OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder BOLIGANPARTSSELSKABET BOULEVARDEN 26A, AALBORG VGH NR. 508 ApS K/S EJENDOMSSELSKABET VASERHUS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste 381' - -
    Af- og nedskrivninger -7' - -
    Driftsresultat 374' - -
    Andre finansielle indtægter 99' - -
    Andre finansielle omkostninger -209' - -
    Resultat før skat 263' - -
    Skat af årets resultat -58' - -
    Årets resultat I alt 205' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 0' - -
    Materielle anlægsaktiver 13.500' - -
    Anlægsaktiver 13.500' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 5.037' - -
    Andre tilgodehavender 30' - -
    Periodeafgrænsningsposter 11' - -
    Tilgodehavender 5.079' - -
    Likvide beholdninger 50' - -
    Omsætningsaktiver 5.128' - -
    Aktiver I alt 18.628' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 2.652' - -
    Egenkapital 7.527' - -
    Hensættelse til udskudt skat 663' - -
    Hensatte forpligtelser 663' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 10.005' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 10.005' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 70' - -
    Kortfristet gæld til banker 173' - -
    Modtagne forudbetalinger fra kunder 74' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 45' - -
    Anden gæld 16' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 433' - -
    Gældsforpligtelser 10.438' - -
    Passiver I alt 18.628' - -
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste 508' - -
    Af- og nedskrivninger -23' - -
    Driftsresultat -840' - -
    Andre finansielle indtægter 96' - -
    Andre finansielle omkostninger -211' - -
    Resultat før skat -955' - -
    Skat af årets resultat 210' - -
    Årets resultat I alt -745' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 7' - -
    Materielle anlægsaktiver 13.507' - -
    Anlægsaktiver 13.507' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.881' - -
    Andre tilgodehavender 9' - -
    Periodeafgrænsningsposter 10' - -
    Tilgodehavender 4.900' - -
    Likvide beholdninger 82' - -
    Omsætningsaktiver 4.981' - -
    Aktiver I alt 18.488' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 2.447' - -
    Egenkapital 7.322' - -
    Hensættelse til udskudt skat 660' - -
    Hensatte forpligtelser 660' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 10.072' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 10.072' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 69' - -
    Kortfristet gæld til banker 174' - -
    Modtagne forudbetalinger fra kunder 62' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 46' - -
    Anden gæld 0' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 434' - -
    Gældsforpligtelser 10.506' - -
    Passiver I alt 18.488' - -
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste 544' - -
    Af- og nedskrivninger -23' - -
    Driftsresultat 921' - -
    Andre finansielle indtægter 96' - -
    Andre finansielle omkostninger -238' - -
    Resultat før skat 778' - -
    Skat af årets resultat -171' - -
    Årets resultat I alt 607' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 30' - -
    Materielle anlægsaktiver 14.730' - -
    Anlægsaktiver 14.730' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.793' - -
    Andre tilgodehavender 16' - -
    Periodeafgrænsningsposter 9' - -
    Tilgodehavender 4.819' - -
    Likvide beholdninger 50' - -
    Omsætningsaktiver 4.868' - -
    Aktiver I alt 19.598' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 3.192' - -
    Egenkapital 8.067' - -
    Hensættelse til udskudt skat 953' - -
    Hensatte forpligtelser 953' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 10.139' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 10.139' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 68' - -
    Kortfristet gæld til banker 0' - -
    Modtagne forudbetalinger fra kunder 77' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 34' - -
    Anden gæld 1' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 440' - -
    Gældsforpligtelser 10.579' - -
    Passiver I alt 19.598' - -
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste 552' - -
    Af- og nedskrivninger -23' - -
    Driftsresultat 579' - -
    Andre finansielle indtægter 93' - -
    Andre finansielle omkostninger -246' - -
    Resultat før skat 426' - -
    Skat af årets resultat -94' - -
    Årets resultat I alt 332' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 53' - -
    Materielle anlægsaktiver 14.353' - -
    Anlægsaktiver 14.353' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.864' - -
    Andre tilgodehavender 6' - -
    Periodeafgrænsningsposter 9' - -
    Tilgodehavender 4.879' - -
    Likvide beholdninger 21' - -
    Omsætningsaktiver 4.900' - -
    Aktiver I alt 19.253' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 2.584' - -
    Egenkapital 7.459' - -
    Hensættelse til udskudt skat 865' - -
    Hensatte forpligtelser 865' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 10.207' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 10.207' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 67' - -
    Kortfristet gæld til banker 298' - -
    Modtagne forudbetalinger fra kunder 62' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 37' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 721' - -
    Gældsforpligtelser 10.928' - -
    Passiver I alt 19.253' - -
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste 556' - -
    Af- og nedskrivninger -23' - -
    Driftsresultat 483' - -
    Andre finansielle indtægter 89' - -
    Andre finansielle omkostninger -248' - -
    Resultat før skat 324' - -
    Skat af årets resultat -71' - -
    Årets resultat I alt 253' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 76' - -
    Materielle anlægsaktiver 14.326' - -
    Anlægsaktiver 14.326' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.605' - -
    Andre tilgodehavender 22' - -
    Periodeafgrænsningsposter 10' - -
    Tilgodehavender 4.636' - -
    Likvide beholdninger 5' - -
    Omsætningsaktiver 4.641' - -
    Aktiver I alt 18.967' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 2.252' - -
    Egenkapital 7.127' - -
    Hensættelse til udskudt skat 855' - -
    Hensatte forpligtelser 855' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 10.271' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 10.271' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 66' - -
    Kortfristet gæld til banker 302' - -
    Modtagne forudbetalinger fra kunder 62' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 28' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 713' - -
    Gældsforpligtelser 10.984' - -
    Passiver I alt 18.967' - -
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste 475' - -
    Af- og nedskrivninger -23' - -
    Driftsresultat 1.552' - -
    Andre finansielle indtægter 62' - -
    Andre finansielle omkostninger -248' - -
    Resultat før skat 1.365' - -
    Skat af årets resultat -300' - -
    Årets resultat I alt 1.065' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 98' - -
    Materielle anlægsaktiver 14.398' - -
    Anlægsaktiver 14.398' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.352' - -
    Andre tilgodehavender 38' - -
    Periodeafgrænsningsposter 9' - -
    Tilgodehavender 4.399' - -
    Omsætningsaktiver 4.399' - -
    Aktiver I alt 18.797' - -
    Virksomhedskapital 4.875' - -
    Overført overskud eller underskud 1.999' - -
    Egenkapital 6.874' - -
    Hensættelse til udskudt skat 867' - -
    Hensatte forpligtelser 867' - -