OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Udlejning v/Martin Nørup Nymann E. Service A/S NORDICOM BOLIGEJENDOMME A/S
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - 4.294' -
    Personaleomkostninger - -2.500' -
    Af- og nedskrivninger - -13' -
    Driftsresultat - 1.781' -
    Andre finansielle indtægter - 34' -
    Andre finansielle omkostninger - -4' -
    Resultat før skat - 1.811' -
    Skat af årets resultat - -400' -
    Årets resultat I alt - 1.411' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 0' -
    Materielle anlægsaktiver - 0' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - 74' -
    Finansielle anlægsaktiver - 74' -
    Anlægsaktiver - 74' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 3.233' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 660' -
    Andre tilgodehavender - 81' -
    Tilgodehavender - 3.974' -
    Likvide beholdninger - 902' -
    Omsætningsaktiver - 4.876' -
    Aktiver I alt - 4.950' -
    Virksomhedskapital - 400' -
    Overført overskud eller underskud - 2.696' -
    Egenkapital - 3.096' -
    Hensættelse til udskudt skat - 0' -
    Hensatte forpligtelser - 0' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 735' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 560' -
    Selskabsskat - 403' -
    Anden gæld - 156' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 1.854' -
    Gældsforpligtelser - 1.854' -
    Passiver I alt - 4.950' -
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - 3.564' -
    Personaleomkostninger - -2.389' -
    Af- og nedskrivninger - -13' -
    Driftsresultat - 1.162' -
    Andre finansielle omkostninger - -54' -
    Resultat før skat - 1.108' -
    Skat af årets resultat - -249' -
    Årets resultat I alt - 859' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 13' -
    Materielle anlægsaktiver - 13' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - 75' -
    Finansielle anlægsaktiver - 75' -
    Anlægsaktiver - 88' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 2.308' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 874' -
    Andre tilgodehavender - 185' -
    Tilgodehavender - 3.367' -
    Likvide beholdninger - 582' -
    Omsætningsaktiver - 3.949' -
    Aktiver I alt - 4.038' -
    Virksomhedskapital - 400' -
    Overført overskud eller underskud - 1.285' -
    Egenkapital - 1.685' -
    Hensættelse til udskudt skat - 3' -
    Hensatte forpligtelser - 3' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 747' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 1.147' -
    Selskabsskat - 247' -
    Anden gæld - 208' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.350' -
    Gældsforpligtelser - 2.350' -
    Passiver I alt - 4.038' -
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - 3.436' -
    Personaleomkostninger - -2.781' -
    Af- og nedskrivninger - -13' -
    Driftsresultat - 642' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -30' -
    Resultat før skat - 612' -
    Skat af årets resultat - -140' -
    Årets resultat I alt - 472' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 26' -
    Materielle anlægsaktiver - 26' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - 53' -
    Finansielle anlægsaktiver - 53' -
    Anlægsaktiver - 79' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 3.078' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 0' -
    Udskudt skat - 0' -
    Andre tilgodehavender - 252' -
    Tilgodehavender - 3.330' -
    Likvide beholdninger - 19' -
    Omsætningsaktiver - 3.349' -
    Aktiver I alt - 3.427' -
    Virksomhedskapital - 400' -
    Overført overskud eller underskud - 176' -
    Egenkapital - 826' -
    Hensættelse til udskudt skat - 1' -
    Hensatte forpligtelser - 1' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.360' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 998' -
    Selskabsskat - 78' -
    Anden gæld - 165' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.601' -
    Gældsforpligtelser - 2.601' -
    Passiver I alt - 3.427' -
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - 3.391' -
    Personaleomkostninger - -3.560' -
    Af- og nedskrivninger - 0' -
    Driftsresultat - -169' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -6' -
    Resultat før skat - -175' -
    Skat af årets resultat - 36' -
    Årets resultat I alt - -139' -
