OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.950.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
661.100 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+3.594,44 %
1.662.500 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. sep. 2004
6.650 DKK
Kvadratmeterpris
656.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
25. apr. 2014

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    1.662.500 DKK

Ejerandel: 50%
    831.250 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Siriusvej 20, 8370 Hadsten
    • Siriusvej 20
      8370 Hadsten
      Favrskov Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4179801
    • Ejerlav
      Hadsten By, Over- Og Neder Hadsten (980351)
    • Matrikelnummer
      6bx
    • Grundareal
      1.008 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      160 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      250 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      250 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      250 m²
    • Værelser
      7
    • Toiletter
      3
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1972. Boligen er på 250 m² og rummer bla. 7 værelser, 3 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.008 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Siriusvej 20

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1972
    • Ombygningsår
      1975
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      160 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      250 m²
    • Bebygget areal
      160 m²
    • Matrikelnummer
      6bx
    • Revisionsdato
      01.05.2017 kl.00:00