OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste -86'
    Andre finansielle indtægter 225'
    Andre finansielle omkostninger -102'
    Resultat før skat 1.039'
    Skat af årets resultat -8'
    Årets resultat I alt 1.031'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.536'
    Kapitalandele i associerede virksomheder 50'
    Finansielle anlægsaktiver 1.586'
    Anlægsaktiver 1.586'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 11.163'
    Tilgodehavender 11.163'
    Likvide beholdninger 824'
    Omsætningsaktiver 11.987'
    Aktiver I alt 13.573'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 1.180'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 1.000'
    Egenkapital 2.230'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 11.322'
    Selskabsskat 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 11.343'
    Gældsforpligtelser 11.343'
    Passiver I alt 13.573'
  • Årsregnskab for 2023

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste -64'
    Andre finansielle indtægter 241'
    Andre finansielle omkostninger -138'
    Resultat før skat 51'
    Skat af årets resultat -9'
    Årets resultat I alt 43'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.753'
    Finansielle anlægsaktiver 1.753'
    Anlægsaktiver 1.753'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 12.209'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavender 12.209'
    Likvide beholdninger 174'
    Omsætningsaktiver 12.383'
    Aktiver I alt 14.136'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 1.149'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 7.900'
    Egenkapital 9.099'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 5.016'
    Selskabsskat 9'
    Kortfristet gældsforpligtelser 5.037'
    Gældsforpligtelser 5.037'
    Passiver I alt 14.136'
  • Årsregnskab for 2022

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste -11'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 8.500'
    Andre finansielle indtægter 169'
    Andre finansielle omkostninger -101'
    Resultat før skat 8.557'
    Skat af årets resultat -18'
    Årets resultat I alt 8.538'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 504'
    Finansielle anlægsaktiver 504'
    Anlægsaktiver 504'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 12.218'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavender 14.000'
    Likvide beholdninger 1.558'
    Omsætningsaktiver 15.558'
    Aktiver I alt 16.062'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 9.006'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 0'
    Egenkapital 9.056'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 6.998'
    Anden gæld 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 7.006'
    Gældsforpligtelser 7.006'
    Passiver I alt 16.062'
  • Årsregnskab for 2021

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste -31'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 5.400'
    Andre finansielle indtægter 63'
    Andre finansielle omkostninger -54'
    Resultat før skat 5.378'
    Skat af årets resultat -7'
    Årets resultat I alt 5.371'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 507'
    Finansielle anlægsaktiver 520'
    Anlægsaktiver 520'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 4.864'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 0'
    Tilgodehavender 7.013'
    Likvide beholdninger 24'
    Omsætningsaktiver 7.037'
    Aktiver I alt 7.556'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 468'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 7.000'
    Egenkapital 7.518'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 31'
    Selskabsskat 0'
    Anden gæld 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 38'
    Gældsforpligtelser 38'
    Passiver I alt 7.556'
  • Årsregnskab for 2020

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste -8'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 1.044'
    Andre finansielle indtægter 18'
    Nedskrivning af finansielle aktiver 0'
    Andre finansielle omkostninger -1'
    Resultat før skat 1.054'
    Skat af årets resultat -21'
    Årets resultat I alt 1.032'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 507'
    Kapitalandele i associerede virksomheder 13'
    Finansielle anlægsaktiver 520'
    Anlægsaktiver 520'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 1.594'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 1.169'
    Tilgodehavender 2.763'
    Likvide beholdninger 25'
    Omsætningsaktiver 2.788'
    Aktiver I alt 3.308'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 2.097'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 0'
    Egenkapital 2.147'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 64'
    Selskabsskat 1.089'
    Anden gæld 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 1.161'
    Gældsforpligtelser 1.161'
    Passiver I alt 3.308'
  • Årsregnskab for 2019

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste -8'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 200'
    Andre finansielle indtægter 10'
    Nedskrivning af finansielle aktiver -2'
    Andre finansielle omkostninger -2'
    Resultat før skat 202'
    Skat af årets resultat 8'
    Årets resultat I alt 210'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 415'
    Kapitalandele i associerede virksomheder 13'
    Finansielle anlægsaktiver 445'
    Anlægsaktiver 445'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 715'
    Andre tilgodehavender 13'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 486'
    Tilgodehavender 1.214'
    Likvide beholdninger 0'
    Omsætningsaktiver 1.214'
    Aktiver I alt 1.659'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 1.065'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 55'
    Egenkapital 1.170'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 77'
    Selskabsskat 404'
    Anden gæld 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 489'
    Gældsforpligtelser 489'
    Passiver I alt 1.659'
  • Årsregnskab for 2018

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste -49'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 169'
    Andre finansielle omkostninger 0'
    Resultat før skat 120'
    Skat af årets resultat 18'
    Årets resultat I alt 138'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 413'
    Kapitalandele i associerede virksomheder 25'
    Finansielle anlægsaktiver 438'
    Anlægsaktiver 438'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 575'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 211'
    Tilgodehavender 786'
    Likvide beholdninger 0'
    Omsætningsaktiver 786'
    Aktiver I alt 1.225'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 909'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 54'
    Egenkapital 1.013'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 41'
    Selskabsskat 102'
    Anden gæld 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser 211'
    Gældsforpligtelser 211'
    Passiver I alt 1.225'
  • Årsregnskab for 2017

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Bruttofortjeneste -1'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 750'
    Andre finansielle omkostninger 0'
    Resultat før skat 749'
    Skat af årets resultat 0'
    Årets resultat I alt 749'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 444'
    Finansielle anlægsaktiver 444'
    Anlægsaktiver 444'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 475'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavender 782'
    Likvide beholdninger 14'
    Omsætningsaktiver 795'
    Aktiver I alt 1.239'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 826'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 53'
    Egenkapital 928'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 0'
    Selskabsskat 306'
    Anden gæld 5'
    Kortfristet gældsforpligtelser 311'
    Gældsforpligtelser 311'
    Passiver I alt 1.239'
  • Årsregnskab for 2016

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Bruttofortjeneste -8'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 50'
    Andre finansielle omkostninger -2'
    Resultat før skat 40'
    Skat af årets resultat 2'
    Årets resultat I alt 42'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 344'
    Finansielle anlægsaktiver 344'
    Anlægsaktiver 344'
    Andre tilgodehavender 0'
    Tilgodehavender 42'
    Likvide beholdninger 14'
    Omsætningsaktiver 56'
    Aktiver I alt 400'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 129'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret 52'
    Egenkapital 231'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 106'
    Selskabsskat 40'
    Anden gæld 23'
    Kortfristet gældsforpligtelser 169'
    Gældsforpligtelser 169'
    Passiver I alt 400'
  • Årsregnskab for 2015

    Beløb i hele tusinder Embrace-IT Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Bruttofortjeneste -7'
    Resultat før skat -7'
    Skat af årets resultat 2'
    Årets resultat I alt -5'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 344'
    Finansielle anlægsaktiver 344'
    Anlægsaktiver 344'
    Tilgodehavender 155'
    Omsætningsaktiver 155'
    Aktiver I alt 499'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud 189'
    Egenkapital 239'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 100'
    Selskabsskat 154'
    Anden gæld 7'
    Kortfristet gældsforpligtelser 261'
    Gældsforpligtelser 261'
    Passiver I alt 499'
Accepter cookies

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser. Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies. Læs mere om cookies her.