OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Edderup Autoophug ApS HH EJENDOMSINVEST DK A/S Boligforening Reichhardtsti
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste 4.203' - -
    Personaleomkostninger -3.585' - -
    Af- og nedskrivninger -79' - -
    Driftsresultat 539' - -
    Andre finansielle indtægter 15' - -
    Andre finansielle omkostninger -384' - -
    Resultat før skat 170' - -
    Skat af årets resultat 0' - -
    Årets resultat I alt 170' - -
    Grunde og bygninger 2.514' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 8' - -
    Materielle anlægsaktiver 2.522' - -
    Anlægsaktiver 2.522' - -
    Råvarer og hjælpematerialer 2.952' - -
    Fremstillede varer og handelsvarer 4.556' - -
    Varebeholdninger 7.508' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 738' - -
    Periodeafgrænsningsposter 78' - -
    Tilgodehavender 817' - -
    Likvide beholdninger 1' - -
    Omsætningsaktiver 8.326' - -
    Aktiver I alt 10.848' - -
    Virksomhedskapital 125' - -
    Overført overskud eller underskud 2.005' - -
    Egenkapital 2.130' - -
    Langfristet gæld til banker 860' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 1.690' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 2.550' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 94' - -
    Kortfristet gæld til banker 2.226' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 492' - -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 50' - -
    Anden gæld 1.465' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 6.168' - -
    Gældsforpligtelser 8.718' - -
    Passiver I alt 10.848' - -
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste 4.164' - -
    Personaleomkostninger -3.368' - -
    Af- og nedskrivninger -104' - -
    Driftsresultat 691' - -
    Andre finansielle indtægter 31' - -
    Andre finansielle omkostninger -323' - -
    Resultat før skat 400' - -
    Skat af årets resultat 0' - -
    Årets resultat I alt 400' - -
    Grunde og bygninger 2.494' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 14' - -
    Materielle anlægsaktiver 2.508' - -
    Anlægsaktiver 2.508' - -
    Råvarer og hjælpematerialer 2.864' - -
    Fremstillede varer og handelsvarer 4.650' - -
    Varebeholdninger 7.514' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 1.006' - -
    Periodeafgrænsningsposter 94' - -
    Tilgodehavender 1.100' - -
    Likvide beholdninger 30' - -
    Omsætningsaktiver 8.644' - -
    Aktiver I alt 11.152' - -
    Virksomhedskapital 125' - -
    Overført overskud eller underskud 1.835' - -
    Egenkapital 1.960' - -
    Langfristet gæld til banker 884' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 1.763' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 2.647' - -
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser 92' - -
    Kortfristet gæld til banker 2.055' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 826' - -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 50' - -
    Anden gæld 1.793' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 6.546' - -
    Gældsforpligtelser 9.192' - -
    Passiver I alt 11.152' - -
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste 3.599' - -
    Personaleomkostninger -3.136' - -
    Af- og nedskrivninger -163' - -
    Driftsresultat 301' - -
    Andre finansielle indtægter 1' - -
    Andre finansielle omkostninger -138' - -
    Resultat før skat 164' - -
    Årets resultat I alt 164' - -
    Grunde og bygninger 2.566' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 45' - -
    Materielle anlægsaktiver 2.612' - -
    Anlægsaktiver 2.612' - -
    Råvarer og hjælpematerialer 2.646' - -
    Fremstillede varer og handelsvarer 4.377' - -
    Varebeholdninger 7.023' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 459' - -
    Andre tilgodehavender 0' - -
    Periodeafgrænsningsposter 111' - -
    Tilgodehavender 570' - -
    Likvide beholdninger 78' - -
    Omsætningsaktiver 7.672' - -
    Aktiver I alt 10.283' - -
    Virksomhedskapital 125' - -
    Overført overskud eller underskud 1.435' - -
    Egenkapital 1.560' - -
    Langfristet gæld til banker 884' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 1.834' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 2.717' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 724' - -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 50' - -
    Anden gæld 1.475' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 6.006' - -
    Gældsforpligtelser 8.723' - -
    Passiver I alt 10.283' - -
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste 3.368' - -
    Personaleomkostninger -3.169' - -
    Af- og nedskrivninger -223' - -
    Driftsresultat -25' - -
    Andre finansielle omkostninger -344' - -
    Resultat før skat -369' - -
    Skat af årets resultat 0' - -
    Årets resultat I alt -369' - -
    Grunde og bygninger 2.622' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 152' - -
    Materielle anlægsaktiver 2.775' - -
    Anlægsaktiver 2.775' - -
    Råvarer og hjælpematerialer 2.524' - -
    Fremstillede varer og handelsvarer 4.181' - -
    Varebeholdninger 6.705' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 448' - -
    Andre tilgodehavender 12' - -
    Periodeafgrænsningsposter 96' - -
    Tilgodehavender 556' - -
    Likvide beholdninger 43' - -
    Omsætningsaktiver 7.305' - -
    Aktiver I alt 10.079' - -
    Virksomhedskapital 125' - -
    Overført overskud eller underskud 1.271' - -
    Egenkapital 1.396' - -
    Langfristet gæld til banker 698' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter 1.602' - -
    Langfristede gældsforpligtelser 2.300' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 962' - -
    Gæld til tilknyttede virksomheder 51' - -
    Anden gæld 1.659' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser 6.383' - -
    Gældsforpligtelser 8.683' - -
    Passiver I alt 10.079' - -
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste 3.534' - -
    Personaleomkostninger -2.924' - -
    Af- og nedskrivninger -194' - -
    Driftsresultat 415' - -
    Andre finansielle indtægter 16' - -
    Andre finansielle omkostninger -395' - -
    Resultat før skat 36' - -
    Skat af årets resultat -133' - -
    Årets resultat I alt -96' - -
    Grunde og bygninger 2.702' - -
    Andre anlæg og driftsmidler 273' - -
    Materielle anlægsaktiver 2.975' - -
    Anlægsaktiver 2.975' - -
    Råvarer og hjælpematerialer 6.468' - -
    Varebeholdninger 6.468' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 432' - -