OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025

    Beløb i hele tusinder AEP Logistics Properties I Komplementar ApS K/S DAN EJENDOMS-INVEST I
    Regnskabsperiode start 01.01.2025 01.01.2025
    Regnskabsperiode slut 31.12.2025 31.12.2025
    Bruttofortjeneste 60' 1.942'
    Driftsresultat - 1.352'
    Andre finansielle indtægter 1' 2'
    Andre finansielle omkostninger -2' -185'
    Resultat før skat 59' 1.170'
    Skat af årets resultat -13' -
    Årets resultat I alt 46' 1.170'
    Materielle anlægsaktiver - 31.570'
    Anlægsaktiver - 31.570'
    Andre tilgodehavender - 8'
    Periodeafgrænsningsposter - 220'
    Tilgodehavender - 228'
    Likvide beholdninger 198' 0'
    Omsætningsaktiver 198' 228'
    Aktiver I alt 198' 31.798'
    Virksomhedskapital 40' 8.050'
    Overført overskud eller underskud 122' 14.414'
    Egenkapital 162' 22.464'
    Langfristet gæld til banker - 466'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 7.013'
    Langfristede gældsforpligtelser - 7.479'
    Kortfristet gæld til banker - 83'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 58'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 754'
    Selskabsskat 1' -
    Anden gæld 35' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 36' 1.854'
    Gældsforpligtelser 36' 9.334'
    Passiver I alt 198' 31.798'
  • Årsregnskab for 2024

    Regnskabsperiode start 01.01.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste 0' 969'
    Personaleomkostninger 0' -
    Driftsresultat 0' 799'
    Andre finansielle indtægter 0' 5'
    Andre finansielle omkostninger 0' -206'
    Resultat før skat 0' 598'
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 0' 598'
    Materielle anlægsaktiver - 32.160'
    Anlægsaktiver - 32.160'
    Andre tilgodehavender - 8'
    Periodeafgrænsningsposter - 218'
    Tilgodehavender - 226'
    Likvide beholdninger 0' 3'
    Omsætningsaktiver 0' 229'
    Aktiver I alt 0' 32.389'
    Virksomhedskapital 0' 8.050'
    Overført overskud eller underskud 0' 13.888'
    Egenkapital 0' 21.938'
    Langfristet gæld til banker - 466'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 7.699'
    Langfristede gældsforpligtelser - 8.165'
    Kortfristet gæld til banker - 228'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 57'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 1.039'
    Selskabsskat 0' -
    Anden gæld 0' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 0' 2.286'
    Gældsforpligtelser 0' 10.451'
    Passiver I alt 0' 32.389'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023 31.12.2023
    Bruttofortjeneste 108' 2.007'
    Personaleomkostninger -51' 0'
    Driftsresultat 57' 2.177'
    Andre finansielle indtægter - 4'
    Andre finansielle omkostninger -1' -237'
    Resultat før skat 56' 1.943'
    Skat af årets resultat -7' -
    Årets resultat I alt 49' 1.943'
    Materielle anlægsaktiver - 32.300'
    Anlægsaktiver - 32.300'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 0'
    Andre tilgodehavender - 3'
    Periodeafgrænsningsposter - 218'
    Tilgodehavender - 220'
    Likvide beholdninger 71' 12'
    Omsætningsaktiver 71' 232'
    Aktiver I alt 71' 32.532'
    Virksomhedskapital 40' 8.050'
    Overført overskud eller underskud 24' 13.934'
    Egenkapital 64' 21.984'
    Langfristet gæld til banker - 417'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 8.372'
    Langfristede gældsforpligtelser - 8.789'
    Kortfristet gæld til banker - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 57'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 748'
    Selskabsskat 7' -
    Anden gæld 0' -
    Kortfristet gældsforpligtelser 7' 1.758'
    Gældsforpligtelser 7' 10.548'
    Passiver I alt 71' 32.532'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022 31.12.2022
    Nettoomsætning - 2.619'
    Andre eksterne omkostninger - -806'
    Bruttofortjeneste 0' 1.762'
    Personaleomkostninger 0' -23'
    Driftsresultat - 1.740'
    Andre finansielle indtægter - 4'
    Andre finansielle omkostninger - -163'
    Resultat før skat 0' 1.571'
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 0' 1.571'
    Materielle anlægsaktiver - 32.130'
    Anlægsaktiver - 32.130'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 9'
    Andre tilgodehavender - 27'
    Periodeafgrænsningsposter - 215'
    Tilgodehavender - 251'
    Likvide beholdninger 0' 64'
    Omsætningsaktiver 0' 315'
    Aktiver I alt 0' 32.445'
    Virksomhedskapital 0' 8.050'
    Overført overskud eller underskud 0' 12.474'
    Egenkapital 0' 20.524'
    Langfristet gæld til banker - 417'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 7.306'
