OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.400.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
350.400 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
173.446 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. apr. 1997
738 DKK
Kvadratmeterpris
2.200.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
24. jan. 2018

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    173.446 DKK

Ejerandel: 50%
    86.723 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Musvitvej 14, 7430 Ikast
    • Musvitvej 14
      7430 Ikast
      Ikast-Brande Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      7927187
    • Ejerlav
      Bøgild Gde., Ikast (1190851)
    • Matrikelnummer
      1ff
    • Grundareal
      953 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      235 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      235 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      235 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      235 m²
    • Værelser
      9
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1997. Boligen er på 235 m² og rummer bla. 9 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 953 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Musvitvej 14

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1997
    • Ombygningsår
      2012
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      235 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      235 m²
    • Bebygget areal
      235 m²