - - 471' -
    Skat af årets resultat - - -112' -
    Årets resultat I alt - - 359' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 64' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 131' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 2.634' -
    Udskudt skat - - 23' -
    Andre tilgodehavender - - 38' -
    Tilgodehavender - - 2.818' -
    Likvide beholdninger - - 3.547' -
    Omsætningsaktiver - - 6.364' -
    Aktiver I alt - - 6.559' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 2.862' -
    Egenkapital - - 3.362' -
    Langfristet selskabsskat - - 66' -
    Selskabsskat - - 18' -
    Passiver I alt - - 6.559' -
  • Årsregnskab for 2015-16

    Regnskabsperiode start 01.10.2015
    Regnskabsperiode slut 30.09.2016
    Nettoomsætning - - 16.482' -
    Andre eksterne omkostninger - - -2.740' -
    Bruttofortjeneste - - 13.742' -
    Personaleomkostninger - - -13.206' -
    Af- og nedskrivninger - - -41' -
    Driftsresultat - - 495' -
    Andre finansielle indtægter - - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - - -3' -
    Resultat før skat - - 492' -
    Skat af årets resultat - - -115' -
    Årets resultat I alt - - 377' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 83' -
    Materielle anlægsaktiver - - 83' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 130' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 130' -
    Anlægsaktiver - - 213' -
    Udskudt skat - - 27' -
    Andre tilgodehavender - - 30' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 1.976' -
    Tilgodehavender - - 2.071' -
    Likvide beholdninger - - 2.935' -
    Omsætningsaktiver - - 5.006' -
    Aktiver I alt - - 5.219' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 2.503' -
    Egenkapital - - 3.003' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 342' -
    Selskabsskat - - 76' -
    Anden gæld - - 1.798' -
    Passiver I alt - - 5.219' -
  • Årsregnskab for 2014-15

    Regnskabsperiode start 01.10.2014
    Regnskabsperiode slut 30.09.2015
    Nettoomsætning - - 15.379' -
    Andre eksterne omkostninger - - -3.199' -
    Bruttofortjeneste - - 12.180' -
    Personaleomkostninger - - -11.641' -
    Af- og nedskrivninger - - -38' -
    Driftsresultat - - 500' -
    Andre finansielle indtægter - - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - - -7' -
    Resultat før skat - - 494' -
    Skat af årets resultat - - -125' -
    Årets resultat I alt - - 368' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 110' -
    Materielle anlægsaktiver - - 110' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 129' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 129' -
    Anlægsaktiver - - 239' -
    Udskudt skat - - 35' -
    Andre tilgodehavender - - 25' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.163' -
    Tilgodehavender - - 2.284' -
    Likvide beholdninger - - 3.774' -
    Omsætningsaktiver - - 6.058' -
    Aktiver I alt - - 6.297' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 2.126' -
    Egenkapital - - 2.626' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 440' -
    Selskabsskat - - 115' -
    Anden gæld - - 3.117' -
    Passiver I alt - - 6.297' -
  • Årsregnskab for 2013-14

    Regnskabsperiode start 01.10.2013
    Regnskabsperiode slut 30.09.2014
    Bruttofortjeneste - - 9.155' -
    Personaleomkostninger - - -8.601' -
    Af- og nedskrivninger - - -41' -
    Driftsresultat - - 513' -
    Andre finansielle indtægter - - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - - -1' -
    Resultat før skat - - 512' -
    Skat af årets resultat - - -137' -
    Årets resultat I alt - - 374' -
    Andre anlæg og driftsmidler - - 32' -
    Materielle anlægsaktiver - - 36' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 128' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 128' -
    Anlægsaktiver - - 164' -
    Udskudt skat - - 48' -
    Andre tilgodehavender - - 81' -
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.318' -
    Tilgodehavender - - 2.532' -
    Likvide beholdninger - - 3.322' -
    Omsætningsaktiver - - 5.854' -
    Aktiver I alt - - 6.018' -
    Virksomhedskapital - - 500' -
    Overført overskud eller underskud - - 1.758' -
    Egenkapital - - 2.258' -
    Langfristet selskabsskat - - 88' -
    Selskabsskat - - 191' -
    Anden gæld - - 3.032' -
    Passiver I alt - - 6.018' -
Accepter cookies