OverblikSøgehistorikMenuFølger
7.233.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
5.193.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
1.402.997 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. dec. 1997
9.676 DKK
Kvadratmeterpris
2.000.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
17. dec. 2024

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    701.499 DKK

Ejerandel: 50%
    1.402.998 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Skovalleen 21, 2880 Bagsværd
    • Skovalleen 21
      2880 Bagsværd
      Gladsaxe Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      2088237
    • Ejerlav
      Bagsværd (12751)
    • Matrikelnummer
      14pz
    • Grundareal
      1.434 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      103 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      145 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      145 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      145 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1944. Boligen er på 145 m² og rummer bla. 5 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.434 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt naturgas som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er letbetonsten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Skovalleen 21

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1944
    • Ombygningsår
      1999
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      103 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      145 m²