OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.250.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
765.700 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+15,92 %
1.675.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. feb. 2004
13.508 DKK
Kvadratmeterpris
1.578.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
20. feb. 2017

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    837.500 DKK

Ejerandel: 50%
    1.675.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Bringekrogen 26, 3500 Værløse
    • Bringekrogen 26
      3500 Værløse
      Furesø Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      8736185
    • Ejerlav
      Bringe By, Værløse (20951)
    • Matrikelnummer
      3lt og 3hn
    • Grundareal
      186 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      74 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      124 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      (UDFASES) Række-, kæde- eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne).
    • Enhedens samlede areal
      124 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      124 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et (udfases) række-, kæde- eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne). som er opført tilbage i 1980. Boligen er på 124 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 186 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på elvarme, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er betonelementer og tagdækningsmaterialet er af tagpap med lille hældning.
  • Bygning 1 - Bringekrogen 26

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      (UDFASES) Række-, kæde-, eller dobbelthus (lodret adskillelse mellem enhederne).