OverblikSøgehistorikMenuFølger
3.900.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
2.153.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+40,97 %
2.715.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. nov. 2001
22.625 DKK
Kvadratmeterpris
700.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
6. mar. 2019

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.357.500 DKK

Ejerandel: 50%
    2.715.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Fredensvej 23B, 2920 Charlottenlund
    • Fredensvej 23B
      2920 Charlottenlund
      Gentofte Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      196900
    • Ejerlav
      Ordrup (11054)
    • Samlet bygningsareal
      172 m² (Bygning 1)
    • Tinglystareal
      120 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Række-, kæde- og klyngehus
    • Enhedens samlede areal
      103 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      103 m²
    • Værelser
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et række-, kæde- og klyngehus som er opført tilbage i 1989. Boligen er på 120 m² og rummer bla. 3 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Fredensvej 23A

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Række-, kæde- og klyngehus
    • Byggeår
      1989
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      172 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      255 m²
    • Bebygget areal
      172 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten
    • Tagdækningsmateriale
      Betontagsten
    • Varmeinstallation
      Fjernvarme/blokvarme
    • Fredningsstatus