Hasselager Stationsvej 10
Boligen har 1 ejer
2.000.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
563.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
-35,29 %
1.294.115 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jun. 2021
9.113 DKK
Kvadratmeterpris
2. maj 2024
Senest påtegnet
Adkomsthaver (1) Adkomsthaverhistorik
-
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement
Se Adkomsthaver med et Premium abonnement 399 kr. /måned, se priser for mere information.
Køb PremiumAdkomsthaver 1
Ejerandel: 100%1.294.115 DKKFamilieoverdragelse
-
Stamdata
-
Hasselager Stationsvej 108361 Hasselager
Aarhus Kommune
Midtjylland -
BFE-nummer4236476
-
EjerlavHasselager By, Kolt (1030454)
-
Matrikelnummer2ab
-
Grundareal851 m² (Heraf vej: 0 m²)
-
Samlet bygningsareal92 m² (Bygning 1)
-
Beboelsesareal142 m²
-
Ejendommens ejerforholdPrivatpersoner eller interessentskab
-
Enhedens boligtypeEgentlig beboelseslejlighed med eget køkken
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal142 m² (1 Enhed)
-
Enhedens boligareal142 m²
-
Værelser6
-
Toiletter1
-
Bad1
-
KøkkenforholdEget køkken med afløb
-
-
Bygning 1 - Hasselager Stationsvej 10
-
LivscyklusOpført
-
Bygningens anvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Byggeår1934
-
Etager1
-
Samlet bygningsareal92 m²
-
Samlet boligareal (BBR)142 m²
-
Bebygget areal92 m²
-
Matrikelnummer2ab
-
Revisionsdato25.02.2017 kl.00:00
Enheden
-
-
EnhedsanvendelseFritliggende enfamiliehus
-
Enhedens samlede areal142 m²
-
Enhedens boligareal142 m²
-
Værelser6