OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.300.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
149.200 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+87,18 %
731.862 DKK
Overtagelse af ejendom d. 1. jan. 2001
4.632 DKK
Kvadratmeterpris
1.022.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
9. jul. 2018

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    731.862 DKK

Ejerandel: 50%
    365.931 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Egeskovvej 12, 7451 Sunds
    • Egeskovvej 12
      7451 Sunds
      Herning Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4465331
    • Ejerlav
      Ilskov By, Ilskov (1192152)
    • Matrikelnummer
      3ds
    • Grundareal
      756 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      171 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      158 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      158 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      158 m²
    • Areal af lukket altan/udestue
      13 m²
    • Værelser
      6
    • Toiletter
      2
    • Bad
      1
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1966. Boligen er på 158 m² og rummer bla. 6 værelser, 2 toiletter, 1 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 756 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af tegl.
  • Bygning 1 - Egeskovvej 12

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1966
    • Ombygningsår
      2005
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      171 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      158 m²