    Andre anlæg og driftsmidler - 39' -
    Materielle anlægsaktiver - 39' -
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - 49' -
    Finansielle anlægsaktiver - 49' -
    Anlægsaktiver - 88' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 1.891' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 4' -
    Udskudt skat - 62' -
    Andre tilgodehavender - 17' -
    Periodeafgrænsningsposter - 0' -
    Tilgodehavender - 2.004' -
    Likvide beholdninger - 537' -
    Omsætningsaktiver - 2.541' -
    Aktiver I alt - 2.630' -
    Virksomhedskapital - 400' -
    Overført overskud eller underskud - -296' -
    Egenkapital - 354' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 1.940' -
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 25' -
    Anden gæld - 311' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.276' -
    Gældsforpligtelser - 2.276' -
    Passiver I alt - 2.630' -
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - 2.396' -
    Personaleomkostninger - -2.299' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -6' -
    Resultat før skat - 90' -
    Skat af årets resultat - -21' -
    Årets resultat I alt - 70' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 461' -
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 4' -
    Udskudt skat - 57' -
    Periodeafgrænsningsposter - 3' -
    Tilgodehavender - 525' -
    Likvide beholdninger - 4' -
    Omsætningsaktiver - 528' -
    Aktiver I alt - 528' -
    Virksomhedskapital - 50' -
    Overført overskud eller underskud - -157' -
    Egenkapital - -107' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 22' -
    Anden gæld - 613' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 636' -
    Gældsforpligtelser - 636' -
    Passiver I alt - 528' -
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - 2.288' -
    Personaleomkostninger - -2.370' -
    Driftsresultat - -82' -
    Andre finansielle indtægter - 0' -
    Andre finansielle omkostninger - -3' -
    Resultat før skat - -85' -
    Skat af årets resultat - 18' -
    Årets resultat I alt - -67' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 229' -
    Udskudt skat - 77' -
    Tilgodehavender - 311' -
    Likvide beholdninger - 8' -
    Omsætningsaktiver - 319' -
    Aktiver I alt - 319' -
    Virksomhedskapital - 50' -
    Overført overskud eller underskud - -227' -
    Egenkapital - -177' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 80' -
    Anden gæld - 416' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 496' -
    Gældsforpligtelser - 496' -
    Passiver I alt - 319' -
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - 2.333' -
    Personaleomkostninger - -2.284' -
    Driftsresultat - 49' -
    Andre finansielle omkostninger - -3' -
    Resultat før skat - 46' -
    Skat af årets resultat - -10' -
    Årets resultat I alt - 36' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 171' -
    Udskudt skat - 61' -
    Andre tilgodehavender - 0' -
    Tilgodehavender - 289' -
    Likvide beholdninger - 4' -
    Omsætningsaktiver - 293' -
    Aktiver I alt - 293' -
    Virksomhedskapital - 50' -
    Overført overskud eller underskud - -160' -
    Egenkapital - -110' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 28' -
    Gæld til associerede virksomheder - 0' -
    Anden gæld - 375' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 403' -
    Gældsforpligtelser - 403' -
    Passiver I alt - 293' -
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - 1.875' -
    Personaleomkostninger - -1.837' -
    Driftsresultat - 38' -
    Andre finansielle omkostninger - -2' -
    Resultat før skat - 36' -
    Skat af årets resultat - -8' -
    Årets resultat I alt - 28' -
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 203' -
    Udskudt skat - 72' -
    Andre tilgodehavender - 1' -
    Tilgodehavender - 281' -
    Likvide beholdninger - 0' -
    Omsætningsaktiver - 281' -
    Aktiver I alt - 281' -
    Virksomhedskapital - 50' -
    Overført overskud eller underskud - -196' -
    Egenkapital - -146' -
    Kortfristet gæld til banker - 0' -
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 32' -
    Gæld til associerede virksomheder - 143' -
    Anden gæld - 251' -
    Kortfristet gældsforpligtelser - 426' -
    Gældsforpligtelser - 426' -
    Passiver I alt - 281' -
