OverblikSøgehistorikMenuFølger
  • Årsregnskab for 2024

    Beløb i hele tusinder Quick Pizza v/Anthony R Sadeghnia v/Anthony Reza Sadeghnia EJENDOMSSELSKABET NØRRE FARIMAGSGADE 43-49 A/S Copenhagen Real Estate ApS
    Regnskabsperiode start 01.01.2024
    Regnskabsperiode slut 31.12.2024
    Bruttofortjeneste - - 106'
    Af- og nedskrivninger - - -169'
    Driftsresultat - - -1.108'
    Andre finansielle indtægter - - 1'
    Andre finansielle omkostninger - - -13'
    Resultat før skat - - 29.665'
    Skat af årets resultat - - -462'
    Årets resultat I alt - - 29.203'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 30'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 294.678'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 0'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 0'
    Anlægsaktiver - - 296.438'
    Andre tilgodehavender - - 636'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 480'
    Periodeafgrænsningsposter - - 25'
    Likvide beholdninger - - 74'
    Omsætningsaktiver - - 1.216'
    Aktiver I alt - - 297.654'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 281.111'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 281.396'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Langfristet gæld til banker - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 63'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 15.973'
    Anden gæld - - 195'
    Gældsforpligtelser - - 16.258'
    Passiver I alt - - 297.654'
  • Årsregnskab for 2023

    Regnskabsperiode start 01.01.2023
    Regnskabsperiode slut 31.12.2023
    Bruttofortjeneste - - 3.276'
    Af- og nedskrivninger - - -169'
    Driftsresultat - - -2.190'
    Andre finansielle indtægter - - 45'
    Andre finansielle omkostninger - - -116'
    Resultat før skat - - 15.909'
    Skat af årets resultat - - 168'
    Årets resultat I alt - - 16.077'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 199'
    Materielle anlægsaktiver - - 1.929'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 263.893'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 21.639'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 445'
    Finansielle anlægsaktiver - - 285.977'
    Anlægsaktiver - - 287.906'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 320'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 130'
    Periodeafgrænsningsposter - - 19'
    Likvide beholdninger - - 0'
    Omsætningsaktiver - - 470'
    Aktiver I alt - - 288.376'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 251.908'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 252.193'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Hensatte forpligtelser - - 0'
    Langfristet gæld til banker - - 51'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 104'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 32'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 35.770'
    Anden gæld - - 276'
    Periodeafgrænsningsposter - - 0'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 36.078'
    Gældsforpligtelser - - 36.182'
    Passiver I alt - - 288.376'
  • Årsregnskab for 2022

    Regnskabsperiode start 01.01.2022
    Regnskabsperiode slut 31.12.2022
    Bruttofortjeneste - - 1.711'
    Af- og nedskrivninger - - -167'
    Driftsresultat - - -157'
    Andre finansielle indtægter - - 6.799'
    Andre finansielle omkostninger - - -2.681'
    Resultat før skat - - 32.893'
    Skat af årets resultat - - -852'
    Årets resultat I alt - - 32.041'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 369'
    Materielle anlægsaktiver - - 3.720'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 245.723'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 21.639'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 445'
    Finansielle anlægsaktiver - - 267.807'
    Anlægsaktiver - - 271.527'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 380'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 0'
    Periodeafgrænsningsposter - - 122'
    Likvide beholdninger - - 9'
    Omsætningsaktiver - - 1.611'
    Aktiver I alt - - 273.138'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 235.831'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 236.116'
    Hensættelse til udskudt skat - - 54'
    Hensatte forpligtelser - - 54'
    Langfristet gæld til banker - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 74'
    Kortfristet gæld til banker - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 740'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 35.549'
    Anden gæld - - 140'
    Periodeafgrænsningsposter - - 0'
    Gældsforpligtelser - - 36.968'
    Passiver I alt - - 273.138'
  • Årsregnskab for 2021

    Regnskabsperiode start 01.01.2021
    Regnskabsperiode slut 31.12.2021
    Bruttofortjeneste - - 334'
    Af- og nedskrivninger - - -188'
    Driftsresultat - - -2.914'
    Andre finansielle indtægter - - 435'
    Andre finansielle omkostninger - - -5.349'
    Resultat før skat - - 25.640'
    Skat af årets resultat - - 1.677'
    Årets resultat I alt - - 27.317'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 486'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 216.791'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 54.205'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 438'
    Anlægsaktiver - - 288.486'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 16'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 1.685'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.119'
    Periodeafgrænsningsposter - - 9'
    Likvide beholdninger - - 28'
    Omsætningsaktiver - - 5.279'
    Aktiver I alt - - 293.765'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 203.790'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 204.075'
    Hensættelse til udskudt skat - - 12'
    Langfristet gæld til banker - - 71.105'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - - 52'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 266'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 323'
    Anden gæld - - 193'
    Periodeafgrænsningsposter - - 423'
    Gældsforpligtelser - - 89.677'
    Passiver I alt - - 293.765'
  • Årsregnskab for 2020

