Bygmestervej 2
Boligen har 1 ejer
3.150.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
260.800 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-42,86 %
1.800.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. maj 2023
9.783 DKK
Kvadratmeterpris
22. maj 2024
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%1.800.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Bygmestervej 25854 Gislev
Faaborg-Midtfyn Kommune
Syddanmark -
BFE-nummer3022919
-
EjerlavGislev By, Gislev (420252)
-
Matrikelnummer9bi
-
Grundareal3.725 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal192 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal184 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeAndet og Blandet bolig og erhverv med eget køkken
-
EnhedsanvendelseEnhed til lager, Værksted og Fritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal1.647 m² (3 Enheder)
-
Enhedens boligareal184 m²
-
Enhedens erhvervsareal1.463 m²
-
Værelser8
-
Toiletter2
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Bygmestervej 2
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1969
-
Ombygningsår1998
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal192 m²
-
Samlet boligareal (BBR)184 m²
-
Erhversareal88 m²
-
Bebygget areal192 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeFibercement herunder asbest
-
VarmeinstallationCentralvarme med én fyringsenhed
-
OpvarmningsmiddelNaturgas
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer9bi
-
Revisionsdato14.07.2017 kl.00:00
Enheden
-
Enhedens boligtypeBlandet bolig og erhverv med eget køkken