OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2025

    Beløb i hele tusinder Andelsboligforeningen Krohaven SØREN JALSØE HOLDING ApS Channi Property Group ApS Astrid Beckmann Holding ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2025
    Regnskabsperiode slut 31.12.2025
    Bruttofortjeneste - - - -60'
    Personaleomkostninger - - - -82'
    Driftsresultat - - - -142'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 191'
    Andre finansielle indtægter - - - 1.158'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - - 241'
    Andre finansielle omkostninger - - - 0'
    Resultat før skat - - - 1.447'
    Skat af årets resultat - - - -385'
    Årets resultat I alt - - - 1.062'
    Grunde og bygninger - - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 18.594'
    Andre tilgodehavender - - - 1.228'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 19.822'
    Anlægsaktiver - - - 20.774'
    Tilgodehavender - - - 16'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 22.760'
    Likvide beholdninger - - - 2.061'
    Omsætningsaktiver - - - 24.837'
    Aktiver I alt - - - 45.611'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - - 41.507'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 4.000'
    Egenkapital - - - 45.557'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 30'
    Anden gæld - - - 25'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 55'
    Gældsforpligtelser - - - 55'
    Passiver I alt - - - 45.611'
  • Årsregnskab for 2024

    Regnskabsperiode start 16.05.2024 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - - 35' -776'
    Personaleomkostninger - - - -139'
    Driftsresultat - - 35' -915'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 96'
    Andre finansielle indtægter - - 0' 2.097'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - - -614'
    Andre finansielle omkostninger - - - 0'
    Resultat før skat - - 35' 664'
    Skat af årets resultat - - -8' -337'
    Årets resultat I alt - - 27' 326'
    Grunde og bygninger - - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 23.131'
    Andre tilgodehavender - - - 0'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 23.131'
    Anlægsaktiver - - - 24.084'
    Udskudt skat - - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 3' 527'
    Tilgodehavender - - 3' 1.082'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 20.271'
    Likvide beholdninger - - 77' 108'
    Omsætningsaktiver - - 80' 21.461'
    Aktiver I alt - - 80' 45.545'
    Virksomhedskapital - - 40' 50'
    Overført overskud eller underskud - - 27' 44.445'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 1.000'
    Egenkapital - - 67' 45.495'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 30'
    Selskabsskat - - 8' -
    Anden gæld - - - 20'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 13' 50'
    Gældsforpligtelser - - 13' 50'
    Passiver I alt - - 80' 45.545'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - - -720'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 3.764'
    Andre finansielle indtægter - - - 1.274'
    Nedskrivning af finansielle aktiver - - - -353'
    Andre finansielle omkostninger - - - -5'
    Resultat før skat - - - 3.960'
    Skat af årets resultat - - - -43'
    Årets resultat I alt - - - 3.917'
    Grunde og bygninger - - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 28.363'
    Andre tilgodehavender - - - 620'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 28.983'
    Anlægsaktiver - - - 29.936'
    Udskudt skat - - - 331'
    Andre tilgodehavender - - - 775'
    Tilgodehavender - - - 9.256'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 13.692'
    Likvide beholdninger - - - 3.072'
    Omsætningsaktiver - - - 26.020'
    Aktiver I alt - - - 55.956'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - - 55.023'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 850'
    Egenkapital - - - 55.923'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 30'
    Anden gæld - - - 3'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 33'
    Gældsforpligtelser - - - 33'
    Passiver I alt - - - 55.956'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - - -1.252'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 18.822'
    Andre finansielle indtægter - - - 1.016'
    Andre finansielle omkostninger - - - -1.464'
    Resultat før skat - - - 17.122'
    Skat af årets resultat - - - 374'
    Årets resultat I alt - - - 17.496'
    Grunde og bygninger - - - 953'
    Materielle anlægsaktiver - - - 953'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 29.339'
