OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.350.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
294.500 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+91,55 %
699.140 DKK
Overtagelse af ejendom d. 20. mar. 2002
4.065 DKK
Kvadratmeterpris
342.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
30. okt. 2017

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    349.570 DKK

Ejerandel: 50%
    699.140 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Mosevej 57, 8450 Hammel
    • Mosevej 57
      8450 Hammel
      Favrskov Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4286465
    • Ejerlav
      Voldby By, Voldby (1061451)
    • Matrikelnummer
      15h
    • Grundareal
      1.099 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      144 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      172 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      172 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      172 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1908. Boligen er på 172 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 1.099 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på varmepumpe, samt elektricitet som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement uden asbest.
  • Bygning 1 - Mosevej 57

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1908
    • Ombygningsår
      2007
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      144 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      172 m²