OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder HRH Holding af 2017 ApS L & T Real Estate ApS EJENDOMMEN NØRREBROGADE 186 M. FL.ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024 01.01.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste -73' -1' 2.811'
    Driftsresultat - -1' 15.611'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 25' - -
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder 20' - -
    Andre finansielle indtægter 30' - 390'
    Andre finansielle omkostninger -52' - -1.264'
    Resultat før skat -50' -1' 14.737'
    Skat af årets resultat 0' 0' -3.242'
    Årets resultat I alt -50' -1' 11.495'
    Grunde og bygninger - 857' -
    Materielle anlægsaktiver - 857' 56.000'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 80' - -
    Kapitalandele i associerede virksomheder 20' - -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver 32' - -
    Finansielle anlægsaktiver 132' - -
    Anlægsaktiver 132' 857' 56.000'
    Råvarer og hjælpematerialer 0' - -
    Varebeholdninger 0' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 581' - 7.944'
    Andre tilgodehavender 29' - 67'
    Periodeafgrænsningsposter - - 30'
    Tilgodehavender 620' - 8.040'
    Værdipapirer og kapitalandele - - 1.788'
    Likvide beholdninger 13' - 1.253'
    Omsætningsaktiver 633' - 11.081'
    Aktiver I alt 765' 857' 67.081'
    Virksomhedskapital 50' 100' 125'
    Overført overskud eller underskud -257' 358' 26.719'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 600'
    Egenkapital -207' 458' 27.444'
    Hensættelse til udskudt skat - - 8.784'
    Hensatte forpligtelser - - 9.071'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 28.090'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 28.090'
    Kortfristet gæld til banker - - 1.157'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 18' 399' 236'
    Selskabsskat - - 429'
    Anden gæld 356' - 652'
    Kortfristet gældsforpligtelser 972' 399' 2.475'
    Gældsforpligtelser 972' 399' 30.565'
    Passiver I alt 765' 857' 67.081'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023 01.01.2023 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023 31.12.2023 31.12.2023
    Bruttofortjeneste -11' 0' 2.734'
    Driftsresultat -11' 0' 549'
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder -253' - -
    Andre finansielle indtægter - - 249'
    Andre finansielle omkostninger -20' - -1.316'
    Resultat før skat -284' 0' -518'
    Skat af årets resultat 0' 0' 103'
    Årets resultat I alt -284' 0' -414'
    Grunde og bygninger - 857' -
    Materielle anlægsaktiver - 857' 43.200'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 55' - -
    Finansielle anlægsaktiver 55' - -
    Anlægsaktiver 55' 857' 43.200'
    Råvarer og hjælpematerialer 75' - -
    Varebeholdninger 75' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 696' - 7.987'
    Udskudt skat 0' - -
    Andre tilgodehavender 25' - 18'
    Periodeafgrænsningsposter - - 28'
    Tilgodehavender 721' - 8.033'
    Likvide beholdninger 0' 0' 1.184'
    Omsætningsaktiver 796' 0' 9.217'
    Aktiver I alt 850' 857' 52.417'
    Virksomhedskapital 50' 100' 125'
    Overført overskud eller underskud -207' 359' 15.825'
    Egenkapital -157' 459' 15.950'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.971'
    Hensatte forpligtelser - - 6.245'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 28.090'
    Langfristede gældsforpligtelser 351' - 28.090'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - - 1.043'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 15' 398' 71'
    Selskabsskat - - 380'
    Anden gæld 4' - 637'
    Kortfristet gældsforpligtelser 656' 398' 2.131'
    Gældsforpligtelser 1.008' 398' 30.222'
    Passiver I alt 850' 857' 52.417'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022 01.01.2022 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022 31.12.2022 31.12.2022
    Bruttofortjeneste 10' -5' 2.539'
    Driftsresultat 10' -5' -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 73' - -
    Andre finansielle indtægter - - 5.036'
    Andre finansielle omkostninger -1' 0' -823'
    Resultat før skat 82' -5' 6.752'
    Skat af årets resultat -2' 0' -1.485'
    Årets resultat I alt 80' -5' 5.266'
    Grunde og bygninger - 857' -