    Regnskabsperiode start 01.01.2020
    Regnskabsperiode slut 31.12.2020
    Bruttofortjeneste - - 1.372'
    Af- og nedskrivninger - - -248'
    Driftsresultat - - -3.238'
    Andre finansielle indtægter - - 862'
    Andre finansielle omkostninger - - -8.726'
    Resultat før skat - - 27.844'
    Skat af årets resultat - - 2.475'
    Årets resultat I alt - - 30.319'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 782'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 183.322'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 69.270'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 438'
    Anlægsaktiver - - 268.685'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 60'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Udskudt skat - - 181'
    Andre tilgodehavender - - 1.103'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 2.637'
    Periodeafgrænsningsposter - - 9'
    Likvide beholdninger - - 5'
    Omsætningsaktiver - - 7.501'
    Aktiver I alt - - 276.185'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 172.887'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 173.172'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Hensatte forpligtelser - - 0'
    Langfristet gæld til banker - - 76.874'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 0'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Kortfristet gæld til banker - - 145'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 487'
    Anden gæld - - 4.330'
    Periodeafgrænsningsposter - - 286'
    Gældsforpligtelser - - 103.013'
    Passiver I alt - - 276.185'
  • Årsregnskab for 2019

    Regnskabsperiode start 01.01.2019
    Regnskabsperiode slut 31.12.2019
    Bruttofortjeneste - - 1.609'
    Af- og nedskrivninger - - -84'
    Driftsresultat - - -4.187'
    Andre finansielle indtægter - - 3.653'
    Andre finansielle omkostninger - - -10.494'
    Resultat før skat - - 16.133'
    Skat af årets resultat - - 2.333'
    Årets resultat I alt - - 18.466'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 76'
    Materielle anlægsaktiver - - 48.157'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 252.361'
    Tilgodehavender hos tilknyttede virksomheder - - 58.925'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 35'
    Anlægsaktiver - - 359.478'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 164'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 1.810'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 1.847'
    Periodeafgrænsningsposter - - 29'
    Likvide beholdninger - - 535'
    Omsætningsaktiver - - 30.606'
    Aktiver I alt - - 390.083'
    Virksomhedskapital - - 285'
    Overført overskud eller underskud - - 267.235'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 267.520'
    Hensættelse til udskudt skat - - 131'
    Hensatte forpligtelser - - 131'
    Langfristet gæld til banker - - 79.713'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 15.966'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 96.597'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 921'
    Kortfristet gæld til banker - - 2'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 295'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 0'
    Anden gæld - - 858'
    Gældsforpligtelser - - 122.432'
    Passiver I alt - - 390.083'
  • Årsregnskab for 2018

    Regnskabsperiode start 01.01.2018
    Regnskabsperiode slut 31.12.2018
    Bruttofortjeneste - - 3.430'
    Af- og nedskrivninger - - -84'
    Andre finansielle indtægter - - 5.293'
    Andre finansielle omkostninger - - -7.263'
    Resultat før skat - - 16.744'
    Skat af årets resultat - - 880'
    Årets resultat I alt - - 17.625'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 160'
    Materielle anlægsaktiver - - 7.424'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 225.103'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 106'
    Finansielle anlægsaktiver - - 226.430'
    Anlægsaktiver - - 233.854'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 386'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 76.710'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 1.893'
    Periodeafgrænsningsposter - - -61'
    Likvide beholdninger - - 1.047'
    Omsætningsaktiver - - 102.199'
    Aktiver I alt - - 336.052'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 10.354'
    Egenkapital - - 208.394'
    Hensættelse til udskudt skat - - 29'
    Hensatte forpligtelser - - 25.630'
    Langfristet gæld til banker - - 74.388'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 0'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 75.455'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 181'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 24.525'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 1.867'
    Periodeafgrænsningsposter - - 1'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 26.573'
    Gældsforpligtelser - - 102.028'
    Passiver I alt - - 336.052'
  • Årsregnskab for 2017

    Regnskabsperiode start 01.01.2017
    Regnskabsperiode slut 31.12.2017
    Bruttofortjeneste - - 8.235'
    Af- og nedskrivninger - - -135'
    Andre finansielle indtægter - - 5.803'
    Andre finansielle omkostninger - - -5.797'
    Resultat før skat - - 35.090'
    Skat af årets resultat - - -786'
    Årets resultat I alt - - 34.304'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 245'
    Materielle anlægsaktiver - - 36.547'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 201.481'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 78'
    Finansielle anlægsaktiver - - 202.615'
    Anlægsaktiver - - 239.163'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 19'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 73.517'
    Udskudt skat - - 0'
    Andre tilgodehavender - - 2.224'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 487'
    Periodeafgrænsningsposter - - 262'
    Likvide beholdninger - - 12'
    Omsætningsaktiver - - 105.773'
    Aktiver I alt - - 344.936'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 13.056'
    Egenkapital - - 187.938'
    Hensættelse til udskudt skat - - 981'
    Hensatte forpligtelser - - 26.436'
    Langfristet gæld til banker - - 75.084'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 23.000'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 100.525'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 0'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 212'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 26.323'
    Selskabsskat - - 1.502'
    Anden gæld - - 1.331'
    Periodeafgrænsningsposter - - 669'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 30.037'
    Gældsforpligtelser - - 130.562'
    Passiver I alt - - 344.936'
  • Årsregnskab for 2016

