OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.574.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
698.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+2,24 %
840.900 DKK
Overtagelse af ejendom d. 19. jun. 2014
6.229 DKK
Kvadratmeterpris
1.233.172 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
26. mar. 2025

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    420.450 DKK
    Anden overdragelse

Ejerandel: 50%
    840.900 DKK
    Anden overdragelse
  • Stamdata

    Saturnvej 51, 8723 Løsning
    • Saturnvej 51
      8723 Løsning
      Hedensted Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4333051
    • Ejerlav
      Sebberup By, Løsning (1110652)
    • Matrikelnummer
      25
    • Grundareal
      973 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      157 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      135 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      135 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      135 m²
    • Værelser
      5
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1976. Boligen er på 135 m² og rummer bla. 5 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 973 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på centralvarme med én fyringsenhed, samt naturgas som opvarmningsmiddel.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af betontagsten.
  • Bygning 1 - Saturnvej 51

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1976
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      157 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      135 m²
    • Bebygget areal