    Andre tilgodehavender - - - 1.118'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 30.458'
    Anlægsaktiver - - - 31.411'
    Udskudt skat - - - 374'
    Andre tilgodehavender - - - 866'
    Tilgodehavender - - - 11.321'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 7.169'
    Likvide beholdninger - - - 3.382'
    Omsætningsaktiver - - - 21.872'
    Aktiver I alt - - - 53.283'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - - 52.745'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 59'
    Egenkapital - - - 52.854'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 10'
    Anden gæld - - - 418'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 428'
    Gældsforpligtelser - - - 428'
    Passiver I alt - - - 53.283'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - - - -18'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 1.623'
    Andre finansielle indtægter - - - 1.263'
    Andre finansielle omkostninger - - - -76'
    Resultat før skat - - - 2.792'
    Skat af årets resultat - - - -258'
    Årets resultat I alt - - - 2.534'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 16.712'
    Andre tilgodehavender - - - 1.248'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 17.961'
    Anlægsaktiver - - - 17.961'
    Andre tilgodehavender - - - 18'
    Tilgodehavender - - - 10.078'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 7.078'
    Likvide beholdninger - - - 355'
    Omsætningsaktiver - - - 17.511'
    Aktiver I alt - - - 35.472'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - - 34.945'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 57'
    Egenkapital - - - 35.052'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 10'
    Selskabsskat - - - 0'
    Anden gæld - - - 410'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 420'
    Gældsforpligtelser - - - 420'
    Passiver I alt - - - 35.472'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - - - -21'
    Af- og nedskrivninger - - - 0'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - -1.147'
    Andre finansielle indtægter - - - 803'
    Andre finansielle omkostninger - - - -56'
    Resultat før skat - - - -421'
    Skat af årets resultat - - - -160'
    Årets resultat I alt - - - -581'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 15.434'
    Andre tilgodehavender - - - 1.369'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 16.803'
    Anlægsaktiver - - - 16.803'
    Tilgodehavender - - - 8.753'
    Værdipapirer og kapitalandele - - - 6.470'
    Likvide beholdninger - - - 191'
    Omsætningsaktiver - - - 15.414'
    Aktiver I alt - - - 32.217'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Overført overskud eller underskud - - - 31.909'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 57'
    Egenkapital - - - 32.016'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - - 10'
    Selskabsskat - - - 112'
    Anden gæld - - - 80'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 202'
    Gældsforpligtelser - - - 202'
    Passiver I alt - - - 32.217'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - - - -10'
    Af- og nedskrivninger - - - -30'
    Driftsresultat - - - -40'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 677'
    Andre finansielle indtægter - - - 169'
    Andre finansielle omkostninger - - - -15'
    Resultat før skat - - - 792'
    Skat af årets resultat - - - -17'
    Årets resultat I alt - - - 774'
    Immaterielle anlægsaktiver - - - 0'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 18.362'
    Andre tilgodehavender - - - 1.482'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 19.844'
    Anlægsaktiver - - - 19.844'
    Tilgodehavender - - - 7.444'
    Likvide beholdninger - - - 6.094'
    Omsætningsaktiver - - - 13.538'
    Aktiver I alt - - - 33.382'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Reserve for udviklingsomkostninger - - - 0'
    Overført overskud eller underskud - - - 33.202'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 55'
    Egenkapital - - - 33.307'
    Hensatte forpligtelser - - - 0'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - - 0'
    Selskabsskat - - - 17'
    Anden gæld - - - 57'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 75'
    Gældsforpligtelser - - - 75'
    Passiver I alt - - - 33.382'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - - - -8'
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 1.321'
    Andre finansielle omkostninger - - - -1'
    Resultat før skat - - - 1.312'
    Skat af årets resultat - - - 0'
    Årets resultat I alt - - - 1.312'
