OverblikSøgehistorikMenuFølger
7.217.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.953.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+103,81 %
5.350.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. maj 2008
17.147 DKK
Kvadratmeterpris
4.200.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
27. dec. 2024

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    2.675.000 DKK

Ejerandel: 50%
    5.350.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Birkehaven 112, 2980 Kokkedal
    • Birkehaven 112
      2980 Kokkedal
      Fredensborg Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      2377382
    • Ejerlav
      Vejenbrød By, Karlebo (130466)
    • Matrikelnummer
      12ah
    • Grundareal
      1.239 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      190 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      312 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      312 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      312 m²
    • Værelser
      9
    • Toiletter
      3
    • Bad
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1972. Boligen er på 312 m² og rummer bla. 9 værelser, 3 toiletter, 3 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.239 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Birkehaven 112

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1972
    • Ombygningsår
      2008
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      190 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      312 m²