Sammenlign virksomheder
Sammenlign regnskaber, nøgletal og stamdata for op til 5 virksomheder side om side.
-
Stadionhave A/S CVR: 38459902×
-
Årsregnskab for 2017
Beløb i hele tusinder Stadionhave A/S Regnskabsperiode start 03.03.2017 Regnskabsperiode slut 31.07.2017 Bruttofortjeneste -130' Personaleomkostninger -100' Driftsresultat 11.164' Andre finansielle omkostninger -450' Resultat før skat 10.713' Skat af årets resultat -2.355' Årets resultat I alt 8.358' Andre tilgodehavender 4.925' Tilgodehavender 4.925' Likvide beholdninger 90.431' Omsætningsaktiver 95.356' Aktiver I alt 95.356' Virksomhedskapital 500' Overført overskud eller underskud 58' Foreslået udbytte for regnskabsåret 8.300' Egenkapital 8.858' Kortfristet gæld til banker 65.289' Leverandører af varer og tjenesteydelser 13' Gæld til tilknyttede virksomheder 18.150' Selskabsskat 2.355' Anden gæld 692' Kortfristet gældsforpligtelser 86.498' Gældsforpligtelser 86.498' Passiver I alt 95.356'
-
Stamdata
Beløb i hele tusinder Stadionhave A/S Stiftet 03.03.2017 Datterselskaber 0 Direktører 0 Legale ejere 0 Ultimative ejere 0 Revisor Revisionspligt er fravalgt - ingen revisor Adresse CVR-nummer 38459902Branchekode 68.20.30 Anden udlejning af boliger Produktionsenheder