Graven 22
Boligen har 2 ejere
7.700.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.377.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+52,47 %
16.200.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. feb. 2025
54.362 DKK
Kvadratmeterpris
2. okt. 2025
Senest påtegnet
Adkomsthavere (2) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 50%16.200.000 DKKAlmindelig fri handel -
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Køb PremiumAdkomsthaver 2
Ejerandel: 50%16.200.000 DKKAlmindelig fri handel
Ejendomme
-
Stamdata
-
Graven 228000 Aarhus C
Aarhus Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer5622572
-
EjerlavÅrhus Bygrunde (2006351)
-
Matrikelnummer1040
-
Grundareal270 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Beboelsesareal298 m² (2 enheder)
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
-
Bygning 1 - Graven 22
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseEtagebolig-bygning, flerfamiliehus eller to-familiehus
-
Byggeår1895
-
Ombygningsår1999
-
Etager2
-
Samlet bygningsareal257 m²
-
Samlet boligareal (BBR)298 m²
-
Erhversareal73 m²
-
Bebygget areal157 m²
-
Ydervæggens materialeMursten
-
TagdækningsmaterialeTegl
-
VarmeinstallationFjernvarme/blokvarme
-
Supplerende varme(UDFASES) Bygningen har ingen supplerende varme
-
FredningsstatusIngen fredningsstatus
-
Matrikelnummer1040
-
Revisionsdato24.02.2017 kl.00:00
Kælderetage
-
Bygningens etagebetegnelsekl
-
Samlet areal af etage70 m²
-
Kælderareal70 m²
-
EtagetypeKælder
Stueetage
-
Bygningens etagebetegnelsest