OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder STENBJERG BOLIGUDLEJNING ApS BJARNE KORSDAL NIELSEN ApS Yaffa ApS HORZE EJENDOMME A/S
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - - - 506'
    Af- og nedskrivninger - - - -80'
    Driftsresultat - - - 426'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - - 0'
    Andre finansielle indtægter - - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - - 0'
    Resultat før skat - - - 426'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - - 426'
    Grunde og bygninger - - - 5.065'
    Materielle anlægsaktiver - - - 5.065'
    Anlægsaktiver - - - 5.065'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - - 2'
    Tilgodehavender - - - 2'
    Likvide beholdninger - - - 1.780'
    Omsætningsaktiver - - - 1.783'
    Aktiver I alt - - - 6.848'
    Virksomhedskapital - - - 400'
    Overført overskud eller underskud - - - 6.338'
    Egenkapital - - - 6.738'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 28'
    Anden gæld - - - 82'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 110'
    Gældsforpligtelser - - - 110'
    Passiver I alt - - - 6.848'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - 2.870' 471'
    Personaleomkostninger - - -3.868' -
    Af- og nedskrivninger - - -310' -94'
    Driftsresultat - - -1.308' 377'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - - 68'
    Andre finansielle indtægter - - 1.261' 2'
    Andre finansielle omkostninger - - -61' -1'
    Resultat før skat - - -108' 445'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - -108' 445'
    Grunde og bygninger - - - 5.158'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 809' -
    Materielle anlægsaktiver - - 1.672' 5.158'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 387' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 387' -
    Anlægsaktiver - - 2.059' 5.158'
    Råvarer og hjælpematerialer - - 39' -
    Varebeholdninger - - 39' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 51' 4'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 72' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 85' -
    Tilgodehavender - - 208' 4'
    Likvide beholdninger - - 1' 1.264'
    Omsætningsaktiver - - 247' 1.269'
    Aktiver I alt - - 2.307' 6.427'
    Virksomhedskapital - - 51' 400'
    Overført overskud eller underskud - - -2.320' 5.911'
    Egenkapital - - -2.269' 6.311'
    Anden langfristet gæld - - 2.764' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 2.764' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 1.085' 37'
    Anden gæld - - 722' 79'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.811' 116'
    Gældsforpligtelser - - 4.575' 116'
    Passiver I alt - - 2.307' 6.427'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - 3.731' 466'
    Personaleomkostninger - - -3.922' -
    Af- og nedskrivninger - - -283' -94'
    Driftsresultat - - -475' 372'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - - 63'
    Andre finansielle indtægter - - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -4' -4'
    Resultat før skat - - -478' 431'
    Skat af årets resultat - - 0' 0'
    Årets resultat I alt - - -478' 431'
    Grunde og bygninger - - - 5.252'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 954' -
    Materielle anlægsaktiver - - 1.982' 5.252'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 387' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 387' -
    Anlægsaktiver - - 2.369' 5.252'
    Råvarer og hjælpematerialer - - 71' -
    Varebeholdninger - - 71' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 52' 0'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 2.368'
    Andre tilgodehavender - - 11' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 29' -
    Tilgodehavender - - 92' 2.368'
    Likvide beholdninger - - 223' 347'
    Omsætningsaktiver - - 386' 2.715'
    Aktiver I alt - - 2.756' 7.967'
    Virksomhedskapital - - 51' 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - -2.212' -10.534'
    Egenkapital - - -2.161' 7.866'
    Anden langfristet gæld - - 3.289' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.289' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 611' 25'
    Anden gæld - - 1.016' 75'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.627' 101'
    Gældsforpligtelser - - 4.917' 101'
    Passiver I alt - - 2.756' 7.967'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - - 3.798' 500'
    Personaleomkostninger - - -3.455' -
    Af- og nedskrivninger - - -265' -94'
    Driftsresultat - - 78' 407'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - - 45'
    Andre finansielle indtægter - - - 3'
    Andre finansielle omkostninger - - -8' -8'
    Resultat før skat - - 70' 447'
    Skat af årets resultat - - 0' 0'
    Årets resultat I alt - - 70' 447'
    Grunde og bygninger - - - 5.345'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 1.078' -
    Materielle anlægsaktiver - - 2.056' 5.345'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 363' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 363' -
    Anlægsaktiver - - 2.419' 5.345'
    Råvarer og hjælpematerialer - - 74' -
    Varebeholdninger - - 74' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 13' 10'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 1.000'
    Andre tilgodehavender - - 313' -
    Periodeafgrænsningsposter - - 21' -
    Tilgodehavender - - 346' 1.010'
    Likvide beholdninger - - 378' 1.158'
    Omsætningsaktiver - - 798' 2.168'
    Aktiver I alt - - 3.217' 7.513'
