OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2019

    Beløb i hele tusinder Ejendomsselskabet Copenhagen Towers I ApS
    Regnskabsperiode start 03.09.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste 7.976'
    Driftsresultat 9.256'
    Andre finansielle indtægter 828'
    Andre finansielle omkostninger -10.305'
    Resultat før skat -222'
    Skat af årets resultat 49'
    Årets resultat I alt -173'
    Materielle anlægsaktiver 550.000'
    Anlægsaktiver 550.000'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter 1.679'
    Andre tilgodehavender 1.720'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag 867'
    Tilgodehavender 4.267'
    Likvide beholdninger 12.274'
    Omsætningsaktiver 16.541'
    Aktiver I alt 566.541'
    Virksomhedskapital 50'
    Overført overskud eller underskud -173'
    Egenkapital 90.046'
    Hensættelse til udskudt skat 752'
    Hensatte forpligtelser 752'
    Langfristet gæld til banker 22.644'
    Langfristede gældsforpligtelser 445.662'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser 520'
    Gæld til tilknyttede virksomheder 19.561'
    Selskabsskat 67'
    Anden gæld 9.107'
    Periodeafgrænsningsposter 825'
    Kortfristet gældsforpligtelser 30.081'
    Gældsforpligtelser 475.743'
    Passiver I alt 566.541'
Accepter cookies