Essingen 4
Boligen har 2 ejere
2.100.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
965.300 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+85,48 %
3.895.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. okt. 2021
34.469 DKK
Kvadratmeterpris
3. sep. 2021
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%3.895.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%3.895.000 DKKAlmindelig fri handel
-
Stamdata
-
Essingen 43070 Snekkersten
Helsingør Kommune
Hovedstaden -
BFE-nummer8228810
-
EjerlavBorupgård, Helsingør Jorder (2000658)
-
Matrikelnummer1tu
-
Grundareal338 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal113 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal113 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseDobbelthus
-
Enhedens samlede areal113 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal113 m²
-
Værelser4
-
Toiletter2
-
Bad2
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Essingen 4
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseDobbelthus
-
Byggeår1999
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal113 m²
-
Samlet boligareal (BBR)113 m²
-
Bebygget areal113 m²
-
Ydervæggens materialeTræ
-
TagdækningsmaterialeTagpap med stor hældning
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
Supplerende varmePejs
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1tu
-
Revisionsdato15.09.2017 kl.00:00