    Virksomhedskapital - - 51' 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - -1.734' -10.965'
    Egenkapital - - -1.683' 7.435'
    Anden langfristet gæld - - 3.124' -
    Langfristede gældsforpligtelser - - 3.124' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 287' 5'
    Anden gæld - - 1.488' 74'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.775' 78'
    Gældsforpligtelser - - 4.900' 78'
    Passiver I alt - - 3.217' 7.513'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - - 3.061' 467'
    Personaleomkostninger - - -3.549' -
    Af- og nedskrivninger - - -257' -94'
    Driftsresultat - - - 374'
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - - - 82'
    Andre finansielle indtægter - - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -13' -103'
    Resultat før skat - - -759' 353'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - -759' 353'
    Grunde og bygninger - - - 5.439'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 1.217' -
    Materielle anlægsaktiver - - 2.306' 5.439'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 276' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 276' -
    Anlægsaktiver - - - 5.439'
    Råvarer og hjælpematerialer - - 93' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 12' 3'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 1.009'
    Andre tilgodehavender - - 477' -
    Tilgodehavender - - 489' 1.012'
    Likvide beholdninger - - 304' 702'
    Omsætningsaktiver - - - 1.714'
    Aktiver I alt - - 3.468' 7.153'
    Virksomhedskapital - - 51' 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - -1.804' -11.412'
    Egenkapital - - -1.753' 6.988'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 0'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 641' 26'
    Anden gæld - - 1.066' 140'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 165'
    Gældsforpligtelser - - - 165'
    Passiver I alt - - 3.468' 7.153'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - - - 446'
    Af- og nedskrivninger - - - -94'
    Driftsresultat - - - 352'
    Andre finansielle indtægter - - - 81'
    Andre finansielle omkostninger - - - -281'
    Resultat før skat - - - 153'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - - 153'
    Grunde og bygninger - - - 5.532'
    Materielle anlægsaktiver - - - 5.532'
    Anlægsaktiver - - - 5.532'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - - 0'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 3.918'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - - 0'
    Tilgodehavender - - - 3.918'
    Likvide beholdninger - - - 145'
    Omsætningsaktiver - - - 4.063'
    Aktiver I alt - - - 9.596'
    Virksomhedskapital - - - 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - - -11.765'
    Egenkapital - - - 6.635'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 1.277'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 1.547'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 75'
    Anden gæld - - - 63'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 1.684'
    Gældsforpligtelser - - - 2.961'
    Passiver I alt - - - 9.596'
  • Årsregnskab for 2018-19

    Regnskabsperiode start 04.10.2018 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - - 1.113' 429'
    Personaleomkostninger - - 1.964' -
    Af- og nedskrivninger - - 82' -94'
    Driftsresultat - - - 336'
    Andre finansielle indtægter - - - 84'
    Andre finansielle omkostninger - - 112' -275'
    Resultat før skat - - -1.045' 145'
    Skat af årets resultat - - 0' 63'
    Årets resultat I alt - - -1.045' 207'
    Grunde og bygninger - - - 5.626'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 1.260' -
    Materielle anlægsaktiver - - 2.415' 5.626'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 65' -
    Finansielle anlægsaktiver - - 65' -
    Anlægsaktiver - - - 5.626'
    Råvarer og hjælpematerialer - - 103' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 24' 7'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 4.948'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - - 63'
    Tilgodehavender - - 24' 5.018'
    Likvide beholdninger - - 555' 63'
    Omsætningsaktiver - - - 5.081'
    Aktiver I alt - - 3.162' 10.707'
    Virksomhedskapital - - 51' 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - -1.045' -11.918'
    Egenkapital - - -994' 6.482'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 2.371'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 3.794'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 340'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 197' 22'
    Anden gæld - - 403' 69'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 431'
    Gældsforpligtelser - - - 4.225'
    Passiver I alt - - 3.162' 10.707'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - - - 429'
    Af- og nedskrivninger - - - -94'
    Driftsresultat - - - 336'
    Andre finansielle indtægter - - - 86'
    Andre finansielle omkostninger - - - -300'
    Resultat før skat - - - 121'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - - 121'
    Grunde og bygninger - - - 5.720'
    Materielle anlægsaktiver - - - 5.720'
    Anlægsaktiver - - - 5.720'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - - 7'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 5.028'
    Tilgodehavender - - - 5.035'
    Likvide beholdninger - - - 69'
    Omsætningsaktiver - - - 5.105'
    Aktiver I alt - - - 10.824'
    Virksomhedskapital - - - 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - - -12.125'
