Sindalsvej 9
Boligen har 1 ejer
5.400.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
2.083.400 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+15,00 %
6.210.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 8. apr. 2014
25. okt. 2022
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%Anden overdragelse
-
Stamdata
-
Sindalsvej 98240 Risskov
Aarhus Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer4230398
-
EjerlavVejlby By, Ellevang (1021151)
-
Matrikelnummer26fg
-
Grundareal6.614 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal1.910 m² (Bygning 1)
-
Ejendommens ejerforholdForening, legat eller selvejende institution
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til kontor
-
Enhedens samlede areal1.910 m² (1 Enhed)
-
Enhedens erhvervsareal1.910 m²
-
Værelser0
-
Toiletter0
-
Bad0
-
Køkkenforholdog
-
-
Bygning 1 - Sindalsvej 9
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseBygning til kontor
-
Byggeår1977
-
Ombygningsår1988
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal1.910 m²
-
Erhversareal1.910 m²
-
Bebygget areal1.910 m²
-
Ydervæggens materialeBetonelementer
-
TagdækningsmaterialeTagpap med lille hældning
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer26fg
-
Revisionsdato24.02.2017 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til kontor
-
Enhedens samlede areal1.910 m²
-
Enhedens erhvervsareal1.910 m²
Kælderetage
-
Bygningens etagebetegnelsekl
-
Samlet areal af etage390 m²
-
EtagetypeKælder
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage