OverblikSøgehistorikMenuFølger
2.900.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
2.260.400 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+75,86 %
5.100.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. nov. 2023
55.435 DKK
Kvadratmeterpris
4.171.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
1. sep. 2023

Ejerandel: 50%
    5.100.000 DKK

Ejerandel: 50%
    5.100.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Kuben 8, 2840 Holte
    • Kuben 8
      2840 Holte
      Rudersdal Kommune
      Hovedstaden
    • BFE-nummer
      2045904
    • Ejerlav
      Øverød By, Søllerød (11453)
    • Matrikelnummer
      4hæ
    • Grundareal
      816 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      105 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      92 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      92 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      92 m²
    • Værelser
      4
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1962. Boligen er på 92 m² og rummer bla. 4 værelser, 1 toilet, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 816 m² ifølge BBR.