    Immaterielle anlægsaktiver - - - 30'
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 27.821'
    Finansielle anlægsaktiver - - - 27.821'
    Anlægsaktiver - - - 27.851'
    Likvide beholdninger - - - 4.899'
    Omsætningsaktiver - - - 4.899'
    Aktiver I alt - - - 32.750'
    Virksomhedskapital - - - 50'
    Reserve for udviklingsomkostninger - - - 30'
    Overført overskud eller underskud - - - 32.288'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - - 54'
    Egenkapital - - - 32.421'
    Hensatte forpligtelser - - - 309'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - - 14'
    Anden gæld - - - 5'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - - 19'
    Gældsforpligtelser - - - 19'
    Passiver I alt - - - 32.750'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - -43' - -10'
    Driftsresultat - -43' - -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - -200' - -
    Finansielle indtægter fra tilknyttede virksomheder - 774' - -
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 1.094'
    Andre finansielle indtægter - 2.985' - 0'
    Andre finansielle omkostninger - -243' - -
    Resultat før skat - 3.273' - 1.084'
    Skat af årets resultat - -434' - 0'
    Årets resultat I alt - 2.839' - 1.084'
    Immaterielle anlægsaktiver - - - 30'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 26.352' - -
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 28.807'
    Finansielle anlægsaktiver - 26.352' - 28.807'
    Anlægsaktiver - 26.352' - 28.836'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 9.019' - -
    Andre tilgodehavender - 3.518' - -
    Tilgodehavender - 12.586' - -
    Værdipapirer og kapitalandele - 29.426' - -
    Likvide beholdninger - 1.545' - 2.693'
    Omsætningsaktiver - 43.557' - 2.693'
    Aktiver I alt - 69.909' - 31.529'
    Virksomhedskapital - 125' - 50'
    Reserve for nettoopskrivning efter indre værdis metode - - - 0'
    Reserve for udviklingsomkostninger - - - 30'
    Overført overskud eller underskud - 66.238' - 30.699'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 106' - 53'
    Egenkapital - 66.469' - 30.832'
    Hensatte forpligtelser - - - 446'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 3.233' - 14'
    Selskabsskat - 0' - -
    Anden gæld - 207' - 237'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 3.440' - 251'
    Gældsforpligtelser - 3.440' - 251'
    Passiver I alt - 69.909' - 31.529'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - -36' - -14'
    Driftsresultat - -36' - -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - -2.261' - -
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 632'
    Andre finansielle indtægter - 1.975' - 0'
    Andre finansielle omkostninger - -102' - -
    Resultat før skat - -424' - 618'
    Skat af årets resultat - -412' - 0'
    Årets resultat I alt - -836' - 618'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 25.953' - -
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 28.943'
    Finansielle anlægsaktiver - 25.953' - 28.943'
    Anlægsaktiver - 25.953' - 28.943'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 9.108' - -
    Andre tilgodehavender - 4.111' - -
    Tilgodehavender - 13.219' - -
    Værdipapirer og kapitalandele - 27.016' - -
    Likvide beholdninger - 426' - 2.730'
    Omsætningsaktiver - 40.660' - 2.730'
    Aktiver I alt - 66.613' - 31.673'
    Virksomhedskapital - 125' - 50'
    Overført overskud eller underskud - 63.505' - 31.374'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - 800' - 0'
    Egenkapital - 64.430' - 31.424'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - 2.082' - 14'
    Selskabsskat - 47' - -
    Anden gæld - 54' - 235'
    Kortfristet gældsforpligtelser - 2.183' - 249'
    Gældsforpligtelser - 2.183' - 249'
    Passiver I alt - 66.613' - 31.673'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015 31.12.2015
    Bruttofortjeneste - -21' - -5'
    Driftsresultat - -21' - -
    Indtægter af kapitalandele i tilknyttede virksomheder - -1.273' - -
    Indtægter af kapitalandele i associerede virksomheder - - - 668'
    Andre finansielle indtægter - 1.617' - -
    Andre finansielle omkostninger - -509' - -
    Resultat før skat - -186' - 663'
    Skat af årets resultat - -304' - 0'
    Årets resultat I alt - -490' - 663'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - 33.101' - -
    Kapitalandele i associerede virksomheder - - - 31.242'
    Finansielle anlægsaktiver - 33.101' - 31.242'
    Anlægsaktiver - 33.101' - 31.242'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - 11.115' - -