OverblikSøgehistorikMenuFølger
1.486.000 DKK
Offentlig ejendomsværdi fra 2020
240.000 DKK
Offentlig grundværdi fra 2020
+4,70 %
725.000 DKK
Overtagelse af ejendom d. 15. nov. 2006
3.680 DKK
Kvadratmeterpris
1.114.000 DKK
Se alle hæftelser med et Premium abonnement
Realkredit, pantebreve og underpant
20. mar. 2026

Adkomsthaver 1

    Ejerandel: 50%
    725.000 DKK

Ejerandel: 50%
    362.500 DKK
    Almindelig fri handel
  • Stamdata

    Søndergade 2, 7490 Aulum
    • Søndergade 2
      7490 Aulum
      Herning Kommune
      Midtjylland
    • BFE-nummer
      4434532
    • Ejerlav
      Lundgård, Avlum (1190357)
    • Matrikelnummer
      1ae
    • Grundareal
      776 m² (Heraf vej: 0 m²)
    • Samlet bygningsareal
      120 m² (Bygning 1)
    • Beboelsesareal
      197 m²
    • Ejendommens ejerforhold
      Privatpersoner eller interessentskab
    • Enhedens boligtype
      Egentlig beboelseslejlighed med eget køkken
    • Enhedsanvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Enhedens samlede areal
      197 m² (1 Enhed)
    • Enhedens boligareal
      197 m²
    • Værelser
      8
    • Toiletter
      2
    • Bad
      2
    • Køkkenforhold
      Eget køkken med afløb
    • På adressen finder man et fritliggende enfamiliehus som er opført tilbage i 1906. Boligen er på 197 m² og rummer bla. 8 værelser, 2 toiletter, 2 bad og eget køkken med afløb. Størrelsen på grunden er 776 m² ifølge BBR.

      Varmeinstallationen i boligen er baseret på fjernvarme/blokvarme.

      Ydervæggens materiale er mursten og tagdækningsmaterialet er af fibercement herunder asbest.
  • Bygning 1 - Søndergade 2

    • Livscyklus
      Opført
    • Bygningens anvendelse
      Fritliggende enfamiliehus
    • Byggeår
      1906
    • Ombygningsår
      2019
    • Etager
      1
    • Samlet bygningsareal
      120 m²
    • Samlet boligareal (BBR)
      197 m²
    • Bebygget areal
      120 m²