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016 31.12.2016
    Nettoomsætning - - 1.359'
    Andre eksterne omkostninger - - -645'
    Bruttofortjeneste - 1.156' -21'
    Personaleomkostninger - -1.521' -1.020'
    Andre driftsomkostninger - - -211'
    Driftsresultat - - -1.251'
    Andre finansielle indtægter - - 875'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -477'
    Resultat før skat - -366' -854'
    Skat af årets resultat - 80' 186'
    Årets resultat I alt - -287' -668'
    Materielle anlægsaktiver - - 1.800'
    Anlægsaktiver - - 1.800'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 23' 29'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 25.470'
    Udskudt skat - 80' -
    Andre tilgodehavender - 7' 1'
    Periodeafgrænsningsposter - - 2'
    Tilgodehavender - 110' 25.501'
    Likvide beholdninger - 0' 3.104'
    Omsætningsaktiver - 110' 28.605'
    Aktiver I alt - 110' 30.405'
    Virksomhedskapital - 50' 500'
    Overført overskud eller underskud - -224' 29.564'
    Egenkapital - -174' 30.064'
    Hensættelse til udskudt skat - - 229'
    Hensatte forpligtelser - - 229'
    Langfristet gæld til banker - - 0'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - 71' 24'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 79' -
    Selskabsskat - 0' -
    Anden gæld - 133' 65'
    Periodeafgrænsningsposter - - 23'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 283' 112'
    Gældsforpligtelser - 283' 112'
    Passiver I alt - 110' 30.405'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.08.2015 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015 31.12.2015
    Nettoomsætning - - 3.681'
    Andre eksterne omkostninger - - -621'
    Bruttofortjeneste - 743' 734'
    Personaleomkostninger - -656' -1.227'
    Andre driftsomkostninger - - 0'
    Driftsresultat - - -492'
    Andre finansielle indtægter - - 928'
    Andre finansielle omkostninger - -1' -858'
    Resultat før skat - 86' -449'
    Skat af årets resultat - -23' 11'
    Årets resultat I alt - 63' -438'
    Materielle anlægsaktiver - - 51.548'
    Anlægsaktiver - - 51.548'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - 413' 45'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 20.616'
    Andre tilgodehavender - - 10'
    Periodeafgrænsningsposter - - 11'
    Tilgodehavender - 413' 20.682'
    Likvide beholdninger - 69' 4.388'
    Omsætningsaktiver - 482' 25.070'
    Aktiver I alt - 482' 76.618'
    Virksomhedskapital - 50' 500'
    Overført overskud eller underskud - 63' 30.232'
    Egenkapital - 113' 30.732'
    Hensættelse til udskudt skat - - 1.599'
    Hensatte forpligtelser - - 1.599'
    Anden langfristet gæld - - 48'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 41.489'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - 156' -
    Selskabsskat - 23' -
    Anden gæld - 191' 1.299'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 369' 2.799'
    Gældsforpligtelser - 369' 44.288'
    Passiver I alt - 482' 76.618'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Nettoomsætning - - 5.367'
    Direkte omkostninger - - -3.049'
    Andre eksterne omkostninger - - -700'
    Bruttofortjeneste - - 1.618'
    Personaleomkostninger - - -1.662'
    Driftsresultat - - 8.144'
    Andre finansielle indtægter - - 728'
    Andre finansielle omkostninger - - -742'
    Resultat før skat - - 8.130'
    Skat af årets resultat - - -14.636'
    Årets resultat I alt - - -6.506'
    Materielle anlægsaktiver - - 52.187'
    Anlægsaktiver - - 52.187'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 9'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 21.102'
    Andre tilgodehavender - - 119'
    Periodeafgrænsningsposter - - 142'
    Tilgodehavender - - 21.372'
    Likvide beholdninger - - 5.426'
    Omsætningsaktiver - - 26.799'
    Aktiver I alt - - 78.986'
    Virksomhedskapital - - 500'
    Overført overskud eller underskud - - 30.670'
    Egenkapital - - 31.170'
    Hensættelse til udskudt skat - - 2.985'
    Hensatte forpligtelser - - 2.985'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 43.351'
    Anden langfristet gæld - - 46'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 43.397'
    Anden gæld - - 1.434'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 1.434'
    Gældsforpligtelser - - 44.831'
    Passiver I alt - - 78.986'
Accepter cookies