OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.600.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
375.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-18,75 %
1.300.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2025
13.131 DKK
Kvadratmeterpris
1.100.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
30. apr. 2025
Senest påtegnet

Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 100%
    1.300.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Østergade 68, 7430 Ikast
    • Østergade 68
      7430 Ikast
      Ikast-Brande Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4444280
    • Ejerlav
      Højris Gde., Ikast (1190855)
    • Matrikelnummer
      1ga
    • Grundareal
      939 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Beboelsesareal
      99 m² (2 enheder)
    • Ejendommens ejerforhold
      Aktie-, anpart- eller andet selskab (undtagen interessent­skab)
    • Størrelsen på grunden er 939 m² ifølge BBR.
  • Bygning 1 - Østergade 68

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Privat servicevirksomhed som frisør, vaskeri, netcafé mv.
    • Byggeår
      1965
    • Ombygningsår
      1997
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      244 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      99 m²
    • Erhversareal
      225 m²
    • Bebygget areal
      244 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Tegl
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Supplerende varme
      (UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme