OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.123.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
639.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+188,64 %
635.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jul. 2004
2.737 DKK
Kvadratmeterpris
2.173.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
31. jan. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    317.500 DKK

Ejerandel: 50%
    635.000 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Vinterslevvej 13, 8370 Hadsten
    • Vinterslevvej 13
      8370 Hadsten
      Favrskov Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4106487
    • Ejerlav
      Vinterslev By, Hadsten (911552)
    • Matrikelnummer
      9fp
    • Grundareal
      1.308 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      140 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      232 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken og Enkeltværelse uden eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus og Anneks i tilknytning til helårsbolig
    • Enhedens samlede areal
      232 m² (2 Enheder)
    • Enhedens boligareal
      232 m²
    • Værelser
      10
    • Toiletter
      4
    • Bad
      3
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb og Ingen fast kogeinstallation
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1877. Boligen er på 232 m² og rummer bla. 9 værelser, 3 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.308 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Vinterslevvej 13

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1877
    • Ombygningsår
      2023