    Langfristede gældsforpligtelser - 7.723'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 597'
    Kortfristet gæld til banker - 2.964'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 330'
    Anden gæld - 307'
    Periodeafgrænsningsposter - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser 0' 4.198'
    Gældsforpligtelser 0' 11.921'
    Passiver I alt 0' 32.445'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Nettoomsætning - 2.445'
    Andre eksterne omkostninger - -704'
    Bruttofortjeneste - 61'
    Personaleomkostninger - -33'
    Driftsresultat - 29'
    Andre finansielle indtægter - 4'
    Andre finansielle omkostninger - -98'
    Resultat før skat - -65'
    Årets resultat I alt - -65'
    Materielle anlægsaktiver - 29.694'
    Anlægsaktiver - 29.694'
    Andre tilgodehavender - 29'
    Periodeafgrænsningsposter - 222'
    Tilgodehavender - 250'
    Likvide beholdninger - 0'
    Omsætningsaktiver - 250'
    Aktiver I alt - 29.944'
    Virksomhedskapital - 8.050'
    Overført overskud eller underskud - 11.647'
    Egenkapital - 18.953'
    Langfristet gæld til banker - 417'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 7.894'
    Langfristede gældsforpligtelser - 8.311'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 612'
    Kortfristet gæld til banker - 1.242'
    Anden gæld - 800'
    Periodeafgrænsningsposter - 26'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.680'
    Gældsforpligtelser - 10.992'
    Passiver I alt - 29.944'
  • Årsregnskab for 2020-21

    Regnskabsperiode start 17.12.2020 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021 31.12.2020
    Nettoomsætning - 2.308'
    Andre eksterne omkostninger - -708'
    Bruttofortjeneste 0' 1.940'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 1.920'
    Andre finansielle indtægter - 4'
    Andre finansielle omkostninger - -106'
    Resultat før skat 0' 1.819'
    Skat af årets resultat 0' -
    Årets resultat I alt 0' 1.819'
    Materielle anlægsaktiver - 30.380'
    Anlægsaktiver - 30.380'
    Andre tilgodehavender - 22'
    Periodeafgrænsningsposter - 208'
    Tilgodehavender - 230'
    Likvide beholdninger 0' 63'
    Omsætningsaktiver 0' 294'
    Aktiver I alt 0' 30.674'
    Virksomhedskapital 0' 8.550'
    Overført overskud eller underskud 0' 12.983'
    Egenkapital 0' 20.742'
    Langfristet gæld til banker - 417'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 8.510'
    Langfristede gældsforpligtelser - 8.928'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 608'
    Kortfristet gæld til banker - 57'
    Anden gæld 0' 313'
    Periodeafgrænsningsposter - 25'
    Kortfristet gældsforpligtelser 0' 1.004'
    Gældsforpligtelser 0' 9.932'
    Passiver I alt 0' 30.674'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Nettoomsætning - 2.121'
    Andre eksterne omkostninger - -796'
    Bruttofortjeneste - 1.137'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 1.117'
    Andre finansielle indtægter - 5'
    Andre finansielle omkostninger - -137'
    Resultat før skat - 985'
    Årets resultat I alt - 985'
    Materielle anlægsaktiver - 30.040'
    Anlægsaktiver - 30.040'
    Andre tilgodehavender - 42'
    Periodeafgrænsningsposter - 206'
    Tilgodehavender - 249'
    Likvide beholdninger - 74'
    Omsætningsaktiver - 323'
    Aktiver I alt - 30.363'
    Virksomhedskapital - 8.550'
    Overført overskud eller underskud - 11.848'
    Egenkapital - 19.607'
    Langfristet gæld til banker - 397'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 9.123'
    Langfristede gældsforpligtelser - 9.520'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 608'
    Kortfristet gæld til banker - 298'
    Anden gæld - 304'
    Periodeafgrænsningsposter - 25'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 1.235'
    Gældsforpligtelser - 10.755'
    Passiver I alt - 30.363'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Nettoomsætning - 2.178'
    Andre eksterne omkostninger - -1.103'
    Bruttofortjeneste - 2.164'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 2.144'
    Andre finansielle indtægter - 8'
    Andre finansielle omkostninger - -143'
    Resultat før skat - 2.009'
    Skat af årets resultat - 0'
    Årets resultat I alt - 2.009'
    Materielle anlægsaktiver - 29.975'
    Anlægsaktiver - 29.975'
    Andre tilgodehavender - 22'
    Periodeafgrænsningsposter - 205'
    Tilgodehavender - 227'
    Likvide beholdninger - 114'
    Omsætningsaktiver - 341'
    Aktiver I alt - 30.316'
    Virksomhedskapital - 8.550'
    Overført overskud eller underskud - 11.547'
    Egenkapital - 19.307'
    Langfristet gæld til banker - 470'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 9.567'