    Materielle anlægsaktiver - 857' 45.373'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 308' - -
    Finansielle anlægsaktiver 308' - -
    Anlægsaktiver 308' 857' 45.373'
    Råvarer og hjælpematerialer 75' - -
    Varebeholdninger 75' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 828' - 7.810'
    Udskudt skat 3' - -
    Andre tilgodehavender 25' - -
    Periodeafgrænsningsposter - - 23'
    Tilgodehavender 856' - 7.834'
    Likvide beholdninger 0' 0' 1.290'
    Omsætningsaktiver 931' 0' 9.124'
    Aktiver I alt 1.238' 857' 54.497'
    Virksomhedskapital 50' 100' 125'
    Overført overskud eller underskud 77' 359' 16.239'
    Egenkapital 127' 459' 16.364'
    Hensættelse til udskudt skat - - 6.455'
    Hensatte forpligtelser - - 6.716'
    Langfristet gæld til banker - - 983'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 27.534'
    Anden langfristet gæld 560' - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser 1.058' - 28.517'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 741'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 15' 398' 42'
    Selskabsskat - - 1.488'
    Anden gæld - - 629'
    Kortfristet gældsforpligtelser 53' 398' 2.900'
    Gældsforpligtelser 1.111' 398' 31.417'
    Passiver I alt 1.238' 857' 54.497'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021 01.01.2021 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021 31.12.2021 31.12.2021
    Bruttofortjeneste -8' -33' 2.302'
    Personaleomkostninger 0' - -
    Driftsresultat -8' -33' -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder 182' - -
    Andre finansielle indtægter - - 156'
    Andre finansielle omkostninger -4' 0' -1.266'
    Resultat før skat 170' -33' 1.192'
    Skat af årets resultat 5' 0' -262'
    Årets resultat I alt 175' -33' 930'
    Grunde og bygninger 0' 857' -
    Andre anlæg og driftsmidler 0' - -
    Materielle anlægsaktiver - 857' 44.342'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 235' - -
    Finansielle anlægsaktiver 235' - -
    Anlægsaktiver 235' 857' 44.342'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 676' - 7.747'
    Udskudt skat 5' - -
    Andre tilgodehavender 25' - 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 21'
    Tilgodehavender 707' - 7.767'
    Likvide beholdninger 1' 0' 4.894'
    Omsætningsaktiver 708' 0' 12.661'
    Aktiver I alt 942' 857' 57.003'
    Virksomhedskapital 50' 100' 125'
    Overført overskud eller underskud -3' 364' 17.464'
    Egenkapital 47' 464' 11.098'
    Hensættelse til udskudt skat - - 6.457'
    Hensatte forpligtelser - - 6.707'
    Langfristet gæld til banker - - 916'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 28.246'
    Anden langfristet gæld 495' - 8.322'
    Langfristede gældsforpligtelser 871' - 37.485'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 826'
    Kortfristet gæld til banker - 0' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 15' 393' 148'
    Selskabsskat - - 112'
    Anden gæld - - 629'
    Kortfristet gældsforpligtelser 23' 393' 1.714'
    Gældsforpligtelser 895' 393' 39.199'
    Passiver I alt 942' 857' 57.003'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020 31.12.2020
    Bruttofortjeneste -5' - 2.287'
    Driftsresultat -5' - -
    Andre finansielle indtægter - - 151'
    Andre finansielle omkostninger -1' - -1.319'
    Resultat før skat -153' - 1.119'
    Skat af årets resultat 0' - -246'
    Årets resultat I alt -153' - 873'
    Materielle anlægsaktiver - - 44.342'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 53' - -
    Finansielle anlægsaktiver 53' - -
    Anlægsaktiver 53' - 44.342'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 256' - 7.548'
    Andre tilgodehavender 0' - 32'
    Periodeafgrænsningsposter - - 20'
    Tilgodehavender 256' - 7.600'
    Likvide beholdninger 123' - 4.751'
    Omsætningsaktiver 379' - 12.351'
    Aktiver I alt 432' - 56.693'
    Virksomhedskapital 50' - 125'
    Overført overskud eller underskud -178' - 16.534'
    Egenkapital -128' - 8.416'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.769'
    Hensatte forpligtelser - - 6.006'
    Langfristet gæld til banker - - 861'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 29.073'
