Kirkegade 10
Boligen har 1 ejer
550.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
343.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+100,86 %
1.104.740 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2024
6.313 DKK
Kvadratmeterpris
17. jul. 2024
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%1.104.740 DKKInteressesammenfald
-
Stamdata
-
Kirkegade 107490 Aulum
Herning Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer4433447
-
EjerlavKirkeby By, Avlum (1190354)
-
Matrikelnummer1y
-
Grundareal382 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal163 m² (Bygning 2)
-
Beboelsesareal175 m² (3 enheder)
-
Ejendommens ejerforholdAktie-, anpart- eller andet selskab (undtagen interessentskab)
-
Enhedens boligtypeAndet
-
EnhedsanvendelseEnhed til detailhandel
-
Enhedens samlede areal163 m² (1 Enhed)
-
Enhedens erhvervsareal163 m²
-
Værelser0
-
Toiletter0
-
Bad0
-
Køkkenforholdog
-
-
Bygning 1 - Kirkegade 10
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseEtagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
-
Byggeår1912
-
Ombygningsår1977
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal125 m²
-
Samlet boligareal (BBR)175 m²
-
Erhversareal30 m²
-
Bebygget areal125 m²
-
VandforsyningPrivat vandforsyningsanlæg
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeFibercement herunder asbest
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1y
-
Revisionsdato03.08.2017 kl.00:00
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest
-
EtagetypeRegulær etage
Tagetage
-
Bygningens etagebetegnelse01