OverblikSøgehistorikMenuFølger
7.450.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
4.745.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+214,84 %
4.915.320 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. aug. 2002
22.042 DKK
Kvadratmeterpris
10.590.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
8. dec. 2021

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    4.915.320 DKK

Ejerandel: 50%
    2.457.660 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Hegelsvej 15, 2920 Charlottenlund
    • Hegelsvej 15
      2920 Charlottenlund
      Gentofte Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      2038298
    • Ejerlav
      Ordrup (11054)
    • Matrikelnummer
      8bn
    • Grundareal
      970 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      263 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      223 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      223 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      223 m²
    • Værelser
      7
    • Toiletter
      3
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1933. Boligen er på 223 m² og rummer bla. 7 værelser, 3 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 970 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tagpap med stor hældning.
  • Bygning 1 - Hegelsvej 15

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1933
    • Etager
      2
    • Samlet bygningsareal
      263 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      223 m²
    • Bebygget areal
      162 m²
    • Areal - indbygget garage