    Anden langfristet gæld - - 10.569'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 40.502'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 827'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 317' - 239'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 84' - -
    Anden gæld - - 703'
    Kortfristet gældsforpligtelser 559' - 1.769'
    Gældsforpligtelser 559' - 42.271'
    Passiver I alt 432' - 56.693'
  • Årsregnskab for 2019-20

    Regnskabsperiode start 01.01.2019 30.08.2019 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019 31.12.2020 31.12.2019
    Nettoomsætning - - 3.117'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.083'
    Bruttofortjeneste -16' -253' 2.034'
    Driftsresultat -16' -253' 2.034'
    Andre finansielle indtægter - - 53'
    Andre finansielle omkostninger - 0' -1.331'
    Resultat før skat -16' -253' 756'
    Skat af årets resultat 0' 0' -166'
    Årets resultat I alt -16' -253' 590'
    Grunde og bygninger - 857' -
    Materielle anlægsaktiver - 857' 44.342'
    Anlægsaktiver - 857' 44.342'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 646' - 7.309'
    Andre tilgodehavender - - 18'
    Periodeafgrænsningsposter - - 15'
    Tilgodehavender 646' - 7.341'
    Likvide beholdninger 0' - 4.412'
    Omsætningsaktiver 646' - 11.753'
    Aktiver I alt 646' 857' 56.095'
    Virksomhedskapital 50' 100' 125'
    Overført overskud eller underskud -24' -253' 7.344'
    Egenkapital 26' 497' 7.469'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.406'
    Hensatte forpligtelser - - 5.645'
    Langfristet gæld til banker - - 925'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 29.956'
    Anden langfristet gæld - - 10.664'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 41.545'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 774'
    Kortfristet gæld til banker - 0' 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 360' 84'
    Anden gæld 376' - 578'
    Kortfristet gældsforpligtelser 620' 360' 1.436'
    Gældsforpligtelser 620' 360' 42.981'
    Passiver I alt 646' 857' 56.095'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Nettoomsætning - - 2.994'
    Andre eksterne omkostninger - - -767'
    Bruttofortjeneste - - 2.227'
    Driftsresultat - - 1.410'
    Andre finansielle indtægter - - 154'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.413'
    Resultat før skat - - 152'
    Skat af årets resultat - - -33'
    Årets resultat I alt - - 118'
    Materielle anlægsaktiver - - 44.300'
    Anlægsaktiver - - 44.300'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 305'
    Andre tilgodehavender - - 6'
    Periodeafgrænsningsposter - - 14'
    Tilgodehavender - - 326'
    Likvide beholdninger - - 4.669'
    Omsætningsaktiver - - 4.995'
    Aktiver I alt - - 49.295'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 7.671'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 7.796'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.498'
    Hensatte forpligtelser - - 5.723'
    Langfristet gæld til banker - - 892'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 23.687'
    Anden langfristet gæld - - 9.488'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 34.068'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 771'
    Kortfristet gæld til banker - - 310'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 41'
    Anden gæld - - 586'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.708'
    Gældsforpligtelser - - 35.776'
    Passiver I alt - - 49.295'
  • Årsregnskab for 2017-18

    Regnskabsperiode start 23.11.2017 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018 31.12.2017
    Nettoomsætning - - 2.485'
    Andre eksterne omkostninger - - -744'
    Bruttofortjeneste -8' - 1.740'
    Driftsresultat -8' - 1.957'
    Andre finansielle indtægter - - 443'
    Andre finansielle omkostninger 0' - -1.452'
    Resultat før skat -8' - 948'
    Skat af årets resultat 0' - -209'
    Årets resultat I alt -8' - 740'
    Materielle anlægsaktiver - - 41.600'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder 100' - -
    Finansielle anlægsaktiver 100' - -
    Anlægsaktiver 100' - 41.600'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser 440' - -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 11.696'
    Andre tilgodehavender - - 5'
    Periodeafgrænsningsposter - - 14'
    Tilgodehavender 440' - 11.715'
