OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025

    Beløb i hele tusinder MH Bolig Byg Holding IVS r3 Rådgivning ApS MK - El Ejendomme ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2025
    Regnskabsperiode slut 31.12.2025
    Bruttofortjeneste - 2.997' -
    Personaleomkostninger - -1.928' -
    Af- og nedskrivninger - -8' -
    Andre driftsomkostninger - -113' -
    Driftsresultat - 947' -
    Andre finansielle omkostninger - -59' -
    Resultat før skat - 889' -
    Skat af årets resultat - -220' -
    Årets resultat I alt - 668' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 32' -
    Materielle anlægsaktiver - 32' -
    Anlægsaktiver - 32' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 3.954' -
    Igangværende arbejder for fremmed regning - 336' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 728' -
    Andre tilgodehavender - 155' -
    Periodeafgrænsningsposter - 37' -
    Tilgodehavender - 5.210' -
    Likvide beholdninger - 3.830' -
    Omsætningsaktiver - 9.040' -
    Aktiver I alt - 9.072' -
    Virksomhedskapital - 42' -
    Overført overskud eller underskud - 3.117' -
    Egenkapital - 3.159' -
    Hensættelse til udskudt skat - 0' -
    Hensatte forpligtelser - 0' -
    Kortfristet gæld til banker - 5' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 4.807' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 0' -
    Selskabsskat - 474' -
    Anden gæld - 326' -
    Periodeafgrænsningsposter - 300' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 5.912' -
    Gældsforpligtelser - 5.912' -
    Passiver I alt - 9.072' -
  • Årsregnskab for 2024-25

    Regnskabsperiode start 01.01.2024 01.10.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 30.09.2025
    Bruttofortjeneste - 4.772' 57'
    Personaleomkostninger - -2.724' -
    Af- og nedskrivninger - - -10'
    Driftsresultat - 2.048' 47'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - 0' -26'
    Resultat før skat - 2.048' 21'
    Skat af årets resultat - -471' -5'
    Årets resultat I alt - 1.577' 17'
    Grunde og bygninger - - 745'
    Materielle anlægsaktiver - - 745'
    Anlægsaktiver - - 745'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 8.060' -
    Andre tilgodehavender - 1.234' -
    Periodeafgrænsningsposter - 58' -
    Tilgodehavender - 9.352' -
    Likvide beholdninger - 2.673' 8'
    Omsætningsaktiver - 12.025' 8'
    Aktiver I alt - 12.025' 752'
    Virksomhedskapital - 42' 40'
    Overført overskud eller underskud - 2.449' 28'
    Egenkapital - 2.491' 68'
    Hensættelse til udskudt skat - - 19'
    Hensatte forpligtelser - - 19'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 1'
    Kortfristet gæld til banker - 64' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 8.166' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 23' 643'
    Selskabsskat - 325' -
    Anden gæld - 957' 20'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 9.534' 664'
    Gældsforpligtelser - 9.534' 664'
    Passiver I alt - 12.025' 752'
  • Årsregnskab for 2023-24

    Regnskabsperiode start 01.05.2023 01.10.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023 30.09.2024
    Bruttofortjeneste - 2.466' 48'
    Personaleomkostninger - -1.340' -
    Af- og nedskrivninger - - -10'
    Driftsresultat - 1.126' 37'
    Andre finansielle indtægter - - 0'
    Andre finansielle omkostninger - - -27'
    Resultat før skat - 1.126' 10'
    Skat af årets resultat - -254' -2'
    Årets resultat I alt - 872' 8'
    Grunde og bygninger - - 755'
    Materielle anlægsaktiver - - 755'
    Anlægsaktiver - - 755'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 0' -
    Andre tilgodehavender - 0' -
    Tilgodehavender - 0' -
    Likvide beholdninger - 42' 6'
    Omsætningsaktiver - 42' 6'
    Aktiver I alt - 42' 760'
    Virksomhedskapital - 42' 40'
    Overført overskud eller underskud - 0' 12'