OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.050.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
271.600 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+202,83 %
1.605.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jun. 2009
11.303 DKK
Kvadratmeterpris
1.493.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
21. jun. 2022

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    800.250 DKK

Ejerandel: 50%
    1.600.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Tranevej 41, 8721 Daugård
    • Tranevej 41
      8721 Daugård
      Hedensted Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4326141
    • Ejerlav
      Daugård By, Daugård (1110151)
    • Matrikelnummer
      10æ
    • Grundareal
      792 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      142 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      142 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      142 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      142 m²
    • Værelser
      4
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1978. Boligen er på 142 m² og rummer bla. 4 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 792 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Tranevej 41

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1978
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      142 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      142 m²
    • Bebygget areal
      142 m²
    • Ydervæggens materiale
      Mursten