    Langfristede gældsforpligtelser - 10.037'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 830'
    Anden gæld - 104'
    Periodeafgrænsningsposter - 39'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 972'
    Gældsforpligtelser - 11.009'
    Passiver I alt - 30.316'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Nettoomsætning - 2.569'
    Andre eksterne omkostninger - -781'
    Bruttofortjeneste - -701'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - -721'
    Andre finansielle indtægter - 7'
    Andre finansielle omkostninger - -175'
    Resultat før skat - -888'
    Skat af årets resultat - 0'
    Årets resultat I alt - -888'
    Materielle anlægsaktiver - 28.386'
    Anlægsaktiver - 28.386'
    Periodeafgrænsningsposter - 207'
    Tilgodehavender - 207'
    Likvide beholdninger - 472'
    Omsætningsaktiver - 679'
    Aktiver I alt - 29.065'
    Virksomhedskapital - 8.650'
    Overført overskud eller underskud - 9.569'
    Egenkapital - 17.419'
    Langfristet gæld til banker - 428'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 10.405'
    Langfristede gældsforpligtelser - 10.833'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 360'
    Anden gæld - 387'
    Periodeafgrænsningsposter - 66'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 813'
    Gældsforpligtelser - 11.646'
    Passiver I alt - 29.065'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Nettoomsætning - 2.698'
    Andre eksterne omkostninger - -651'
    Bruttofortjeneste - 1.360'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 1.340'
    Andre finansielle indtægter - 7'
    Andre finansielle omkostninger - -210'
    Resultat før skat - 1.137'
    Skat af årets resultat - 0'
    Årets resultat I alt - 1.137'
    Materielle anlægsaktiver - 30.525'
    Anlægsaktiver - 30.525'
    Andre tilgodehavender - 16'
    Periodeafgrænsningsposter - 206'
    Tilgodehavender - 222'
    Likvide beholdninger - 753'
    Omsætningsaktiver - 975'
    Aktiver I alt - 31.500'
    Virksomhedskapital - 209'
    Overført overskud eller underskud - 19.253'
    Egenkapital - 19.462'
    Langfristet gæld til banker - 330'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 10.770'
    Langfristede gældsforpligtelser - 11.100'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 353'
    Kortfristet gæld til banker - 100'
    Anden gæld - 405'
    Periodeafgrænsningsposter - 80'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 938'
    Gældsforpligtelser - 12.037'
    Passiver I alt - 31.500'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Nettoomsætning - 2.574'
    Andre eksterne omkostninger - -697'
    Bruttofortjeneste - 1.547'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 1.527'
    Andre finansielle omkostninger - -230'
    Resultat før skat - 1.296'
    Skat af årets resultat - 0'
    Årets resultat I alt - 1.296'
    Materielle anlægsaktiver - 30.340'
    Anlægsaktiver - 30.340'
    Andre tilgodehavender - 28'
    Periodeafgrænsningsposter - 205'
    Tilgodehavender - 234'
    Likvide beholdninger - 206'
    Omsætningsaktiver - 440'
    Aktiver I alt - 30.780'
    Virksomhedskapital - 209'
    Overført overskud eller underskud - 18.116'
    Egenkapital - 18.325'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 11.123'
    Anden langfristet gæld - 430'
    Langfristede gældsforpligtelser - 11.553'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 334'
    Anden gæld - 454'
    Periodeafgrænsningsposter - 114'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 902'
    Gældsforpligtelser - 12.455'
    Passiver I alt - 30.780'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Nettoomsætning - 2.489'
    Andre eksterne omkostninger - -772'
    Bruttofortjeneste - 1.489'
    Personaleomkostninger - -20'
    Driftsresultat - 1.469'
    Andre finansielle omkostninger - -276'
    Resultat før skat - 1.192'
    Skat af årets resultat - 0'
    Årets resultat I alt - 1.192'
    Materielle anlægsaktiver - 30.640'
    Anlægsaktiver - 30.640'
    Andre tilgodehavender - 21'
    Periodeafgrænsningsposter - 205'
    Tilgodehavender - 226'
    Likvide beholdninger - 64'
    Omsætningsaktiver - 291'
    Aktiver I alt - 30.931'
    Virksomhedskapital - 1.227'
    Overført overskud eller underskud - 16.820'
    Egenkapital - 18.047'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - 11.477'
    Anden langfristet gæld - 430'
    Langfristede gældsforpligtelser - 11.908'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - 331'
    Kortfristet gæld til banker - 170'
    Anden gæld - 370'
    Periodeafgrænsningsposter - 106'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 976'
    Gældsforpligtelser - 12.884'
    Passiver I alt - 30.931'
Accepter cookies