Teglbrændertoften 3
Boligen har 2 ejere
4.000.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.653.700 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+150,00 %
10.000.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. aug. 2024
37.313 DKK
Kvadratmeterpris
6. jan. 2025
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%10.000.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%10.000.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Teglbrændertoften 33500 Værløse
Furesø Kommune
Hovedstaden -
BFE-nummer2133503
-
EjerlavHareskov By, Værløse (20953)
-
Matrikelnummer104bh
-
Grundareal851 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal160 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal268 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal268 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal268 m²
-
Værelser7
-
Toiletter3
-
Bad2
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Teglbrændertoften 3
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1969
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal160 m²
-
Samlet boligareal (BBR)268 m²
-
Bebygget areal160 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTagpap med lille hældning
-
VarmeinstallationCentralvarme med én fyringsenhed
-
OpvarmningsmiddelNaturgas
-
Supplerende varmePejs