OverblikSøgehistorikMenuFølger
4.200.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
1.560.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+85,71 %
7.800.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. mar. 2021
32.500 DKK
Kvadratmeterpris
4.296.300 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
22. feb. 2021

Ejerandel: 50%
    7.800.000 DKK

Ejerandel: 50%
    7.800.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Hestehavevej 7, 8270 Højbjerg
    • Hestehavevej 7
      8270 Højbjerg
      Aarhus Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      5635580
    • Ejerlav
      Marselisborg, Århus Jorder (2006355)
    • Matrikelnummer
      143
    • Grundareal
      800 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      190 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      240 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      240 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      240 m²
    • Værelser
      8
    • Toiletter
      3
    • Bad
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb