OverblikSøgehistorikMenuFølger
890.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
275.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+2,94 %
875.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2019
7.353 DKK
Kvadratmeterpris
906.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
30. apr. 2019

Ejerandel: 50%
    875.000 DKK

Ejerandel: 50%
    875.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Vestparken 73, 6840 Oksbøl
    • Vestparken 73
      6840 Oksbøl
      Varde Kommune
      Syddanmark
    • BFE-nummer
      5087922
    • Ejerlav
      Oksbøl By, Ål (1340159)
    • Matrikelnummer
      4cl
    • Grundareal
      966 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      119 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      119 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      119 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      119 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1978. Boligen er på 119 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 966 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Vestparken 73

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1978
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      119 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      119 m²
    • Bebygget areal
      119 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Betontagsten
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Supplerende varme
      (UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
    • Fredningsstatus
      Ingen fredningsstatus
    • Matrikelnummer
      4cl
    • Revisionsdato
      14.06.2018 kl.00:00