    Likvide beholdninger 208' - 4.157'
    Omsætningsaktiver 647' - 15.872'
    Aktiver I alt 747' - 57.472'
    Virksomhedskapital 50' - 125'
    Overført overskud eller underskud -8' - 7.233'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 8.000'
    Egenkapital 42' - 15.358'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.371'
    Hensatte forpligtelser - - 5.582'
    Langfristet gæld til banker - - 746'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 24.517'
    Anden langfristet gæld - - 9.897'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 35.161'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 769'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 100'
    Anden gæld 705' - 503'
    Kortfristet gældsforpligtelser 705' - 1.371'
    Gældsforpligtelser 705' - 36.532'
    Passiver I alt 747' - 57.472'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Nettoomsætning - - 2.296'
    Andre eksterne omkostninger - - -772'
    Bruttofortjeneste - - 1.524'
    Af- og nedskrivninger - - -441'
    Driftsresultat - - 1.083'
    Andre finansielle indtægter - - 597'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.646'
    Resultat før skat - - 34'
    Skat af årets resultat - - -7'
    Årets resultat I alt - - 27'
    Materielle anlægsaktiver - - 38.500'
    Anlægsaktiver - - 38.500'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 14.555'
    Andre tilgodehavender - - 15'
    Periodeafgrænsningsposter - - 14'
    Tilgodehavender - - 14.583'
    Likvide beholdninger - - 4.121'
    Omsætningsaktiver - - 18.705'
    Aktiver I alt - - 57.205'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 13.466'
    Egenkapital - - 13.591'
    Hensættelse til udskudt skat - - 4.872'
    Hensatte forpligtelser - - 5.069'
    Langfristet gæld til banker - - 678'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 25.320'
    Anden langfristet gæld - - 11.214'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 37.213'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 766'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 51'
    Anden gæld - - 515'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.332'
    Gældsforpligtelser - - 38.544'
    Passiver I alt - - 57.205'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Nettoomsætning - - 2.137'
    Andre eksterne omkostninger - - -775'
    Bruttofortjeneste - - 1.361'
    Af- og nedskrivninger - - 5.776'
    Andre finansielle indtægter - - 1.711'
    Andre finansielle omkostninger - - -1.635'
    Resultat før skat - - 7.213'
    Skat af årets resultat - - -1.469'
    Årets resultat I alt - - 5.744'
    Materielle anlægsaktiver - - 38.500'
    Anlægsaktiver - - 38.500'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 19.840'
    Andre tilgodehavender - - 29'
    Periodeafgrænsningsposter - - 27'
    Tilgodehavender - - 19.895'
    Likvide beholdninger - - 4.256'
    Omsætningsaktiver - - 24.151'
    Aktiver I alt - - 62.651'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 14.119'
    Egenkapital - - 14.244'
    Hensættelse til udskudt skat - - 5.056'
    Hensatte forpligtelser - - 5.293'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 26.088'
    Anden langfristet gæld - - 10.344'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 41.789'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 191'
    Modtagne forudbetalinger fra kunder - - 626'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 67'
    Anden gæld - - 441'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.326'
    Gældsforpligtelser - - 43.115'
    Passiver I alt - - 62.651'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Nettoomsætning - - 1.957'
    Andre eksterne omkostninger - - -1.093'
    Bruttofortjeneste - - 864'
    Af- og nedskrivninger - - 0'
    Andre finansielle indtægter - - 608'
    Andre finansielle omkostninger - - -5.920'
    Resultat før skat - - -4.448'
    Skat af årets resultat - - 1.132'
    Årets resultat I alt - - -3.315'
    Materielle anlægsaktiver - - 32.700'
    Anlægsaktiver - - 32.700'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 19.262'
    Andre tilgodehavender - - 2'
    Periodeafgrænsningsposter - - 21'
    Tilgodehavender - - 19.355'
    Likvide beholdninger - - 2.308'
    Omsætningsaktiver - - 21.662'