    Egenkapital - - - 6.275'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 2.604'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 4.137'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 320'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 26'
    Anden gæld - - - 67'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 412'
    Gældsforpligtelser - - - 4.549'
    Passiver I alt - - - 10.824'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - - - 469'
    Af- og nedskrivninger - - - -94'
    Driftsresultat - - - 375'
    Andre finansielle indtægter - - - 87'
    Andre finansielle omkostninger - - - -321'
    Resultat før skat - - - 141'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - - 141'
    Grunde og bygninger - - - 5.813'
    Materielle anlægsaktiver - - - 5.813'
    Anlægsaktiver - - - 5.813'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - - 7'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - - 5.098'
    Andre tilgodehavender - - - 0'
    Tilgodehavender - - - 5.105'
    Likvide beholdninger - - - 86'
    Omsætningsaktiver - - - 5.191'
    Aktiver I alt - - - 11.004'
    Virksomhedskapital - - - 18.400'
    Overført overskud eller underskud - - - -12.247'
    Egenkapital - - - 6.153'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 2.825'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 4.460'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 303'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 20'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - - 0'
    Anden gæld - - - 67'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 391'
    Gældsforpligtelser - - - 4.851'
    Passiver I alt - - - 11.004'
  • Årsregnskab for 2015-16

    Regnskabsperiode start 01.07.2015 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 30.06.2016 31.12.2015
    Bruttofortjeneste - 671' - 377'
    Personaleomkostninger - -552' - -
    Af- og nedskrivninger - -118' - -94'
    Driftsresultat - 1' - 284'
    Andre finansielle indtægter - - - 87'
    Andre finansielle omkostninger - 31' - -348'
    Resultat før skat - -30' - 23'
    Skat af årets resultat - 8' - 0'
    Årets resultat I alt - -23' - 23'
    Grunde og bygninger - - - 5.907'
    Andre anlæg og driftsmidler - 379' - -
    Materielle anlægsaktiver - 446' - 5.907'
    Anlægsaktiver - 446' - 5.907'
    Råvarer og hjælpematerialer - 93' - -
    Varebeholdninger - 93' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 631' - 0'
    Igangværende arbejder for fremmed regning - 23' - -
    Udskudt skat - 2' - -
    Andre tilgodehavender - 7' - 5.232'
    Periodeafgrænsningsposter - 29' - -
    Tilgodehavender - 692' - 5.232'
    Likvide beholdninger - - - 37'
    Omsætningsaktiver - 785' - 5.269'
    Aktiver I alt - 1.231' - 11.176'
    Virksomhedskapital - 80' - 18.400'
    Overført overskud eller underskud - -2' - -12.388'
    Egenkapital - 78' - 6.012'
    Hensættelse til udskudt skat - 0' - -
    Hensatte forpligtelser - 0' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 3.041'
    Langfristede gældsforpligtelser - 23' - 4.775'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 39' - 280'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 390' - 20'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - - 37'
    Anden gæld - 55' - 51'
    Periodeafgrænsningsposter - 14' - -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 1.130' - 388'
    Gældsforpligtelser - 1.154' - 5.163'
    Passiver I alt - 1.231' - 11.176'
  • Årsregnskab for 2014-15

    Regnskabsperiode start 01.07.2014 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 30.06.2015 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - 562' - 459'
    Personaleomkostninger - -446' - 0'
    Af- og nedskrivninger - -95' - -763'
    Driftsresultat - 21' - -304'
    Andre finansielle indtægter - - - 92'
    Andre finansielle omkostninger - -30' - -369'
    Resultat før skat - -9' - -581'
    Skat af årets resultat - 4' - 0'
    Årets resultat I alt - -6' - -581'
    Grunde og bygninger - - - 6.000'
    Andre anlæg og driftsmidler - 342' - -
    Materielle anlægsaktiver - 362' - 6.000'
    Anlægsaktiver - 362' - 6.000'
    Råvarer og hjælpematerialer - 21' - -
    Varebeholdninger - 21' - -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 377' - 53'
    Igangværende arbejder for fremmed regning - 34' - -
    Andre tilgodehavender - 34' - 5.312'
    Periodeafgrænsningsposter - 4' - -
    Tilgodehavender - 448' - 5.364'
    Likvide beholdninger - - - 21'
    Omsætningsaktiver - 470' - 5.385'
    Aktiver I alt - 832' - 11.385'
    Virksomhedskapital - 80' - 18.400'
    Overført overskud eller underskud - 21' - -12.411'
    Egenkapital - 101' - 5.989'
    Hensættelse til udskudt skat - 5' - -
    Hensatte forpligtelser - 5' - -
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - - 3.234'
    Langfristede gældsforpligtelser - - - 5.050'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - - 279'
    Kortfristet gæld til banker - 408' - -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 260' - 20'
    Anden gæld - 48' - 47'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 726' - 346'
    Gældsforpligtelser - 726' - 5.396'
    Passiver I alt - 832' - 11.385'
  • Årsregnskab for 2013-14

    Regnskabsperiode start 16.05.2013
    Regnskabsperiode slut 30.06.2014
    Årets resultat I alt - 0' - -
    Aktiver I alt - 0' - -
    Egenkapital - 0' - -
    Passiver I alt - 0' - -
Accepter cookies