Brattingsborgvej 9
Boligen har 1 ejer
1.800.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
633.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+200,00 %
600.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 1998
5.042 DKK
Kvadratmeterpris
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%600.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Brattingsborgvej 98305 Samsø
Samsø Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer8235666
-
EjerlavPermelille By, Koldby (200254)
-
Matrikelnummer29, 2a og 2b
-
Grundareal114.131 m² (Heraf vej: 2.315 m²)
-
Samlet bygningsareal119 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal119 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseStuehus til landbrugsejendom
-
Enhedens samlede areal119 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal119 m²
-
Værelser5
-
Toiletter1
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Brattingsborgvej 9
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseStuehus til landbrugsejendom
-
Byggeår1878
-
Ombygningsår2008
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal119 m²
-
Samlet boligareal (BBR)119 m²
-
Bebygget areal119 m²
-
Supplerende varmeOvne til fast eller flydende brændsel
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer2a
-
Revisionsdato15.01.2015 kl.00:00
Enheden
-
-
EnhedsanvendelseStuehus til landbrugsejendom