OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - -3'
    Andre finansielle indtægter - 27'
    Andre finansielle omkostninger - 0'
    Resultat før skat - 61'
    Skat af årets resultat - -5'
    Årets resultat I alt - 56'
    Finansielle anlægsaktiver - 2.476'
    Anlægsaktiver - 2.476'
    Udskudt skat - 23'
    Tilgodehavender - 574'
    Likvide beholdninger - 878'
    Omsætningsaktiver - 1.452'
    Aktiver I alt - 3.928'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 2.733'
    Overført overskud eller underskud - 940'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 135'
    Egenkapital - 3.888'
    Anden gæld - 40'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 40'
    Gældsforpligtelser - 40'
    Passiver I alt - 3.928'
  • Årsregnskab for 2023

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - -6'
    Andre finansielle indtægter - 23'
    Andre finansielle omkostninger - -2'
    Resultat før skat - 532'
    Skat af årets resultat - -3'
    Årets resultat I alt - 529'
    Finansielle anlægsaktiver - 2.938'
    Anlægsaktiver - 2.938'
    Udskudt skat - 28'
    Tilgodehavender - 452'
    Likvide beholdninger - 596'
    Omsætningsaktiver - 1.048'
    Aktiver I alt - 3.986'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 2.694'
    Overført overskud eller underskud - 1.179'
    Egenkapital - 3.954'
    Anden gæld - 32'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 32'
    Gældsforpligtelser - 32'
    Passiver I alt - 3.986'
  • Årsregnskab for 2022

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - -6'
    Andre finansielle indtægter - 5'
    Andre finansielle omkostninger - -3'
    Resultat før skat - 1.152'
    Skat af årets resultat - 1'
    Årets resultat I alt - 1.152'
    Finansielle anlægsaktiver - 3.221'
    Anlægsaktiver - 3.221'
    Udskudt skat - 32'
    Tilgodehavender - 32'
    Likvide beholdninger - 314'
    Omsætningsaktiver - 346'
    Aktiver I alt - 3.567'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 2.178'
    Overført overskud eller underskud - 1.285'
    Egenkapital - 3.543'
    Anden gæld - 3'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 24'
    Gældsforpligtelser - 24'
    Passiver I alt - 3.567'
  • Årsregnskab for 2021

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - -5'
    Andre finansielle omkostninger - -3'
    Resultat før skat - -13'
    Skat af årets resultat - 2'
    Årets resultat I alt - -11'
    Finansielle anlægsaktiver - 2.066'
    Anlægsaktiver - 2.066'
    Udskudt skat - 31'
    Tilgodehavender - 457'
    Likvide beholdninger - 6'
    Omsætningsaktiver - 463'
    Aktiver I alt - 2.529'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 1.022'
    Overført overskud eller underskud - 1.403'
    Egenkapital - 2.505'
    Anden gæld - 4'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 24'
    Gældsforpligtelser - 24'
    Passiver I alt - 2.529'
  • Årsregnskab for 2020

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - -4'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 1.420'
    Andre finansielle omkostninger - -4'
    Resultat før skat - 1.411'
    Skat af årets resultat - 2'
    Årets resultat I alt - 1.413'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 2.570'
    Finansielle anlægsaktiver - 2.570'
    Anlægsaktiver - 2.570'
    Udskudt skat - 29'
    Tilgodehavender - 29'
    Likvide beholdninger - 53'
    Omsætningsaktiver - 82'
    Aktiver I alt - 2.653'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 1.527'
    Overført overskud eller underskud - 1.022'
    Egenkapital - 2.629'
    Anden gæld - 8'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 23'
    Gældsforpligtelser - 23'
    Passiver I alt - 2.653'
  • Årsregnskab for 2019

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - -4'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 468'
    Andre finansielle omkostninger - -8'
    Resultat før skat - 456'
    Skat af årets resultat - 3'
    Årets resultat I alt - 459'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 1.476'
    Finansielle anlægsaktiver - 1.476'
    Anlægsaktiver - 1.476'
    Udskudt skat - 27'
    Tilgodehavender - 27'
    Likvide beholdninger - 39'
    Omsætningsaktiver - 66'
    Aktiver I alt - 1.542'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 433'
    Overført overskud eller underskud - 814'
    Egenkapital - 1.327'
    Anden gæld - 4'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 216'
    Gældsforpligtelser - 216'
    Passiver I alt - 1.542'
  • Årsregnskab for 2018