    Regnskabsperiode start 01.01.2016
    Regnskabsperiode slut 31.12.2016
    Bruttofortjeneste - - 13.628'
    Af- og nedskrivninger - - -89'
    Andre finansielle indtægter - - 3.170'
    Andre finansielle omkostninger - - -5.634'
    Resultat før skat - - 41.561'
    Skat af årets resultat - - -4.122'
    Årets resultat I alt - - 37.439'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 380'
    Materielle anlægsaktiver - - 66.537'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 161.492'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 48'
    Finansielle anlægsaktiver - - 161.777'
    Anlægsaktiver - - 228.314'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 246'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 62.942'
    Udskudt skat - - 288'
    Andre tilgodehavender - - 7.286'
    Tilgodehavende sambeskatningsbidrag - - 254'
    Periodeafgrænsningsposter - - 90'
    Likvide beholdninger - - 27.936'
    Omsætningsaktiver - - 99.042'
    Aktiver I alt - - 327.356'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 10.382'
    Egenkapital - - 149.825'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Hensatte forpligtelser - - 19.614'
    Langfristet gæld til banker - - 79.610'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 50.788'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 134.547'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 41'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 73'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 20.215'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 2.003'
    Periodeafgrænsningsposter - - 891'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 23.370'
    Gældsforpligtelser - - 157.917'
    Passiver I alt - - 327.356'
  • Årsregnskab for 2015

    Regnskabsperiode start 01.01.2015
    Regnskabsperiode slut 31.12.2015
    Bruttofortjeneste - - 7.211'
    Af- og nedskrivninger - - -39'
    Driftsresultat - - 2.331'
    Andre finansielle indtægter - - 3.877'
    Andre finansielle omkostninger - - -4.923'
    Resultat før skat - - 20.022'
    Skat af årets resultat - - -457'
    Årets resultat I alt - - 19.564'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 313'
    Materielle anlægsaktiver - - 70.646'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 149.455'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 83'
    Finansielle anlægsaktiver - - 149.986'
    Anlægsaktiver - - 220.632'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 360'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 65.846'
    Udskudt skat - - 4.664'
    Andre tilgodehavender - - 6.031'
    Periodeafgrænsningsposter - - 78'
    Tilgodehavender - - 76.979'
    Likvide beholdninger - - 0'
    Omsætningsaktiver - - 76.979'
    Aktiver I alt - - 297.611'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 8.740'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 110.248'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Langfristet gæld til banker - - 73.170'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 57.966'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 656'
    Kortfristet gæld til banker - - 1.469'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 397'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 14.308'
    Gæld til associerede virksomheder - - 0'
    Anden gæld - - 1.478'
    Periodeafgrænsningsposter - - 914'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 19.222'
    Gældsforpligtelser - - 154.357'
    Passiver I alt - - 297.611'
  • Årsregnskab for 2014

    Regnskabsperiode start 01.01.2014
    Regnskabsperiode slut 31.12.2014
    Bruttofortjeneste - - 5.543'
    Af- og nedskrivninger - - -3'
    Driftsresultat - - -26.326'
    Andre finansielle omkostninger - - -2.318'
    Resultat før skat - - -7.467'
    Skat af årets resultat - - 6.406'
    Årets resultat I alt - - -1.061'
    Andre anlæg og driftsmidler - - 87'
    Materielle anlægsaktiver - - 70.033'
    Kapitalandele i tilknyttede virksomheder - - 129.278'
    Andre langfristede finansielle anlægsaktiver - - 83'
    Finansielle anlægsaktiver - - 129.475'
    Anlægsaktiver - - 199.509'
    Tilgodehavender fra salg og tjenesteydelser - - 733'
    Tilgodehavender hos nærtstående parter - - 62.468'
    Udskudt skat - - 5.150'
    Andre tilgodehavender - - 1.121'
    Periodeafgrænsningsposter - - 973'
    Tilgodehavender - - 71.959'
    Likvide beholdninger - - 122'
    Omsætningsaktiver - - 72.080'
    Aktiver I alt - - 271.589'
    Virksomhedskapital - - 125'
    Overført overskud eller underskud - - 7.913'
    Foreslået udbytte for regnskabsåret - - 0'
    Egenkapital - - 90.684'
    Hensættelse til udskudt skat - - 0'
    Langfristet gæld til realkreditinstitutter - - 58.734'
    Langfristede gældsforpligtelser - - 115.588'
    Kortfristet del af langfristede gældsforpligtelser - - 1.639'
    Kortfristet gæld til banker - - 4.172'
    Leverandører af varer og tjenesteydelser - - 222'
    Gæld til tilknyttede virksomheder - - 24.159'
    Gæld til associerede virksomheder - - 100'
    Selskabsskat - - 0'
    Anden gæld - - 1.560'
    Periodeafgrænsningsposter - - 151'
    Kortfristet gældsforpligtelser - - 33.751'
    Gældsforpligtelser - - 149.340'
    Passiver I alt - - 271.589'
Accepter cookies