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - -4'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 545'
    Andre finansielle omkostninger - -10'
    Resultat før skat - 530'
    Skat af årets resultat - 3'
    Årets resultat I alt - 534'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 1.333'
    Finansielle anlægsaktiver - 1.333'
    Anlægsaktiver - 1.333'
    Udskudt skat - 25'
    Tilgodehavender - 25'
    Omsætningsaktiver - 25'
    Aktiver I alt - 1.357'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 289'
    Overført overskud eller underskud - 607'
    Egenkapital - 976'
    Anden gæld - 190'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 381'
    Gældsforpligtelser - 381'
    Passiver I alt - 1.357'
  • Årsregnskab for 2017

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - -4'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - -106'
    Andre finansielle omkostninger - -10'
    Resultat før skat - -120'
    Skat af årets resultat - 3'
    Årets resultat I alt - -117'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 788'
    Finansielle anlægsaktiver - 788'
    Anlægsaktiver - 788'
    Udskudt skat - 21'
    Tilgodehavender - 21'
    Omsætningsaktiver - 21'
    Aktiver I alt - 809'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 138'
    Overført overskud eller underskud - 224'
    Egenkapital - 442'
    Anden gæld - 187'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 367'
    Gældsforpligtelser - 367'
    Passiver I alt - 809'
  • Årsregnskab for 2016

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - -4'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 414'
    Andre finansielle omkostninger - -12'
    Resultat før skat - 398'
    Skat af årets resultat - 3'
    Årets resultat I alt - 402'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 1.093'
    Finansielle anlægsaktiver - 1.093'
    Anlægsaktiver - 1.093'
    Udskudt skat - 18'
    Tilgodehavender - 18'
    Omsætningsaktiver - 18'
    Aktiver I alt - 1.112'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 274'
    Overført overskud eller underskud - 205'
    Egenkapital - 559'
    Anden gæld - 384'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 553'
    Gældsforpligtelser - 553'
    Passiver I alt - 1.112'
  • Årsregnskab for 2015

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Bruttofortjeneste - -7'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 93'
    Andre finansielle omkostninger - -12'
    Resultat før skat - 73'
    Skat af årets resultat - 4'
    Årets resultat I alt - 77'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 679'
    Finansielle anlægsaktiver - 679'
    Anlægsaktiver - 679'
    Udskudt skat - 15'
    Tilgodehavender - 15'
    Omsætningsaktiver - 15'
    Aktiver I alt - 694'
    Virksomhedskapital - 80'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - 30'
    Overført overskud eller underskud - 47'
    Egenkapital - 157'
    Anden gæld - 378'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 537'
    Gældsforpligtelser - 537'
    Passiver I alt - 694'
  • Årsregnskab for 2014

    Beløb i hele tusinder T/IX Malervangen 1 HoldCo ApS IB STEENSEN HOLDING ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - -5'
    Driftsresultat - -5'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - 240'
    Andre finansielle omkostninger - -12'
    Resultat før skat - 223'
    Skat af årets resultat - 4'
    Årets resultat I alt - 227'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - 687'
    Finansielle anlægsaktiver - 687'
    Anlægsaktiver - 687'
    Udskudt skat - 11'
    Tilgodehavender - 11'
    Omsætningsaktiver - 11'
    Aktiver I alt - 698'
    Virksomhedskapital - 80'
    Overført overskud eller underskud - 1'
    Egenkapital - 81'
    Anden gæld - 472'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 617'
    Gældsforpligtelser - 617'
    Passiver I alt - 698'
Accepter cookies

Her på sitet bruger vi cookies i forbindelse med bl.a. trafikmåling, for at kunne udvikle bedre og mere målrettede brugeroplevelser. Ved at benytte sitet accepterer du brugen af cookies. Læs mere om cookies her.